Po śmierci

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
mrpompa
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 22 maja 2022

Po śmierci

Post autor: mrpompa » 2022-11-17, 10:04

Czy po śmierci

Będziemy nadal dziećmi własnych rodziców, rodzicami własnych dzieci, kuzynami, braćmi siostrami, mężem j żona itp

Ogólnie rodzina taka jak tu na ziemi, czy życie z sakramentem, małżeństwa, chrztu itp

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Po śmierci

Post autor: lambda » 2022-11-17, 10:14

mrpompa pisze: 2022-11-17, 10:04 Czy po śmierci

Będziemy nadal dziećmi własnych rodziców, rodzicami własnych dzieci, kuzynami, braćmi siostrami, mężem j żona itp

Ogólnie rodzina taka jak tu na ziemi, czy życie z sakramentem, małżeństwa, chrztu itp
Nie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Po śmierci

Post autor: sądzony » 2022-11-17, 10:19

mrpompa pisze: 2022-11-17, 10:04 Czy po śmierci
Będziemy nadal dziećmi własnych rodziców, rodzicami własnych dzieci, kuzynami, braćmi siostrami, mężem j żona itp
Ogólnie rodzina taka jak tu na ziemi, czy życie z sakramentem, małżeństwa, chrztu itp
"wszystko co tu na ziemi jest Miłością, pochodzi z rąk Bożych, jest wieczne", a zatem z pewnością będzie i w Niebie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

mrpompa
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 22 maja 2022

Re: Po śmierci

Post autor: mrpompa » 2022-11-17, 11:05

Dlaczego jedna odpowiedz jest na nie a druga na tak to w co mam wierzyć

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Po śmierci

Post autor: sądzony » 2022-11-17, 11:59

Moja odpowiedź nie jest jednoznacznie na "tak".
Mógłbym napisać "poniekąd".

Wszystko co jest na ziemi Miłością z Boga będzie zawarte w Niebie.
Dodam: "moim zdaniem".

Nie będzie jednak, moim zdaniem, "podziałów" umożliwiających takowe relacje.
Będzie jedna wielka Miłość.

>>>>>>>>>>

A wierzyć masz nie ludziom, a Bogu.
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Po śmierci

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-11-17, 13:05

Tu na Ziemi małżeństwo jest obrazem (zapowiedzią, zadatkiem) Nieba (niedoskonałym, jak wszystkie rzeczy doczesne). Jest moją wspólnotą z jednym człowiekiem (moją Żoną) i to wspólnotą ułomną.
Niebo to doskonała wspólnota z wszystkimi innymi "niebianami" i, przede wszystkim, z Bogiem.
Czyli nie tyle "ginie" wspólnota małżeńska, co nieskończenie się poszerza do tego, czego przedsmakiem było ziemskie małżeństwo.

mrpompa
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 22 maja 2022

Re: Po śmierci

Post autor: mrpompa » 2022-11-17, 18:16

Czyli żona będzie jeszcze lepsza niż na ziemi tak, ważne jest to aby wszelkie dobro z ziemi było w raju dla nas, to co mieliśmy tu niech będzie dobre i tam jak rodzina uczucie , wspomnia, tożsamość pamięć itp

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Po śmierci

Post autor: sądzony » 2022-11-17, 19:08

Tego nikt nie wie, ale wydaje mi się, że ważniejszym jest to, by tam trafić niźli to jak tam będzie, bo tam
to się dopiero w ogóle Będzie.

:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Po śmierci

Post autor: Andej » 2022-11-17, 20:09

mrpompa pisze: 2022-11-17, 18:16 Czyli żona będzie jeszcze lepsza niż na ziemi tak,
Tak, ale zupełnie inaczej.
Każdy będzie lepszy. Każdy po przejściu czyśćca jest lepszy. Każdy zmartwychwstały jest doskonalszy. A właściwie, jak sądzę, doskonały w ramach ustanowionych przez Stworzyciela.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Po śmierci

Post autor: Abstract » 2022-11-17, 20:50

Ja z tego forum i czasem z innych wywnioskowałem troszkę. Ci co mają blokadę (lęk) o różnorakim podłożu przed związkiem, psychicznie jest im na razie nie po drodze, swoje wypowiedzi ukierunkowują w różnych wątkach w stronę braku miłości między kobietą i mężczyzną a relacjach czysto przyjacielskich, inni wręcz odwrotnie ;). Myślę że tam każdy znajdzie coś dla siebie, w innym wypadku niebo nie byłoby niebem.
Najśmieszniejsze są czasem opisy niejako "zbiorowego haju" patrząc na oblicze Boga i nic nie robiąc innego ;)
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Po śmierci

