Po śmierci

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Po śmierci

Post autor: Andej » 2023-03-13, 17:40

Gojandek pisze: 2023-03-13, 14:13 nie wykluczone jest też, że Bóg jest wypełnieniem tych wszystkich dóbr, uciech i w nim jest takie szczęście, że nawet nie będziemy chcieli zwiedzać tych miejsc, czy robić coś innego, gdyż będziemy skupieni tylko Bogu, ludziach, aniołach.
Raczej, wykluczone jest, że nie jest.
Bóg Jest wszystkim, czego człowiek może potrzebować i chcieć.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Po śmierci

Post autor: Abstract » 2023-03-13, 18:20

Wszystko znowu sprawdza się do celu.
Wychodzi na to że stworzył sam sobie konkurencje w postaci dóbr, uciech, a więc odciągacze, żeby finalnie to przekreślić i pokazać że On stanowi o wiele więcej - wszystko.

Ciągle przewija się w wielu wątkach, oczywiście nie wprost, jeden wniosek, Bóg stworzył coś wbrew sobie żeby pokazać że jest to nic nie warte.
Jeszcze raz to napisze, Bóg nie adoptował nas po innym Twórcy. Oprócz zła, WSZYSTKO OD NIEGO POCHODZI !

Całość tego co stworzył człowiek, co sobą reprezentuje, wszystko co otacza człowieka, cały wszechświat z wyłączeniem zła JEST DZIEŁEM BOGA.
Jest dokładnie tak jak chciał, uwzględnia wolną wolę, pozwala wybierać Jego jako sens.


Czy Bóg kontroluje stopień skażenia, uważam że tak. Bez kontroli Boga "szatan zjadłby nas na śniadanie", zawładną nami i sprowadził do piekła. Nie mielibyśmy wolnej woli. Bylibyśmy kukiełkami w rękach kuglarza.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Po śmierci

Post autor: sądzony » 2023-03-13, 19:06

Abstract pisze: 2023-03-13, 18:20 Wychodzi na to że stworzył sam sobie konkurencje w postaci dóbr, uciech, a więc odciągacze, żeby finalnie to przekreślić i pokazać że On stanowi o wiele więcej - wszystko.
No a coś w tym nieteges?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 455
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Po śmierci

Post autor: greg77 » 2023-03-14, 21:03

Abstract pisze: 2023-03-13, 18:20 Wszystko znowu sprawdza się do celu.
Wychodzi na to że stworzył sam sobie konkurencje w postaci dóbr, uciech, a więc odciągacze, żeby finalnie to przekreślić i pokazać że On stanowi o wiele więcej - wszystko.

Ciągle przewija się w wielu wątkach, oczywiście nie wprost, jeden wniosek, Bóg stworzył coś wbrew sobie żeby pokazać że jest to nic nie warte.
Jeszcze raz to napisze, Bóg nie adoptował nas po innym Twórcy. Oprócz zła, WSZYSTKO OD NIEGO POCHODZI !

Całość tego co stworzył człowiek, co sobą reprezentuje, wszystko co otacza człowieka, cały wszechświat z wyłączeniem zła JEST DZIEŁEM BOGA.
Jest dokładnie tak jak chciał, uwzględnia wolną wolę, pozwala wybierać Jego jako sens.


Czy Bóg kontroluje stopień skażenia, uważam że tak. Bez kontroli Boga "szatan zjadłby nas na śniadanie", zawładną nami i sprowadził do piekła. Nie mielibyśmy wolnej woli. Bylibyśmy kukiełkami w rękach kuglarza.
Gdzieś usłyszałem ciekawą teorię, z którą się zresztą zgadzam, że nawet najgorszy grzech jest tylko wypatrzeniem dobra. Tak jak piszesz jedynym Kreatorem jest Bóg, jak wiemy wszystko co stworzył było dobre, niestety grzech pierworodny sporo popsuł. Tak więc szatan próbuje ciągle popsuć to co jest dobre, bo nie ma mocy tworzenia, a tylko psucia tego co już zostało stworzone. Wniosek z tego taki że Bóg nie tworzy coś wbrew sobie, a tym bardziej żeby pokazać że jest nic nie warte.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 331
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 23 times

