No co Wy nie potraficie rozmawiać???

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2165
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 276 times
Been thanked: 305 times

Re: No co Wy nie potraficie rozmawiać???

Post autor: Arek » 2022-11-17, 13:58

Zagłębiamy się w toń morza, a tu po wodzie trzeba chcieć chodzić. Powiem Wam tak w cichości, gdy moje życie nabierało jasności, pewnego pięknego wieczoru stanąłem u brzegu dużego jeziora. To światło, które mnie oświecało było bardzo jasne, przyszła do mnie myśl by sprawdzić moją wiarę. Oto moja stopa zmoczyla się w wodzie i niestety nie mogłem chodzić po tym jeziorze. Wtedy to dotarło do mnie, że to co mam w tamtej chwili jest tylko życiem bez grzechu ciężkiego i od zawsze co najmniej tak moje życie powinno wyglądać. Wiara jest nadzieją, że kiedyś będzie Ona we mnie tak wielka, że będę mógł iść wpatrując się niezachwianie w Jezusa, po tafli tego jeziora. Czy wierzycie, że to jest możliwe? Ja wierzę.
Ostatnio zmieniony 2022-11-17, 14:33 przez Arek, łącznie zmieniany 2 razy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: No co Wy nie potraficie rozmawiać???

Post autor: Hildegarda » 2022-11-17, 14:15

Arek pisze: 2022-11-17, 13:58 Wiara jest nadzieją, że kiedyś będzie Ona we mnie tak wielka, że będę mógł iść wpatrując się niezachwianie w Jezusa, po tafli tego jeziora. Czy wierzycie, że to je możliwe? Ja wierzę.
:)


Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2165
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 276 times
Been thanked: 305 times

Re: No co Wy nie potraficie rozmawiać???

Post autor: Arek » 2022-11-17, 14:49

Tak, wierzę, że Bóg jest Wszechmogący, nie trochę mogący, albo coś jest dla Niego niemożliwe. Każdego dnia we mnie to potęguje. Uwierzmy w Jego Moc, a wszystko będzie w zasięgu naszej ręki. I zdrowy duch i zdrowe ciało. Jeśli uwierzymy dostąpimy Królestwa Bożego, czy coś jest ważniejsze? Jeśli On jest z nami, którz przeciwko nam.

Dodano po 24 minutach 11 sekundach:
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: No co Wy nie potraficie rozmawiać???

Post autor: Nenderen » 2022-11-18, 16:27

Przytaknę chętnie arkowym słowom o potrzebie uwierzenia w Moc Boga. Warto wyobrażać sobie, że Jezus wpatruje się teraz w nas z takim samym żarem dobroci i życzliwości z jakimi wpatrywał się w Apostołów w Wieczerniku gdy obmywał im stopy. Jednym z popularnych dawniej pobożnych ćwiczeń było stawianie we własnym pokoju krzesła i wyobrażanie sobie, że Jezus na nim siedzi wpatrując się w nas wzrokiem łagodnego Króla miłosierdzia. W sumie może naprawdę siedzieć na naszym krześle jeśli tylko zechce to uczynić w sposób niedostrzegalny dla naszej percepcji i zmysłów bo On jest wszechmocny w swych dziełach łaskawości.
Ostatnio zmieniony 2022-11-18, 16:28 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”