Post autor: sądzony » 2022-11-18, 07:48

Abstract pisze: 2022-11-17, 20:50 .... w stronę braku miłości między kobietą i mężczyzną a relacjach czysto przyjacielskich, inni wręcz odwrotnie ...
1. A jeżeli ktoś uważa, że miłość między mężczyzną, a kobietą możliwa jest jedynie w triadzie z Bogiem to co z lękami?
2. Czyż przyjaźń nie jest najwyższą formą miłości - tak niektórzy twierdzą?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Po śmierci

Post autor: Andej » 2022-11-18, 09:08

sądzony pisze: 2022-11-18, 07:48 1. A jeżeli ktoś uważa, że miłość między mężczyzną, a kobietą możliwa jest jedynie w triadzie z Bogiem to co z lękami?
2. Czyż przyjaźń nie jest najwyższą formą miłości - tak niektórzy twierdzą?
A co to jest miłość? Na czym ma polegać ta miłość z p. 1? Skąd pomysł dot. lęków? Ten pierwszy punkt skojarzył mi się z informacją z roku 1970 (100-lecie urodzin Lenina), że wszystkie łóżka będą trójosobowe. Dlatego, że Lenin zawsze z nami (jedno z haseł socjalistycznych).
jak sobie wyobrażasz tę triadę?
Uważam, ze uproszczone przenoszenie ziemskiej rzeczywistości do nieba jest nieuprawnione. Czy nie lepiej kierować się tym, co Jezus mówił na temat nieba?
Może ktoś pracowity zbierze takie wypowiedzi i po kolei podda je dyskusji?

A ad. 2 - nie sądzę, aby przyjaźń była najwyższą formą miłości.

Najpierw trzeb pojąć, czym jest miłość. Każdy używa tego słowa i każdy inaczej rozumie. Jaka jest definicja uniwersalna miłości, która obejmuje stosunek do Boga, żony, dziecka, bliźniego, wroga?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Po śmierci

Post autor: sądzony » 2022-11-18, 09:44

Andej pisze: 2022-11-18, 09:08 A co to jest miłość? Na czym ma polegać ta miłość z p. 1?
Miłość jest Tym co otrzymujesz od Pana i dzielisz się z innymi.
Andej pisze: 2022-11-18, 09:08 Skąd pomysł dot. lęków?
Z tąd:
Abstract pisze: 2022-11-17, 20:50 … Ci co mają blokadę (lęk) o różnorakim podłożu przed związkiem…
Andej pisze: 2022-11-18, 09:08 Ten pierwszy punkt skojarzył mi się z informacją z roku 1970 (100-lecie urodzin Lenina), że wszystkie łóżka będą trójosobowe. Dlatego, że Lenin zawsze z nami (jedno z haseł socjalistycznych).
Przykro mi.
Andej pisze: 2022-11-18, 09:08 jak sobie wyobrażasz tę triadę?
Nie wyobrażam sobie.
Andej pisze: 2022-11-18, 09:08 A ad. 2 - nie sądzę, aby przyjaźń była najwyższą formą miłości.
„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. „
Lewis też coś podobnego bredził.
Andej pisze: 2022-11-18, 09:08 Najpierw trzeb pojąć, czym jest miłość.
Wypadałoby.
Andej pisze: 2022-11-18, 09:08 Każdy używa tego słowa i każdy inaczej rozumie. Jaka jest definicja uniwersalna miłości, która obejmuje stosunek do Boga, żony, dziecka, bliźniego, wroga?
Nie wiem.
Wiem jaka jest Boga do mnie. Oddał za mnie życie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Po śmierci

Post autor: Andej » 2022-11-18, 09:54

To mi się podoba. Tyle słów. Tyle odniesień. Ale bez treści. Bez próby podjęcia się określenie, czym jest miłość. Taka forma ucieczki.


Cytując Abstracta chyba pomyliły się tematy. A jeśli nie, to proszę o wyjaśnienie jaki związek z relacją - Bóg człowiek ma blokada (lęk) o różnorakim podłożu przed związkiem…?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Po śmierci

Post autor: sądzony » 2022-11-18, 10:16

Andej pisze: 2022-11-18, 09:54 To mi się podoba. Tyle słów. Tyle odniesień. Ale bez treści. Bez próby podjęcia się określenie, czym jest miłość. Taka forma ucieczki.
Miłość jest Tym co otrzymujesz od Pana i dzielisz się z innymi.
Wszystko co otrzymałeś od Boga i dzielisz się tym z innymi jest miłością.

Co jest niejasne?
Andej pisze: 2022-11-18, 09:54 Cytując Abstracta chyba pomyliły się tematy. A jeśli nie, to proszę o wyjaśnienie jaki związek z relacją - Bóg człowiek ma blokada (lęk) o różnorakim podłożu przed związkiem…?
Uciekł Ci związek kobieta-mężczyzna. Pytaj Abstracta.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”