Re: Po śmierci

Post autor: Gojandek » 2023-03-22, 22:16

W sumie chcę się zapytać, bo jestem tego ciekaw. Czy według was będą po śmierci zwierzęta? Ja się oderwałem od takiego dziecinnego myślenia, że jeżeli w niebie nie będzie mojego kota, psa to nie będzie tam fajnie, czy coś takiego, bo najważniejsze, że po śmierci będzie Bóg, ludzie, aniołowie, ale w sumie ciekawi mnie, czy w niebie również będzie miejsce dla przyrody, zwierząt, bo w sumie one również były w zamyśle Bożym i w Edenie również były zwierzęta więc jakby nie ma nic w tym złego.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Po śmierci

Post autor: Abstract » 2023-03-22, 22:22

@Gojandek jesteśmy idiotami i nie powinniśmy się wypowiadać o niebie. Z resztą ciągle to powtarzamy jak mantre wszędzie, oczywiscie nie wprost 😎
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Po śmierci

Post autor: Dezerter » 2023-03-22, 22:41

Gojandek pisze: 2023-03-22, 22:16 W sumie chcę się zapytać, bo jestem tego ciekaw. Czy według was będą po śmierci zwierzęta? Ja się oderwałem od takiego dziecinnego myślenia, że jeżeli w niebie nie będzie mojego kota, psa to nie będzie tam fajnie, czy coś takiego, bo najważniejsze, że po śmierci będzie Bóg, ludzie, aniołowie, ale w sumie ciekawi mnie, czy w niebie również będzie miejsce dla przyrody, zwierząt, bo w sumie one również były w zamyśle Bożym i w Edenie również były zwierzęta więc jakby nie ma nic w tym złego.
Mamy w Biblii obietnice Nowej Ziemi i Nowego Nieba, po Sądzie, po Paruzji, gdy w całej pełni zakróluje Król królów i Pan panów, wszystko włącznie z nami zostanie przbustwione i odnowione, na wzór pierwotnego Bożego zamysłu, na wzór tego co nazywamy Rajem, tam zwierzęta były, więc ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Po śmierci

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-23, 05:45

Czasami , ale to rzadko , miewam taki nastrój ze rzeczywiscie dochodze do wniosku ze sam Bog wystarcza.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 331
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 23 times

Re: Po śmierci

Post autor: Gojandek » 2023-03-23, 12:49

Dezerter pisze: 2023-03-22, 22:41
Gojandek pisze: 2023-03-22, 22:16 W sumie chcę się zapytać, bo jestem tego ciekaw. Czy według was będą po śmierci zwierzęta? Ja się oderwałem od takiego dziecinnego myślenia, że jeżeli w niebie nie będzie mojego kota, psa to nie będzie tam fajnie, czy coś takiego, bo najważniejsze, że po śmierci będzie Bóg, ludzie, aniołowie, ale w sumie ciekawi mnie, czy w niebie również będzie miejsce dla przyrody, zwierząt, bo w sumie one również były w zamyśle Bożym i w Edenie również były zwierzęta więc jakby nie ma nic w tym złego.
Mamy w Biblii obietnice Nowej Ziemi i Nowego Nieba, po Sądzie, po Paruzji, gdy w całej pełni zakróluje Król królów i Pan panów, wszystko włącznie z nami zostanie przbustwione i odnowione, na wzór pierwotnego Bożego zamysłu, na wzór tego co nazywamy Rajem, tam zwierzęta były, więc ...
To w sumie ciekawe, czy jeżeli zabije np. pająka, to czy on od razu obudzi się w pająkowym raju ;)


A no zapomniałem. Czeka go jeszcze sąd niebo/piekło w zależności od jego poczynań więc nie bądźmy zbyt pochopni... Żartuję ;)
Ostatnio zmieniony 2023-03-23, 12:51 przez Gojandek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 771
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 87 times

Re: Po śmierci

Post autor: pom » 2023-03-23, 13:31

O Niebie jest wiedza z mistyki katolickiej, ale by w to wierzyć muszą być dodatkowe łaski Boże, więc wydaje mi się, że stosunkowo mało katolików o tym wie. Nadto do niektórych objawień trudno dotrzeć; np. św. Mechtyldy z Magdeburga.
Ostatnio zmieniony 2023-03-23, 13:35 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Po śmierci

Post autor: sądzony » 2023-03-23, 13:39

pom pisze: 2023-03-23, 13:31 O Niebie jest wiedza z mistyki katolickiej, ale by w to wierzyć muszą być dodatkowe łaski Boże, więc wydaje mi się, że stosunkowo mało katolików o tym wie.
Nie wiem czy jest coś takiego jak "mistyka katolicka", ale mogę być w błędzie. Myślę, że możesz mieć na myśli "mistykę chrześcijańską".
Nie wiem na ile słowo "wiedza" pasuje do mistyki. Z pewnością w całkowicie innym wymiarze poznania.
A z ciekawości czyja mistyka mówi o niebie?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 771
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 87 times

Re: Po śmierci

Post autor: pom » 2023-03-23, 13:59

Może zacznij od Fulli Horak jak Cię to interesuje i daj się prowadzić Bogu.

http://idziemy.pl/wiara/fulla-horak-o-n ... ekle/66282
Ostatnio zmieniony 2023-03-23, 14:42 przez pom, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Po śmierci

Post autor: sądzony » 2023-03-23, 14:55

pom pisze: 2023-03-23, 13:59 Może zacznij od Fulli Horak jak Cię to interesuje i daj się prowadzić Bogu.
http://idziemy.pl/wiara/fulla-horak-o-n ... ekle/66282
Zobaczymy.
Zacząłem od św. Jana od Krzyża i to pewnie jeszcze troszkę potrwa, ale dziękuję :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Po śmierci

Post autor: Dezerter » 2023-03-23, 18:06

sądzony pisze: 2023-03-23, 14:55
pom pisze: 2023-03-23, 13:59 Może zacznij od Fulli Horak jak Cię to interesuje i daj się prowadzić Bogu.
http://idziemy.pl/wiara/fulla-horak-o-n ... ekle/66282
Zobaczymy.
Zacząłem od św. Jana od Krzyża i to pewnie jeszcze troszkę potrwa, ale dziękuję :)
Bardo dobry i pewny wybór :)
Ja raczej odradzam opieranie swojej wiary na Fulli Horak - zbyt dużo wątpliwości jest wokół tej pani i nie jestem odosobniony na forum w tych wątpliwościach
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 771
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 87 times

Re: Po śmierci

Post autor: pom » 2023-03-24, 00:54

A w moim życiu te objawienia Fulli Horak spowodowały diametralny zwrot w moim postępowaniu. Chyba dopiero wtedy dostałem łaskę nowo nawrócenia. Wcześniej wychowałem się w rodzinie katolickiej, gdzie rodzice przekazali mi wiarę, ale byłem letnim katolikiem. Można powiedzieć, że na bazie ich zrozumiałem jaka jest konstrukcja świata. Jakiś czas po przeczytaniu ich dopiero odkryłem, że tamten Świat nie jest związany z tym, ani czasem, ani przestrzenią. Bóg mnie tak prowadzi, że wszystko mi się dopina w jedną całość zarówno PŚ, jak i Magisterium Kościoła Katolickiego, jak i teologia, jak i objawienia prywatne, które Jezus postawił na mojej drodze.

Naturalnie to tylko objawienia prywatne i nie trzeba w nie wierzyć. I trudno, by każdy w prawdziwe objawienia prywatne wierzył bo do tego są potrzebne dodatkowe łaski Boże. Są różne umysły ludzkie i Bóg tak kieruje daną duszą, by doprowadzić ją na jak najwyższy poziom Nieba. Tylko Bóg Trójjedyny wie jak dotrzeć do danej duszy.

Nie każde objawienia prywatne są prawdziwe. Tych pochodzących od tego z ogonem jest bardzo mało, ale jest wiele objawień zmyślonych, dlatego trzeba być ostrożnym i najlepiej wybierać te, które wydane są pod Imprimatur, Nihil obstat, Imprimi potest lub wydane za zgodą Kurii Metropolitalnej - a jest ich ogrom.

ps
Ks. Tomasza Horaka spotkałem znacznie później

https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/echo202045-fulla
Ostatnio zmieniony 2023-03-24, 02:09 przez pom, łącznie zmieniany 6 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”