Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2359
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 317 times

Film Czyściec na podstawie książki Fulli Horak

Post autor: Arek » 2022-11-01, 07:10

Oglądałem i czytałem o wizjach Fulli Horak. Dziś mamy dzień Wszystkich Świętych. Przyszła do mnie myśl, aby dziś do tego tematu nawiązać. Pierwsze pytanie ile osób jest po tej lekturze?

Dodano po 7 minutach 41 sekundach:
A oto jej słowa:
"Zycie ludzkie jest krotkie, wiec przemijajace. Cierpienia czysccowe sa dlugie i srozsze od najciezszego zycia! Meka na wieki potepionej duszy przechodzi swa potwornoscia nasza wyobraznie. Nie ma w naszych pojeciach niczego z czym by ja mozna porownac. A wiekuiste szczescie, ktore Bog przeznaczyl zbawionym, szczescie, o ktorym wiem od Tych, ktorzy je juz przezywaja, przewyzsza wszystko, a zarazem jest warte tego, aby dla zdobycia go przezwyciezyc cala slabosc naszej skazonej natury! Bog obiecal wieczna szczesliwosc wszystkim, ktorzy Go kochaja, i Slowa dotrzyma!"
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Film Czyściec na podstawie książki Fulli Horak

Post autor: Nenderen » 2022-11-01, 10:47

Przed laty czytałem świętą Panią i były tam takie kontrowersje jak uzależnianie skuteczności objawiania się świętego Januarego od tego czy jego relikwia Krwi jest na ziemi. Skoro Bóg tworzący objawienia jest wszechmocny to nie powinien być taki wymóg.
Według Fulli dźwięki z ulicy zagłuszały objawienie a święta Zofia Barat była dla niej zbyt delikatna niejako ją rozpieszczając co zostało sprostowane przez kard. Merciera. To też problematyczne bo przecież święta Barat jest mieszkanką Nieba więc jest już wolna od błędów i niedoskonałości. Ta sama rzekomo objawiająca się święta dopuszczała palenie określonej ilości papierosów a przecież to niszczenie zdrowia i miała zniechęcać do czytania filozofii (nie wszystkie są przecież złe) oraz mówić że nie lubi maszyn. Wzmianka o zabieraniu przez maszyny pracy ludziom jest słuszna ale nie należy generalizować i nie lubić maszyn wogóle. Te objawienia widocznie nie przeczuwały np. roli maszyn w obecnej chirurgii.
Wierzę w świętość i heroizm Fulli, wiele męczeńsko cierpiała dla wolnej Polski ale moim zdaniem nie miała wizji świętych, uważam jej objawienia za halucynacje.
Ostatnio zmieniony 2022-11-01, 10:58 przez Nenderen, łącznie zmieniany 8 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13763
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Film Czyściec na podstawie książki Fulli Horak

Post autor: sądzony » 2022-11-01, 11:27

Arek pisze: 2022-11-01, 07:17 Pierwsze pytanie ile osób jest po tej lekturze?
Ja pierwsze słyszę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14931
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Film Czyściec na podstawie książki Fulli Horak

Post autor: Dezerter » 2022-11-01, 13:06

sądzony pisze: 2022-11-01, 11:27
Arek pisze: 2022-11-01, 07:17 Pierwsze pytanie ile osób jest po tej lekturze?
Ja pierwsze słyszę.
Ja coś słyszałem, ale lektury nie było
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2359
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 317 times

Re: Film Czyściec na podstawie książki Fulli Horak

Post autor: Arek » 2022-12-01, 19:13

Czy czyściec to piekło z którego dusze idą do Nieba? Ostatnio słyszałem taką wypowiedź księdza, który opiera Swoje opinie o wizje mistyków. Mówi, że cierpienia są takie same w obu miejscach z tym, że czyściec kończy się Niebem, a w piekle są wieczne męczarnie. Wydaje mi się, że można to przyjąć jako dla nas zbawienne. Co więcej mamy dążyć do Świętości, a nie zadowalać się czyśćcem, bo tam też są męczarnie dla odpuszczenia grzechów. Mnie to przekonuje.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Film Czyściec na podstawie książki Fulli Horak

Post autor: Andej » 2022-12-01, 19:53

Jeśli ksiądz ten już był i w piekle i w czyśćcu, to możesz mu w pełni zaufać. Skoro poznał, to wie.

