powrót

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: powrót

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-06, 11:09

Piootr pisze: 2023-01-06, 10:21 Lekarze odmawiają mi pomocy, nie chce mi żaden lekarz przeprowadzić operacji bariatrycznej z powodu mojej choroby psychicznej. Wyzywają mnie też stale, że moja niepełnosprawność jest tylko i wyłącznie z mojej winy bo jestem rozpieszczony i "mamusia mi dogadza". Proszę powiedzcie co mam zrobić, żeby chociaż zastopować mój przyrost wagi a jednocześnie nie grzeszyć grzechem nikotynizmu.
A czy nie próbują pomóc jakoś inaczej niż przez operację, której odmawiają? Bo jeśli nie, to przede wszystkim skonsultuj się też z innym lekarzem. Bo kompetentny lekarz stara się pomóc i nie obraża pacjentów. Nawet jeśli problem jest z winy pacjenta, to należy to wyrazić taktowniej. I to nie jest podstawą do odmawiania pomocy. Oczywiście najważniejsze, żeby lekarz dobrze leczył, nie musi być miły, ale jeśli nie chce pomóc i do tego jeszcze Cię atakuje, to znaczy, że coś z nim jest nie tak.
Ostatnio zmieniony 2023-01-06, 11:15 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: powrót

Post autor: Piootr » 2023-01-09, 09:13

Psychoterapeuta odpada bo ja nie potrafię tak naprawdę mówić na głos z ludźmi. Problemem jest dla mnie nawet rozmawiać przez telefon, preferuje sms-y. Wstydzę się swojego głosu i gdy jestem przy kimś obcym to nie potrafię wydusić z siebie słowa. Co innego jest na uczelni, tutaj się motywuje tym że muszę bo inaczej mnie skreślą z listy studentów.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: powrót

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-09, 10:06

Piootr pisze: 2023-01-09, 09:13 Co innego jest na uczelni, tutaj się motywuje tym że muszę bo inaczej mnie skreślą z listy studentów.
Ty historię studiujesz, jeśli dobrze pamiętam? Na pewno to ciekawe, a jak Ci się podoba? Jaka epoka Cię fascynuje najbardziej? Masz już pomysł, co chcesz robic po ukończeniu studiów? Sorry, że tak zasypuję pytaniami, ale ciekawi mnie Twoje zdanie na te tematy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: powrót

Post autor: bei » 2023-01-09, 15:11

Piootr pisze: 2023-01-09, 09:13 Psychoterapeuta odpada bo ja nie potrafię tak naprawdę mówić na głos z ludźmi. Problemem jest dla mnie nawet rozmawiać przez telefon, preferuje sms-y. Wstydzę się swojego głosu i gdy jestem przy kimś obcym to nie potrafię wydusić z siebie słowa. Co innego jest na uczelni, tutaj się motywuje tym że muszę bo inaczej mnie skreślą z listy studentów.
To nie przeszkasza, jest szansa że moglaby Ci pomóc także w tym zakresie. Myślę, że większość osób ma problem z mówieniem o swoich problemach na terapi, wiec nie byłbyś jakimś dziwnym przypadkiem.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: powrót

Post autor: Piootr » 2023-01-14, 19:38

Najbardziej interesuje się okresem PRL-u. Trudno mi powiedzieć, czy jest to ciekawe. Studiuje głównie dlatego, że mama mi każe. Po studiach nie wiem co będę robił, wątpię żeby tak jak jest to założone w mojej specjalizacji został nauczycielem historii.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: powrót

Post autor: Dezerter » 2023-01-14, 19:47

Słuchaj mamy - nie ma nic gorszego niż siedzenie w domu, bądź jak najwięcej wśród ludzi.
Jak oceniasz film Gierek jako historyk PRLu, bo ja mam mieszane uczucia
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: powrót

Post autor: Andej » 2023-01-14, 22:48

Piootr pisze: 2023-01-14, 19:38 Najbardziej interesuje się okresem PRL-u.
To trudny temat. Bo ludzie widza równie. Dla jednych, byłe to droga awansu społecznego, ale innych podcinanie skrzydeł. Jedni dostawali mieszkanie, samochody (talony), inni nawet nie marzyli o tym. Historyk musi umieć ująć różne rzeczywistości, tego samego czasu.
Ale do tego musisz rozmawiać z ludźmi. Konieczny kontakt. Ale też czytanie książek, wspomnień. Najlepiej szarych ludzi. Rozmawiać z dziadkami. Tymi, którym się dobrze powodziło i z tym, którzy żyli w niedostatku. Trzeba dokumentować. Wydaje mi się, że warto nagrywać rozmowy. Archiwizować w kompie.
Chętnie pomogę w tym. Bo większość mojego życia była w PRLu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