Możecie mi dać jakieś mocne argumenty przeciwko Protestantyzmowi, albo ogólnie o innych odłamach chrześcijańskich?

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy, itd. Rozmowy na temat protestantów, czy rzeczywiście, to co mówi protestantyzm jest biblijne.
Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 331
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 23 times

Re: Możecie mi dać jakieś mocne argumenty przeciwko Protestantyzmowi, albo ogólnie o innych odłamach chrześcijańskich?

Post autor: Gojandek » 2023-05-19, 20:39

Wiesława pisze: 2023-05-19, 19:14
Gojandek pisze: 2023-05-19, 17:20
Wiesława pisze: 2023-05-19, 16:58
Albertus pisze: 2023-05-16, 18:48
Wiesława pisze: 2023-05-16, 17:35 Ja, jako "nieczynna" protestantka (nieczynna katoliczka też) dałabym ci sporo argumentów, ale nie radzę wyskakiwać do pastora czy nawet "zwykłego" protestanta bez wieloletniego analizowania Biblii, bez znajomości historii reformacji i kontrreformacji, bez poznania w sposób czynny i bezpośredni kilku Zborów przynajmniej.
Protestanci mają wiele dobrych nauk, ale są też błędy. Błędy są w KK, w Prawosławiu itd. Nikt nie jest wolny od złych nauczań i niemoralnych zachowań.
Śliski temat.
Ale kto albo co decyduje o tym co jest błędem a co nie jest?
Chyba nie o to pytał założyciel wątku.
Może byłoby dobrze, gdyby zechciał napisać, jakie pytania go nurtują, jakie chciałby zadać np. pastorowi podczas nawracania go.
Chętnie bym zadał. Tych pytań mam całkiem sporo. Chciałbym się też zapytać, czy należysz do jakiegoś odłamu protestanckiego, albo ogólnie chrześcijańskiego? Jeżeli tak, to do jakiego?
Obecnie nie należę do żadnego Kościoła, ani Zboru.
Byłam uczestniczką nabożeństw u Chrześcijan Baptystów, sporadycznie u Ewangelicznych.
Oczywiście jestem formalnie nadal w KrK.
Nie czuję się związana z żadną denominacją.
A w jaki sposób czytasz Pismo Święte? Czy masz jakiś Kościół, który określa sens tekstów Biblii i trzymasz się tego Kościoła, trzymasz się jego nauk, czy czytasz Biblię samemu?

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Możecie mi dać jakieś mocne argumenty przeciwko Protestantyzmowi, albo ogólnie o innych odłamach chrześcijańskich?

Post autor: Wiesława » 2023-05-19, 21:00

Gojandek pisze: 2023-05-19, 20:39
Wiesława pisze: 2023-05-19, 19:14
Gojandek pisze: 2023-05-19, 17:20
Wiesława pisze: 2023-05-19, 16:58
Albertus pisze: 2023-05-16, 18:48

Ale kto albo co decyduje o tym co jest błędem a co nie jest?
Chyba nie o to pytał założyciel wątku.
Może byłoby dobrze, gdyby zechciał napisać, jakie pytania go nurtują, jakie chciałby zadać np. pastorowi podczas nawracania go.
Chętnie bym zadał. Tych pytań mam całkiem sporo. Chciałbym się też zapytać, czy należysz do jakiegoś odłamu protestanckiego, albo ogólnie chrześcijańskiego? Jeżeli tak, to do jakiego?
Obecnie nie należę do żadnego Kościoła, ani Zboru.
Byłam uczestniczką nabożeństw u Chrześcijan Baptystów, sporadycznie u Ewangelicznych.
Oczywiście jestem formalnie nadal w KrK.
Nie czuję się związana z żadną denominacją.
A w jaki sposób czytasz Pismo Święte? Czy masz jakiś Kościół, który określa sens tekstów Biblii i trzymasz się tego Kościoła, trzymasz się jego nauk, czy czytasz Biblię samemu?
Pismo Św. czytam i studiuję od kilkunastu lat. Do Ksiąg mam komentarze. Brałam też udział w kursach online, no i sporo czytam, słucham różnych materiałów biblijnych.

ODPOWIEDZ