Książka "Diabeł w Mieście Aniołów"

Rak

Re: Książka "Diabeł w Mieście Aniołów"

Post autor: Rak » 2022-12-07, 22:13

Nenderen, przykro mi, ale takie jest moje zdanie. W naszym kościele jest sporo takich postaw,(powiem, mimo, że Tobie się nie podobają, wybacz) faryzejskich. A sednem naszej wiary jest Chrystus, Jego mamy naśladować, Jego słuchać i być na obraz i podobieństwo Boga. Nasz Episkopat zezwolił na taka formę przyjmowania Komunii, w wielu krajach świata Komunia była i jest przyjmowana na rękę. A jakim prawem ja mam powiedzieć, że ci ludzie przyjmują ją niegodnie? no? kto zna serce innego człowieka? Uważam, że powinno być tak jak powiedział to mój proboszcz-jesteśmy katolikami, jesteśmy wspólnotą w kościele rzymskokatolickim i musimy stosować się do wytycznych podanych nam przez władze tego kościoła.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Książka "Diabeł w Mieście Aniołów"

Post autor: Nenderen » 2022-12-07, 23:56

Ale faryzeizm potępiany przez Jezusa polegał na złej woli i duchowej gnuśności a tymczasem Marzanna chociaż w niektórych kwestiach się myli to jednak jest spragniona Bożego światła i jest pełna chęci szukania, rozpoznawania i czynienia woli Boga... Może i mylnie wypowiada się o sercach innych ludzi (w sensie jej upraszczania tematyki Komunii na rękę) ale bardziej to robi jakby była przesadnie i niepotrzebnie załamującą nad nimi ręce dobrotliwą krewną niż złowrogim faryzeuszem z rodzaju tych którzy doprowadzili do pojmania, męki i śmierci naszego Pana...
Ostatnio zmieniony 2022-12-07, 23:59 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Marzanna
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 7 gru 2022

Re: Książka "Diabeł w Mieście Aniołów"

Post autor: Marzanna » 2022-12-08, 00:34

Tak lecz w Neokatechumenacie Komunia Święta to nie Hostia konsekrowana tylko specjalnie wypiekany chleb.
W Neo, Komunia jest przyjmowana pod 2 postaciami: Wina i chleba.
Chleb jest rozdzielany, wszyscy spożywają jednocześnie. Natomiast puchar z winem, przechodzi z rak do rak. Msza odprawiana jest w soboty wieczorem. Zaś w Wigilię Paschalna jest całonocne czuwanie, prezbiter obmywa stopy, kazdemu we wspolnocie i kończy sie poranna Agapa.
Należałam do wspólnoty Neokatechumenalnej a nawet brałam Ślub w Neo.

Z Panem Bogiem.

Marzanna
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 7 gru 2022

Re: Książka "Diabeł w Mieście Aniołów"

Post autor: Marzanna » 2022-12-08, 13:53

Ponad to, kazdy z Was może wyjasnić tę kwestie z jakimś kapłanem z prawdziwego powołania.

"Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej*. 28 Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. 29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie]*, wyrok sobie spożywa i pije."
(1 Kor 11,27-29)

PS. W bardzo prosty sposób wyjaśnił to Wojciech Cejrowski:

lub
Ostatnio zmieniony 2022-12-08, 14:15 przez Marzanna, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Książka "Diabeł w Mieście Aniołów"

Post autor: Albertus » 2022-12-08, 14:09

Marzanna pisze: 2022-12-08, 00:34 Tak lecz w Neokatechumenacie Komunia Święta to nie Hostia konsekrowana tylko specjalnie wypiekany chleb.
W Neo, Komunia jest przyjmowana pod 2 postaciami: Wina i chleba.
Chleb jest rozdzielany, wszyscy spożywają jednocześnie. Natomiast puchar z winem, przechodzi z rak do rak. Msza odprawiana jest w soboty wieczorem. Zaś w Wigilię Paschalna jest całonocne czuwanie, prezbiter obmywa stopy, kazdemu we wspolnocie i kończy sie poranna Agapa.
Należałam do wspólnoty Neokatechumenalnej a nawet brałam Ślub w Neo.

Z Panem Bogiem.

Ale jest to dokładnie to samo Ciało Chrystusa co konsekrowana
Hostia w formie opłatka
Natomiast puchar z winem, przechodzi z rak do rak
Nie wiem co masz na myśli?

Kielich z Krwią Chrystusa zawsze podaje wyłącznie ksiądz albo szafarz obok księdza, każdemu indywidualnie.
Ostatnio zmieniony 2022-12-08, 14:44 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Rak

Re: Książka "Diabeł w Mieście Aniołów"

Post autor: Rak » 2022-12-08, 14:31

Nenderen pisze: 2022-12-07, 23:56 Ale faryzeizm potępiany przez Jezusa polegał na złej woli i duchowej gnuśności .....


Polecam Ci książkę ks. Jarosława Międzybrodzkiego "Faryzeizm największe zagrożenie pobożnych". Tam pokazane są relacje z Bogiem polegające na spełnianiu obowiązków religijnych, przestrzegania przepisów nadanych przez człowieka (nieraz słusznych, aby nie wkradł się w liturgię chaos), wypełnianie tylko pobożnych praktyk itp. To faryzeizm wg autora.
Pomocy!!!!
Nie wiem jak wyjść z tego pola cytatu i swój wpis dawać pod nim. A wydawało mi się, że jestem taka "mądra" jeżeli chodzi o komputery :(
Ostatnio zmieniony 2022-12-08, 15:10 przez Morkej, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