Adoracja zdalna

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Adoracja zdalna

Post autor: Andy72 » 2022-11-14, 09:09

Na youtube sa filmy z Adoracji na zywo z Niepokalanowa i Slupska. Czy ma sens taka adoracja? Jak trzeba sie zachowac przy komputerze? Jak przy prawdziwej adoracji?
Czy ma sens gdy nie jestesmy w lasce uswiecajacej?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Adoracja zdalna

Post autor: sądzony » 2022-11-14, 10:15

Adoracja (jak mniemam) jest modlitwą, a moim zdaniem ona zawsze ma sens.
Dla mnie modlitwa jest relacją z Bogiem poprzez dialog, ciszę, słuchanie, mówienie, milczenie, bycie, oddychanie, a bywa (choć rzadko), że i cierpienie, tęsknotę, radość, pełnię.

Rzadko modlę się "z kompem". Choć kilka razy słuchałem mszy, i raz odmawiałem z o. Szustakiem różaniec.
Zachowuj się jakby komputera nie było.

Co do łaski czy "niełaski", modlitwa ma zawsze sens, a nawet więcej, bo według niektórych:
tylko ona ma sens.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Adoracja zdalna

Post autor: Andej » 2022-11-14, 12:49

Andy72 pisze: 2022-11-14, 09:09 Na youtube sa filmy z Adoracji na zywo z Niepokalanowa i Slupska. Czy ma sens taka adoracja? Jak trzeba sie zachowac przy komputerze? Jak przy prawdziwej adoracji?
Czy ma sens gdy nie jestesmy w lasce uswiecajacej?
Uważam, ze zachowywać należy się tak samo.

Natomiast nie rozumiem niebycia w stanie łaski uświęcającej.
Może jestem dewiantem, ale gdy zdarzyło(by) mi się ją utracić, to natychmiast udałem(bym) się do jej odzyskiwalni. Nie potrafiłbym funkcjonować w stanie grzechu ciężkiego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Adoracja zdalna

Post autor: Andy72 » 2022-11-14, 13:53

Andej pisze: 2022-11-14, 12:49 Natomiast nie rozumiem niebycia w stanie łaski uświęcającej.
Zaraz po spowiedzi nie czuję by coś się zmieniło, i zaraz wpadam w grzechy.
Właśnie po to chcę zarówno codzienną 50+10kę Różańca, oraz Adorację, która może bardzo pomóc, choć w kościele nie ma cały czas możliwości Adoracji.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Adoracja zdalna

Post autor: sądzony » 2022-11-14, 14:26

Andej pisze: 2022-11-14, 12:49 Może jestem dewiantem, ale gdy zdarzyło(by) mi się ją utracić, to natychmiast udałem(bym) się do jej odzyskiwalni. Nie potrafiłbym funkcjonować w stanie grzechu ciężkiego.
Dewiantem raczej nie.
Zastanawiam się czy też kiedyś tak będę miał :-?
Na razie potrafię :(

Choć czuje potrzebę spowiedzi również gdy nie mam na sumieniu grzechu ciężkiego lecz "sporą kupkę" powszednich.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Adoracja zdalna

Post autor: Andej » 2022-11-14, 20:36

Andy72 pisze: 2022-11-14, 13:53 Zaraz po spowiedzi nie czuję by coś się zmieniło, i zaraz wpadam w grzechy.
Jezus przyszedł do grzeszników. Całe niebo wypełnione jest samymi (z wyjątkiem Maryi) grzesznikami.
Ale warto pamiętać, że Bóg bardziej oczekuje miłosierdzia, niż ofiary. Bardziej czynów dobrych niż modlitwy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Adoracja zdalna

Post autor: Nenderen » 2022-11-15, 09:01

Andy72 pisze: 2022-11-14, 20:36 Zaraz po spowiedzi nie czuję by coś się zmieniło, i zaraz wpadam w grzechy.

Przyjmij proszę wyrazy serdecznego współczucia.
Jezus chce być Twoją nieustającą radością, nawet wtedy gdy tego wyraźnie nie czujesz. Nic tak jednak mocno nie blokuje prawdziwej radości jak grzech dlatego warto jak najszybciej od niego się uwalniać. Pomocna może być w tej kwestii Maryja która jest wielką obrończynią grzeszników. Wspomniałeś o Różańcu i jest to świetny pomysł, wart pochwały.
Ostatnio zmieniony 2022-11-15, 09:01 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