Czy można pomodlić się za duszę np. Adolfa Hitlera?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 140 times
Been thanked: 23 times

Re: Czy można pomodlić się za duszę np. Adolfa Hitlera?

Post autor: Gojandek » 2023-03-18, 23:35

Marek_Piotrowski pisze: 2023-03-06, 15:27 MNie dziwi w ogóle pytanie - do głowy by mi nie przyszlo, że nie można się modlić za kogokolwiek...
A słyszałeś o egzorcyzmach Annelise Michael? Czy według nich Hitler, Judasz, Kain są w piekle? Jeżeli tak, to powinniśmy się za nich modlić? Formalnie nie jest to zabronione, ale czy nie są możliwe jakieś złe konsekwencje duchowe tego np. ta dusza(już potępiona) może przyjść i nam coś nieprzyjemnego zrobić?

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy można pomodlić się za duszę np. Adolfa Hitlera?

Post autor: Nenderen » 2023-03-19, 00:34

CiekawaXO pisze: 2023-03-18, 20:06 A masz zdjęcie Św. Jana, żywego?
Mam na myśli spojrzenie z obrazów olejnych które uwieczniły jego wzrok.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy można pomodlić się za duszę np. Adolfa Hitlera?

Post autor: Andej » 2023-03-19, 09:24

Gojandek pisze: 2023-03-18, 23:35 czy nie są możliwe jakieś złe konsekwencje duchowe tego np. ta dusza(już potępiona) może przyjść i nam coś nieprzyjemnego zrobić?
Ciekawy pomysł, sądzę, że musisz postudiować ten temat. Poszukaj, czy gdzieś jest informacja na temat możliwości opuszczenia piekła przez osobę potępioną. W przypowieści w Bogaczu i Łazarzu jest mowa o przepaści nie do przebycia. Wydaje mi się, że przynajmniej do końca czasu śluza działa wyłącznie w jedna stronę.

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
Nenderen pisze: 2023-03-19, 00:34 Mam na myśli spojrzenie z obrazów olejnych które uwieczniły jego wzrok.
Czyli masz na myśli wyobraźnię autora i jego kunszt. Świadczy to o Twojej wrażliwości i umiejętności odczytywanie przekazu zawartego w dziełach sztuki. Cenna umiejętność.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy można pomodlić się za duszę np. Adolfa Hitlera?

Post autor: Nenderen » 2023-03-19, 10:42

A mnie cieszy Twoja wrażliwość i umiejętność Andeju na cieszenie się dobrem tkwiącym w ludziach takich jak ten ksiądz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 140 times
Been thanked: 23 times

Re: Czy można pomodlić się za duszę np. Adolfa Hitlera?

Post autor: Gojandek » 2023-03-19, 11:14

Andej pisze: 2023-03-19, 09:26
Gojandek pisze: 2023-03-18, 23:35 czy nie są możliwe jakieś złe konsekwencje duchowe tego np. ta dusza(już potępiona) może przyjść i nam coś nieprzyjemnego zrobić?
Ciekawy pomysł, sądzę, że musisz postudiować ten temat. Poszukaj, czy gdzieś jest informacja na temat możliwości opuszczenia piekła przez osobę potępioną. W przypowieści w Bogaczu i Łazarzu jest mowa o przepaści nie do przebycia. Wydaje mi się, że przynajmniej do końca czasu śluza działa wyłącznie w jedna stronę.

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
Nenderen pisze: 2023-03-19, 00:34 Mam na myśli spojrzenie z obrazów olejnych które uwieczniły jego wzrok.
Czyli masz na myśli wyobraźnię autora i jego kunszt. Świadczy to o Twojej wrażliwości i umiejętności odczytywanie przekazu zawartego w dziełach sztuki. Cenna umiejętność.
Piekła nie da się opuścić i to jest nauka Kościoła i Biblii.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy można pomodlić się za duszę np. Adolfa Hitlera?

Post autor: Andej » 2023-03-19, 12:21

Zatem masz jednoznaczną odpowiedź na postawione pytanie. Nie mogą i już. Możesz spać spokojnie. Niczym nie ryzykujesz, a być może komuś pomożesz. Bo o nikim nie wiem, czy został potępiony na wieki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