Do Hildegardy :)

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2571
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 414 times

Re: Do Hildegardy :)

Post autor: Abstract » 2022-12-16, 14:53

Hildegarda pisze: 2022-12-16, 14:20 A ja to widzę inaczej, uważam, że ateista po prostu nie wierzy i tyle, tak jak nie wierzy np. w różne duchy animistyczne, w które Ty pewnie też nie wierzysz. Jeśli nie wierzysz w takie duchy np. znajdujące się w roślinach, to czy ten brak wiary, też można określić jako wiarę?
Pisałem o tym wcześniej. Jak możesz powiedzieć że w coś nie wierzysz albo że w coś wierzysz jeśli nie znasz założeń przedmiotu wiary?
Hildegarda pisze: 2022-12-16, 14:20 Nie wiem, ja jestem prosta baba i patrzę na to prosto :p , brak wiary to brak wiary i ateiści też twierdzą, że ich ateizm jest brakiem wiary.
Ale to chyba cię nie dziwi. Przecież tutaj na forum znajdziesz wpisy gdzie ktoś twierdził że jakakolwiek wiara w cokolwiek nie jest mu potrzebna.
Hildegarda pisze: 2022-12-16, 14:20 Z tymi dowodami napiszę to inaczej, otóż jeśli będą dowody, to ateista przyjmie je do wiadomości, a nie będzie się upierał, że nie ma żadnego Stwórcy, ale dopóki nie ma dowodów, to się Stwórcą nie zajmuje.
To skąd taka aktywność ateistów?

Dodano po 4 minutach 16 sekundach:
Hildegarda pisze: 2022-12-16, 14:20 Abstract zobacz jak to brzmi: "nie wiem czy w roślinach są duchy, w które wierzą przedstawiciele niektórych religii, ale wierzę, że ich tam nie ma" :)
Mam rozumieć że nagle ateista zaczął opierać się na niewiedzy? Ateista twierdzi że Boga nie ma, on nie twierdzi że nie wie czy Bóg jest czy go nie ma.
Ostatnio zmieniony 2022-12-16, 15:01 przez Abstract, łącznie zmieniany 2 razy.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Do Hildegardy :)

Post autor: Andej » 2022-12-16, 15:07

Hildegarda pisze: 2022-12-16, 12:53 Czy Ty się Andeju dobrze czujesz?
Dziękuję za troskę. Wszystko w porządku.
Hildegarda pisze: 2022-12-16, 12:53Jaką przepychankę?
Taką, którą możesz przeczytać powyżej niniejszego postu. A zapewne i poniżej.
Hildegarda pisze: 2022-12-16, 12:53 Odpowiadam w temacie, który konkretnie do mnie został skierowany
W rzeczy samej, tak jest skierowany. Ale temat nie dotyczy Hildegardy, tylko wiary w nieistnienie.
Hildegarda pisze: 2022-12-16, 12:53 nawet z Tobą w tym temacie nie rozmawiam.
Tak, zauważyłem, że nie potrafisz stawić czoła podany m argumentom, przykładom.
Ale tak na marginesie chciałem zauważyć, że nie jest to wątek, w którym prawo zabierania głosu mają tylko wyznaczone przez kogoś osoby. Jak na razie jest ogólnodostępny.
Hildegarda pisze: 2022-12-16, 12:53 Litości
Skoro prosisz, to ok. Zatem litując się powstrzymuję się (przynajmniej na jakiś czas, kontynuowania wypowiedzi w tym wątku.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Do Hildegardy :)

Post autor: Hildegarda » 2022-12-16, 15:18

Abstract pisze: 2022-12-16, 14:57 Pisałem o tym wcześniej. Jak możesz powiedzieć że w coś nie wierzysz albo że w coś wierzysz jeśli nie znasz założeń przedmiotu wiary?
Jak się nie zna założeń to nie można

Abstract pisze: 2022-12-16, 14:57 To skąd taka aktywność ateistów?
Są różni ateiści, tak jak różni wierzący. U jednych i u drugich są ci tzw. "wojujący", ale podejrzewam, że większość w ogóle nie jest zainteresowana tematami związanymi z religią.

