czy dostane rozgrzeszenie?

ODPOWIEDZ
Cindy0602
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2022
Has thanked: 1 time

czy dostane rozgrzeszenie?

Post autor: Cindy0602 » 2022-12-18, 20:13

Dzień dobry. Mam 16 lat i od dłuższego czasu mam problem z masturbacją. Po prostu potrzebuje tego i upadam. Nie robiłam tego od 31 października i niestety upadłam bodajże 3 grudnia. Chciałabym się jutro na rekolekcjach z tego wyspowiadać, ale boje się, że mi ksiądz rozgrzeszenia nie da i wstydzę się, że zacznie krzyczeć na cały kościół albo że będzie chcial rozmawiac z moimi rodzicami czy coś. A bardzo chcę przyjąć maleńkiego pana Jezusa z czystym sercem. Czy za masturbacje jest rozgrzeszenie? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: czy dostane rozgrzeszenie?

Post autor: sądzony » 2022-12-18, 20:20

Oczywiście, że dostaniesz rozgrzeszenie. :)
Baj de łej - wytrzymałeś miesiąc.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19097
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: czy dostane rozgrzeszenie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-12-18, 20:22

Wielkość grzechu nie ma znaczenia. Jesteś na dobrej drodze - jeśli wytrzymałaś ponad miesiąc, jesteś w stanie się z tego wyzwolić.
Jedyne, co mnie w Twoim pytaniu niepokoi to stwierdzenie "potrzebuje tego". Nikt nie potrzebuje grzechu, a przyjęcie takiego myślenia jest niebezpieczne duchowo.
Ksiądz nie ma prawa żądać widzenia z Twoimi Rodzicami ani "krzyczeć na cały kościół.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1419
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 545 times
Been thanked: 785 times

Re: czy dostane rozgrzeszenie?

Post autor: AdamS. » 2022-12-18, 20:36

Cindy0602 pisze: 2022-12-18, 20:13 Chciałabym się jutro na rekolekcjach z tego wyspowiadać, ale boje się, że mi ksiądz rozgrzeszenia nie da i wstydzę się, że zacznie krzyczeć na cały kościół
Nie miej obaw, na pewno nikt nie będzie krzyczał, a tym bardziej nie będzie szukał kontaktu. W tym wieku dopiero kształtuje się seksualność i taki grzech bywa nagminny. Wstrzemięźliwość przez ponad miesiąc zasługuje na uznanie, ale też sam upadek nie powinien Cię w żaden sposób zniechęcać do dalszych starań o czystość. Pamiętaj, że czystość serca to nie tylko kwestie fizjologiczne. To również wszystko, czym się karmisz w słowie, w obrazie, w wyobraźni i w relacjach z innymi. Tą przestrzeń warto wypełnić pięknem, dobrem i mądrością, żeby pożądanie miało mniej przestrzeni na zawładnięcie Twą wolą.

ODPOWIEDZ