Czy zajmowanie się prywatnymi rzeczami w pracy to grzech ciężki?

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
Nadzieja
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Czy zajmowanie się prywatnymi rzeczami w pracy to grzech ciężki?

Post autor: Nadzieja » 2022-12-19, 12:09

Witam, mam pewną wątpliwość. Jak sądzicie, czy zajmowanie się prywatnymi rzeczami na pracy zdalnej jest grzechem ciężkim? Chodzi mi wyłącznie o sytuacje gdzie akurat nie ma nic do zrobienia w pracy. Czy w takiej sytuacji można np. Umyć sobie naczynia czy odkurzyć albo po prostu przeglądać coś w telefonie? Mam teraz w pracy taki okres, ze nie ma jej dużo a nie umiem jakoś siedzieć i patrzeć bezczynnie w komputer. Z drugiej strony nie chce popełniać grzechu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Czy zajmowanie się prywatnymi rzeczami w pracy to grzech ciężki?

Post autor: sądzony » 2022-12-19, 13:06

Moim zdaniem to żaden grzech.
Piszę z pracy :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy zajmowanie się prywatnymi rzeczami w pracy to grzech ciężki?

Post autor: Albertus » 2022-12-19, 15:21

Nadzieja pisze: 2022-12-19, 12:09 Witam, mam pewną wątpliwość. Jak sądzicie, czy zajmowanie się prywatnymi rzeczami na pracy zdalnej jest grzechem ciężkim? Chodzi mi wyłącznie o sytuacje gdzie akurat nie ma nic do zrobienia w pracy. Czy w takiej sytuacji można np. Umyć sobie naczynia czy odkurzyć albo po prostu przeglądać coś w telefonie? Mam teraz w pracy taki okres, ze nie ma jej dużo a nie umiem jakoś siedzieć i patrzeć bezczynnie w komputer. Z drugiej strony nie chce popełniać grzechu.
Moim zdanie nie jest to grzech jeśli wykonujesz wszystkie swoje obowiązki jakie zleca ci pracodawca.

Nadzieja
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Czy zajmowanie się prywatnymi rzeczami w pracy to grzech ciężki?

Post autor: Nadzieja » 2022-12-19, 20:22

Ok, dziękuje za Wasze odpowiedzi. Tak też myślałam, ale chciałam się poradzić innych osób co o tym myślą :)

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy zajmowanie się prywatnymi rzeczami w pracy to grzech ciężki?

Post autor: Nenderen » 2022-12-20, 23:23

Jeżeli wywiązujesz się skutecznie z obowiązków to nie grzeszysz. Co więcej, w ten sposób dajesz sobie chwilę wytchnienia dzięki czemu potem masz więcej sił by jeszcze skuteczniej pracować.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