Abstract pisze: 2022-12-16, 14:57 Mam rozumieć że nagle ateista zaczął opierać się na niewiedzy? Ateista twierdzi że Boga nie ma, on nie twierdzi że nie wie czy Bóg jest czy go nie ma.
Ateista twierdzi, że Boga nie ma, bo tego nie udowodniono, tak jak nie udowodniono, że w roślinach są duchy

ja to odniosłam ogólnie do naszej rozmowy dotyczącej tego, że brak wiary też jest wiarą, bo uważam, że to jest dokładnie ta sama sytuacja

Jak powiesz: "nie wierzę w duchy znajdujące się w roślinach", to znaczy, że przyjmujesz to na wiarę? Można to określić jako wiara?
Czy po prostu zakładasz, że nie ma żadnych duchów w roślinach, niezależnie od tego, że w niektórych religiach ludzie właśnie w to wierzą?

Czy to nie jest taka sama sytuacja dotycząca ateistów i wiary w Boga np. w religii chrześcijańskiej?



Andej pisze: 2022-12-16, 15:07 Tak, zauważyłem, że nie potrafisz stawić czoła podany m argumentom, przykładom.
Niech tak będzie :ymhug:

Andej pisze: 2022-12-16, 15:07 Ale tak na marginesie chciałem zauważyć, że nie jest to wątek, w którym prawo zabierania głosu mają tylko wyznaczone przez kogoś osoby. Jak na razie jest ogólnodostępny.
Andeju nie odwracaj kota ogonem, możesz pisać gdzie chcesz i co chcesz, mi to bynajmniej nie przeszkadza, tylko zwróciłam uwagę na to, że piszesz do mnie posty z jakimiś wyrzutami, zarzucać mi walkę i inne rzeczy, podczas gdy nie zamieniłam z Tobą nawet jednego posta.
Ostatnio zmieniony 2022-12-16, 15:22 przez Hildegarda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2571
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 414 times

Re: Do Hildegardy :)

Post autor: Abstract » 2022-12-16, 15:34

@Hildegarda najgorsze teraz w tym wątku dla mnie jest to, że mam przeczucie że sama polemizowałabyś z twoim tekstem gdybym go ja napisał.
Zatoczyliśmy koło.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Do Hildegardy :)

Post autor: Hildegarda » 2022-12-16, 16:24

Abstract pisze: 2022-12-16, 15:34 @Hildegarda najgorsze teraz w tym wątku dla mnie jest to, że mam przeczucie że sama polemizowałabyś z twoim tekstem gdybym go ja napisał.
Zatoczyliśmy koło.
Nie wiem o którym konretnie wpisie mówisz, ale niech tak będzie :)
W sumie wiara czy niewiara ateistów nie jest jakimś istotnym tematem, ot do pogadania sobie na forum :)


Dzięki za rozmowę. Gdybyśmy się nie widzieli, to życzę Wesołych Świąt! :ymhug: Obrazek

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Do Hildegardy :)

Post autor: konserwa » 2022-12-16, 16:25

Wesolych Swiat.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Do Hildegardy :)

Post autor: Nenderen » 2022-12-16, 17:40

Hildegarda pisze: 2022-12-16, 16:24 Gdybyśmy się nie widzieli, to życzę Wesołych Świąt! :ymhug: Obrazek
Jaka miła, świąteczna animacja. Również życzę wesołych. :)
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Do Hildegardy :)

Post autor: Ate » 2022-12-17, 12:25

Marek_Piotrowski pisze: 2022-12-16, 08:24 Trudno o lepszy zestaw przesądów, niż właśnie wymieniłaś. Ani w ateiźmie nie ma niczego "naukowego", ani nie wynika z czego innego jak - dość irracjonalna - wiara w samostworzenie, ani odniesienie do krasnoludków nie jest tu żadnym argumentem. To, ż ateiści wzdragają się przed przyznaniem iż ich pogląd jest wiarą nie wynika z żadnej "definicji ateizmu" lecz z chęci zaprezentowania ateizmu jako poglądu rzekomo wynikającego z ustaleń naukowych. Coś jak kiedyś "socjalizm naukowy".
Nic dodać nic ująć. Ateizm to nie nauka tylko światopogląd. Niechęć niektórych ateistów do przyznania tego to zwykła nieuczciwość intelektualna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”