Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Post autor: Abstract » 2022-12-12, 11:41

[email protected] pisze: 2022-12-07, 22:35 "W chwili kiedy dusza rozstaje się z ciałem , człowiek choćby był nieprzytomny choćby śmierć nastąpiła momentalnie czy we śnie- na błysk chwili, na ułamek sekundy, ma świadomość własnej śmierci.I choćby był na tę śmierć przygotowany, choćby jej pragnął i nie lękał się przedtem, w tym jednym rozstrzygającym momencie uczucie z niczym nie dającą się porównać grozę"
Nie ma czegoś takiego jak przygotowanie na śmierć, albo pragnienie czy nie lękanie się śmierci. Mowa tu tylko i wyłącznie o wyobrażeniu tego z którym mamy do czynienia za życia. Chyba że ktoś ma wiele żyć.
Wszystko jest owocem sensu alegorycznego czy też nie "drzewa poznania". A więc wstawienie do pokoju dziecka rozgrzanego żelazka z ostrzeżeniem że parzy.
Ostatnio zmieniony 2022-12-12, 11:43 przez Abstract, łącznie zmieniany 2 razy.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Post autor: sądzony » 2022-12-12, 17:57

[email protected] pisze: 2022-12-07, 22:35 Książka w drugiej jej mega merytorycznej części- opisuje Śmierć człowieka, później oczyszczanie w kręgach, wędrówkę duszy.
Nie znam tematu więc mogę być w grubym błędzie
jednakże dopuszczam to jako osobiste doświadczenie, które w bardziej dostępy, bo metaforyczny sposób opisał św. Jan od Krzyża.

Nie wiem o czym ona pisała. Czy film jest rozsądnym odzwierciedleniem książki?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2358
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 317 times

Re: Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Post autor: Arek » 2022-12-12, 21:25

Abstract pisze: 2022-12-12, 11:41
[email protected] pisze: 2022-12-07, 22:35 "W chwili kiedy dusza rozstaje się z ciałem , człowiek choćby był nieprzytomny choćby śmierć nastąpiła momentalnie czy we śnie- na błysk chwili, na ułamek sekundy, ma świadomość własnej śmierci.I choćby był na tę śmierć przygotowany, choćby jej pragnął i nie lękał się przedtem, w tym jednym rozstrzygającym momencie uczucie z niczym nie dającą się porównać grozę"
Nie ma czegoś takiego jak przygotowanie na śmierć, albo pragnienie czy nie lękanie się śmierci. Mowa tu tylko i wyłącznie o wyobrażeniu tego z którym mamy do czynienia za życia. Chyba że ktoś ma wiele żyć.
Wszystko jest owocem sensu alegorycznego czy też nie "drzewa poznania". A więc wstawienie do pokoju dziecka rozgrzanego żelazka z ostrzeżeniem że parzy.
Otóż jest nieustanne życie w stanie Łaski Uświęcającej. To daje gwarancję ufności w Boże Miłosierdzie dzięki czemu człowiek staje się spokojnejszy o własne zbawienie. Ale mówię o prawdziwej czystości serca, nie trochę, albo jego braku, ale faktycznym stanem duszy w Oczach Boga. Jak to osiągnąć? Dobre pytanie. Piszę przez własne doświadczenia duchowe. Częsta, systematyczna szczera spowiedź spełniająca 5 warunków dobrej spowiedzi. Rozmowa duchowa z Bogiem i błaganie o zmiłowanie za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny i Wszystkich Świętych. Pojawia się Bojaźń Boża, która jest Łaską dającą rozeznanie własnych ograniczeń, błędów, grzechów. Mamy świadomość co obraża Boga, jesteśmy wrażliwi na każdy grzech, zastanawiamy się nad każdym słowem i każdym naszym czynem. Z czasem dochodzimy do równowagi ducha z ciałem, czyli namiętności nie mają mocy w nas. Zaczynamy walczyć z pokusami. Szatan zaczyna odchodzić, bo nie ma wejścia. Omija nas w Mocy Bożej i najgorsze to to, że duchy, które nas zniewalały szukają wejścia gdzie indziej. Trzeba się modlić z wiarą by ominęły nasze rodziny, bliskich znajomych i innych ludzi.
Ostatnio zmieniony 2022-12-12, 21:49 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Czyściec- i Niebo- Fulla Horak- jest Mocne!

Post autor: Susanna » 2022-12-17, 07:38

Rak pisze: 2022-12-08, 14:18 Film "Czyściec", jest właśnie o niej, o jej nawróceniu, objawieniach, o duszach w czyśccu, o tym co dla nich ważne. Obejrzyjcie, Fullę Horak gra Małgorzata Kożuchowska i moim zdaniem odtwarza tę postać znakomicie.
Właśnie ten film reklamowali ;) jutro, o 20.00 w tvp1.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”