Co po nas (czy może raczej w nas) pozostanie?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Co po nas (czy może raczej w nas) pozostanie?

Post autor: Hildegarda » 2022-12-20, 07:00

Abstract pisze: 2022-12-19, 22:03 Hildi wiem że dochodzi do tak jakby zwolnienia percepcji upływu czasu, coś takiego miałem, ale ja nie miałem zatrzymania krążenia.

Wizje są różne, znam trochę świadectw, interesowałem się również trochę projektem AWARE. Nie wiemy ile produkuje tych wizji mózg, a ile pochodzi z innego doświadczenia. Mózg na pewno ma w tym swój udział ponieważ wizje były czasami ukierunkowane w stronę wyznawanej religii.

Uważam że stamtąd nie ma powrotów, nie przekraczamy pewnej granicy, zatrzymujemy się tuż przed nią. Nie wierzę w możliwość zaglądania do tamtej strony, nasze doczesne ograniczenia i tak nie byłyby w stanie opisać tego co tam jest.
Abstract ale jak ktoś ma takie doświadczenie jak lekarka z artykułu powyżej, to chyba ciężko to potraktować tylko jako wytwór mózgu: "Co więcej, jak twierdzi, podczas doświadczenia z pogranicza śmierci dowiedziała się, że za 10 lat jej syn zginie w wyniku wypadku samochodowym. I faktycznie tak się stało."

Poza tym są też opisy takich sytuacji, gdzie osoba ponoć wyszła z ciała i widziała rzeczy z innych miejsc, których nie miała prawa widzieć. Mówią o tym na kanale "Ksiądz z osiedla" w temacie dotyczącym śmierci klinicznej.
Ostatnio zmieniony 2022-12-20, 07:01 przez Hildegarda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Co po nas (czy może raczej w nas) pozostanie?

Post autor: Abstract » 2022-12-20, 08:19

Hildi nie napisałem tylko ale o braku możliwości weryfikacji co jest czym i kiedy. Np wydzielanie DMT.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Co po nas (czy może raczej w nas) pozostanie?

Post autor: Susanna » 2022-12-21, 20:15

Abstract pisze: 2022-12-19, 19:28 Filmu z całego życia doświadczyłem dwa razy podczas topienia się.
Też się topiłam, nie doświadczyłam tego oglądania filmu z całego życia, ale pamiętam panikę w sobie.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”