Trochę poważniej. Z różnych objawień, wizji etc. wynika, że rzeczywiście jest coś wspólnego. Mianowicie, rozłąka z Bogiem. I pragnienie bliskości. Pragnienie zbawienia. Jedni z nadzieję, drudzy jej pozbawieni.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

[email protected]
Przybysz
Przybysz
Posty: 17
Rejestracja: 23 paź 2022
Been thanked: 1 time

Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Post autor: [email protected] » 2022-12-07, 22:35

Cześć,
Ciekawy jestem Waszych opinii o pozycji książkowej Święta Pani, w której Fulla Horak, lwowianka, poprzez dopust oglądania Świętych opisuje kręgi czyścowe oraz nieba.
Książka w drugiej jej mega merytorycznej części- opisuje Śmierć człowieka, później oczyszczanie w kręgach, wędrówkę duszy.
Mnie najbardziej urzekły początkowe trzy fragmenty je Słów, gdzie opisuje śmierć i dalsze etapy Kręgów:

"W chwili kiedy dusza rozstaje się z ciałem , człowiek choćby był nieprzytomny choćby śmierć nastąpiła momentalnie czy we śnie- na błysk chwili, na ułamek sekundy, ma świadomość własnej śmierci.I choćby był na tę śmierć przygotowany, choćby jej pragnął i nie lękał się przedtem, w tym jednym rozstrzygającym momencie uczucie z niczym nie dającą się porównać grozę"

"Ponieważ teraz nic już sądu jej nie mąci, z przeraźliwą dokładnością (dusza) zdaje sobie sprawę z tego, na co zasłużyła. Panująca tu nieodmiennie najdoskonalsza Prawda, ta, która na ziemi wydawała się nieraz człowiekowi tak niewygodna, tak daleka, tak trudna- jakże prosta jest obecnie, kiedy już nie ma wyjścia, kiedy nie można z niej celowo, jak to bywało za życia, odwrócić wzroku"

"Każda dusza widzi jasno stopień swej doskonałości, a widzi go w świetle Prawdy, której nie zagmatwać, ani odłożyć, ani uniknąć, ani zmylić niepodobna. Ta PRAWDA jest! I nie tylko jest, ale więcej nic nie ma"

Można naprawdę otworzyć oczy ze zdumienia.

Czy to może być realną rzeczywistością, bowiem tak Kobieta od niewierzącego dochodzi do mistycyzmu.
Treść książki jest bardzo interesująca.
Natomiast pytanie czy to może być uznane przez Kościół, bowiem na razie chyba nie ma zainteresowania z tego prywatnego objawienia...

Dzieki

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Post autor: Nenderen » 2022-12-07, 23:50

Czy ktoś da link do podobnego tematu gdzie były też podane argumenty podważające wiarygodność tych rzekomych objawień na podstawie których w kinach leciał film? Pamiętam że się tam wypowiedziałem ale nie pamiętam w którym dziale był ten temat.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Post autor: Susanna » 2022-12-08, 08:18

Nenderen pisze: 2022-12-07, 23:50 Czy ktoś da link do podobnego tematu gdzie były też podane argumenty podważające wiarygodność tych rzekomych objawień na podstawie których w kinach leciał film? Pamiętam że się tam wypowiedziałem ale nie pamiętam w którym dziale był ten temat.
Tu trochę o Fulii dyskutowaliśmy.

viewtopic.php?t=11971&hilit=Fulia+horak

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
Może nie o samej Fulii ale o duszach
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Rak

Re: Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Post autor: Rak » 2022-12-08, 14:18

Film "Czyściec", jest właśnie o niej, o jej nawróceniu, objawieniach, o duszach w czyśccu, o tym co dla nich ważne. Obejrzyjcie, Fullę Horak gra Małgorzata Kożuchowska i moim zdaniem odtwarza tę postać znakomicie.

