Jak będzie wyglądać niebo Czy zawsze będziemy tam szczęśliwi? Czy jakakolwiek przyjemność ziemska może się równać niebu?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
ODPOWIEDZ
targer123
Bywalec
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 13 sty 2022
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Jak będzie wyglądać niebo Czy zawsze będziemy tam szczęśliwi? Czy jakakolwiek przyjemność ziemska może się równać niebu?

Post autor: targer123 » 2022-11-12, 21:46

Moją motywacją do działań jest niebo i to, że mi się wszelkie bóle, cierpienia opłacą i się zastanawiam, jak ono może wyglądać. Czy jeżeli będę tam milion do potęgi miliardów lat, to czy mi się nie znudzi? Czy będę mógł robić to co na ziemi, tzn. chodzić po górach, pływać, jeździć drogimi samochodami, jeść najsmaczniejsze potrawy? Czy da się na ziemi porównać przyjemność, jaką będziemy doświadczać w niebie?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądać niebo Czy zawsze będziemy tam szczęśliwi? Czy jakakolwiek przyjemność ziemska może się równać ni

Post autor: Dezerter » 2022-11-12, 22:06

Najuczciwszą odpowiedzią będzie
„...Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy Bóg przygotował tym, którzy Go miłują...”
Moim zdaniem będzie mega, super.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Jak będzie wyglądać niebo Czy zawsze będziemy tam szczęśliwi? Czy jakakolwiek przyjemność ziemska może się równać ni

Post autor: Nenderen » 2022-11-13, 14:43

W Niebie będą miliardy zbawionych (tak mniemam) co daje biliardy możliwych rozmów i form interakcji, zawsze też można po jakimś czasie spojrzeć w zupełnie inny sposób na któryś z wątków jakiegoś spotkania, rozmowy.
Ja np. mogę codziennie jeść dwukrotnie sałatkę jarzynową i nigdy mi się nie znudzi a zawsze sprawi radość. W wieczności Nieba zarówno to co nowe jak i powtarzalne będzie zapewniać nam niczym niezmąconą radość.
Ostatnio zmieniony 2022-11-13, 14:44 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Jak będzie wyglądać niebo Czy zawsze będziemy tam szczęśliwi? Czy jakakolwiek przyjemność ziemska może się równać ni

Post autor: Andy72 » 2022-11-13, 14:47

Można sobie wyobrazić chodzenie po górach, nie wyobrażam sobie "drogich samochodów"
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

zdrogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 4 lut 2019
Been thanked: 14 times

Re: Jak będzie wyglądać niebo Czy zawsze będziemy tam szczęśliwi? Czy jakakolwiek przyjemność ziemska może się równać ni

Post autor: zdrogi » 2023-01-05, 14:43

Mnie ciekawi jak będziemy wyglądać e niebie jeśli się tam dostaniemy, jak będzie wyglądał niedołężny starzec, a jak małe dziecko i czy będziemy mieli świadomość naszego życia na ziemi.

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Jak będzie wyglądać niebo Czy zawsze będziemy tam szczęśliwi? Czy jakakolwiek przyjemność ziemska może się równać ni

Post autor: Ate » 2023-01-05, 16:24

Nie wiem, czy nie ma rzeczy, które nie mogą się znudzić. Czy na przykład można się znudzić miłością do mamy i taty? Albo do dzieci? Nie, kochamy ich całe życie. A jeśli bóg jest Miłością, to taką Miłością przez duże M tym bardziej się chyba nie da znudzić przez całą wieczność.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Jak będzie wyglądać niebo Czy zawsze będziemy tam szczęśliwi? Czy jakakolwiek przyjemność ziemska może się równać ni

Post autor: Abstract » 2023-01-06, 09:38

zdrogi pisze: 2023-01-05, 14:43 Mnie ciekawi jak będziemy wyglądać e niebie jeśli się tam dostaniemy, jak będzie wyglądał niedołężny starzec, a jak małe dziecko i czy będziemy mieli świadomość naszego życia na ziemi.
Jeśli nie będziemy pamiętać to po co to wszystko tutaj? To nasze zdobywanie doświadczenia, ocieranie się o kawałek sensu naszego istnienia. Nasze cierpienie, ciężkie wybory, kierowanie się dobrem i ect. Tam nie będzie niedołężnych starców i małych dzieci :D. Jeśli chciałbyś być dzieckiem na jakiś czas pewnie byłoby to możliwe, ale myślę że nie będziemy mieć takich potrzeb. Chęć powrotu do dzieciństwa wynika z utraty spojrzenia na świat oczami dziecka gdzie wszystko było tajemnicze i często magiczne, tam pewnie nie będzie to potrzebne żeby w taki sposób podziwiać i eksplorować dzieło Boga.
Biologicznie starzejemy się po 20-25 roku życia, może będziemy wygląd na takich właśnie ludzi.
Co do nudzenia się, to uczucie wynika tylko i wyłącznie z naszego braku wyobraźni, dostępu w danym czasie i miejscu do elementów otoczenia które wywołują u nas pożądaną interakcję. Np przyjaciel lub przedmioty, miejsca związane z naszymi zainteresowaniami. Nie pamiętam już długo żebym miał okazję się nudzić, jakakolwiek bezczynność u mnie wywołana jest zmęczeniem, jest tyle rzeczy do robienia już tutaj na ziemi, ziemi która jest ziarenkiem piasku na Saharze wszechświata, a czym dopiero musi być niebo. Moim zdaniem będzie to miejsce nieskończonych możliwości do działania, tworzenia, podróżowania, dzielenia się sobą, byciem częścią jednej wielkiej wspólnoty.
Ostatnio zmieniony 2023-01-06, 09:54 przez Abstract, łącznie zmieniany 3 razy.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”