Ksiądz Dolindo Ruotolo

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2164
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 276 times
Been thanked: 305 times

Ksiądz Dolindo Ruotolo

Post autor: Arek » 2022-11-30, 18:47

Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ksiądz Dolindo Ruotolo

Post autor: Andej » 2022-11-30, 19:49

Kiepski film o wspaniałej osobie. Wydaje mi się, że jedynym jego sensem jest zachęcenie do przeczytania obszerniejszych książek na jego temat. Dopiero one dokonają wstrząsu w czytelniku. W filmie praktycznie ma ma przekazu, który on dawał. Szkoda. Film jest takim zbiorem ciekawostek. Szkoda czasu. Lepiej poczytać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Ksiądz Dolindo Ruotolo

Post autor: AdamS. » 2022-11-30, 20:54

Andej pisze: 2022-11-30, 19:49 Wydaje mi się, że jedynym jego sensem jest zachęcenie do przeczytania obszerniejszych książek na jego temat.
Czytałem jego książkę. Też uważam, że ta osoba zasługuje na lepszy film - może mniej egzaltowany, ale za to bardziej pogłębiony. Niesamowita siła pokory! Niemniej i tak dziękuję Arkowi za ten link, dzięki któremu mam nieco szersze spojrzenie na tę osobę.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Ksiądz Dolindo Ruotolo

Post autor: Andy72 » 2023-05-28, 17:32

Niedawno kupiłem ebooka polskiej dolindolog :) Joanny Bątkiewicz-Brożek
pod tytułem „Moja misja trwa. o. Dolindo Ruotolo Jezu , Ty się tym zajmij, część 2”
Ojciec Dolindo zawstydza gdy porównuję swoją reakcję na trudne sytuacje i trudnych ludzi do Jego reakcji. Jego ojciec był naprawdę trudnym (zdecydowanie nadużywam tu to słowo) człowiekiem.
To że był na 19 lat odsunięty od posług, podczas gdy wielu kapłanów, nawet niesprawiedliwie odsuwanych, pozbawia się zasług buntując się.
I jeszcze książka dla tych którzy mają problem z papieżem Franciszkiem. Obecny papież jest dla mnie bardzo trudnym i niezrozumiałym papieżem. Nie to co nasz rodak Jan Paweł II który zachwycał od dzieciństwa (choć pod koniec trudno było mi zrozumieć Jego katechezę cierpienia, zwłaszcza że przypadała na okres mojego buntu przeciw wierze) i nie to co Papież Benedykt XVI na którego to nieśmiałego patrząc miałem nieodparte wrażenie że "oto dobry człowiek”.
Ojciec Dolindo pisze o dwóch świadkach Henochu i Eliaszu, których pani Joanna porównuje z papieżami Benedyktem i Franciszkiem, nie przeciwstawiając ich sobie ale uzupełniając.
Jest trochę dialogów Ojca Dolindo z Jezusem, w nich odsłania całkowicie swą duszę, dając serce na dłoni, a jednocześnie narażając się na możliwe grubiańskie, cyniczne szyderstwa i kpiny.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Ksiądz Dolindo Ruotolo

Post autor: Ate » 2023-05-28, 19:09

Szczerze mówiąc zaczęłam słuchać audiobooka jego autobiografii i nie byłam w stanie przebrnąć dłużej niż kilkanaście minut...

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Ksiądz Dolindo Ruotolo

Post autor: Susanna » 2024-01-28, 21:09

Film dopiero obejrzę ale te dwie książki polecam które zakupiłam kiedyś.
Oby został swiętym

ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 2024-01-28, 21:09 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”