[email protected]
Przybysz
Przybysz
Posty: 17
Rejestracja: 23 paź 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Post autor: [email protected] » 2022-12-08, 14:51

Dayy pisze: 2022-12-08, 08:19
Nenderen pisze: 2022-12-07, 23:50 Czy ktoś da link do podobnego tematu gdzie były też podane argumenty podważające wiarygodność tych rzekomych objawień na podstawie których w kinach leciał film? Pamiętam że się tam wypowiedziałem ale nie pamiętam w którym dziale był ten temat.
Tu trochę o Fulii dyskutowaliśmy.

viewtopic.php?t=11971&hilit=Fulia+horak

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
Może nie o samej Fulii ale o duszach
No właśnie, dzieki, ale o samej osobie i sensu jej objawień, nie ma w szczegółach.

Mnie kilka rzeczy nurtuje:
1. Które z Jej przekazów nie pokrywają się z nauczaniem KK?
2. Czy są pewne fragmenty tej książki, które Ktoś ma podobne doświadczenie, lub ich bliscy
3. Czy dusza jest pozbawiona czasu i miejsca, zatem nie może przebywać w pewnym konkretnym obszarze.
A co z przekazami osób, które doświadczały wyjścia ciała astralnego, i przebywania w różnych miejscach, natychmiast?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14931
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Post autor: Dezerter » 2022-12-08, 23:32

Nie ma czegoś takiego jak ciało astralne
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-12-09, 08:22

viewtopic.php?p=259874&hilit=fulla+horak#p259874

Problem jest w braku wiarygodności autorki i braku dowodów.

@[email protected] "Ciało astralne" to doktryna New Age. Na yt są byli guru np Steve Bancarz, którzy utrzymują, że te doświadczenia astralne to jakieś zwidy produkowane przez diabła.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2359
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 317 times

Re: Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Post autor: Arek » 2022-12-11, 08:14

Czy wszystko co napisała Fulla Horak można odrzucić? Porównałbym to do naszego życia nie każde postępowanie jest grzechem. A więc przyjmujmy co dobre, a odrzucajmy co złe. Dla mnie wiele co przeczytałem i obejrzałem w tym temacie jest budujące duchowo. Zacząłem się modlić codziennie za dusze czyśćowe. Zacząłem pogłębiać wiedzę czyśca i to, że pragnę świętości. Może zbyt szybko odrzucamy sprawy, które mogą przynieść korzyść. Wnikamy w szczegóły, a tutaj chodzi o zasadnicze sprawy. 20 lat temu pokazała mi się postać zmarłego i nie wiedziałem co zrobić. Teraz już wiedziałbym. Dobrze, że Bóg dał Fullę Horak.
Ostatnio zmieniony 2022-12-11, 08:15 przez Arek, łącznie zmieniany 3 razy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Post autor: konserwa » 2022-12-11, 11:42

Prywatnie nie ma moim zdaniem zadnej przeszkody, aby w pozyteczny sposob zglebiac taka tworczosc. Z rozwaga, aby nie popasc w jakies przedziwne antykatolickie nauki. Wszystko przeciez jest dozwolone, o ile prowadzi do Boga i Jemu oddaje czesc i chwale ( co juz sw. Pawel Apostol napisal, a nastepnie sw.Augustyn potwierdzil i nastepnie sw.Tomasz z Akwinu uzasadnil).
Ostatnio zmieniony 2022-12-11, 11:43 przez konserwa, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”