...a bramy piekielne...

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18945
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-12-27, 17:38

A powód, dla którego wybierasz? ;)

Pytający
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 585
Rejestracja: 12 gru 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 35 times

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: Pytający » 2022-12-27, 18:24

Marek_Piotrowski pisze: 2022-12-27, 17:38 A powód, dla którego wybierasz? ;)
Jak napisałem wcześniej. Nie lubię nad proste wyjaśnienie, wybierać wyimaginowane.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: konserwa » 2022-12-27, 19:42

A wiec proste pytanie: czy jestes, czy Cie nie ma : jaka bedzie odpowiedz "niewyimaginowana"?

Pytający
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 585
Rejestracja: 12 gru 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 35 times

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: Pytający » 2022-12-27, 19:54

konserwa pisze: 2022-12-27, 19:42 A wiec proste pytanie: czy jestes, czy Cie nie ma : jaka bedzie odpowiedz "niewyimaginowana"?
Bzdura, niegodna rozmowy. Szkoda czasu na nierozumne rozważania. Proszę pisz na temat. Tyle.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: konserwa » 2022-12-27, 20:01

Prosze, przyloz sie do prawdy, a nie do soich wydumanych tez... To bedzie wowczas na temat. I tyle ...

Pytający
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 585
Rejestracja: 12 gru 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 35 times

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: Pytający » 2022-12-27, 20:09

konserwa pisze: 2022-12-27, 20:01 Prosze, przyloz sie do prawdy, a nie do soich wydumanych tez... To bedzie wowczas na temat. I tyle ...
Widzę , że nie traktujesz mnie poważnie. I niestety nie przedstawiasz żadnych wyjaśnień. Nie wyjaśniłeś sensu "bram piekielnych". A moje wyjaśnienie, nie jest wydumaną tezą. Za podane wyjaśnienia dostałem pochwały. Ty nie wyjaśniłeś nic, i nie wyjaśniasz prawie nigdy niczego. Moje wyjaśnienie, jak można rozumieć słowa "bramy piekielne" jak napisał chociażby p. Marek P może byś słuszne. Twoje nie może być, ani słuszne, ani niesłuszne, ponieważ go nie ma. Nie istnieje.
Ostatnio zmieniony 2022-12-27, 20:13 przez Pytający, łącznie zmieniany 2 razy.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: konserwa » 2022-12-27, 20:24

Wyglada na to, ze nie odniosles sie do mej uwagi, ale do tego, w jaki sposob odnosisz sie osobiscie do tekstu.
A ja nie o tym - ja o tym, abys wyjasnil i uzasadnil , na czym polega i w jaki sposob ma to wplyw na rzetelnosc rzutowania ideowego nakladanie hiperboli typu: "wyimaginowane" wyjasnienie jak czynnik pozostaja y w kontrze "proste" wyjasnienie.
Wyjasnij, na czym polega "wyimaginowane" ; i wyjasnij , na czym polega "proste".
Uzasadni i udowodnij rzetelnosc czy nierzetelnosc kazdego z tych czynnikow.
I nie mnoz , prosze, na potege kolejnych przymiotnikow , ktore staja sie srodkiem zastepczym braku argumentow.
Pozdrawiam.

Pytający
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 585
Rejestracja: 12 gru 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 35 times

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: Pytający » 2022-12-27, 20:37

konserwa pisze: 2022-12-27, 20:24 Wyglada na to, ze nie odniosles sie do mej uwagi, ale do tego, w jaki sposob odnosisz sie osobiscie do tekstu.
A ja nie o tym - ja o tym, abys wyjasnil i uzasadnil , na czym polega i w jaki sposob ma to wplyw na rzetelnosc rzutowania ideowego nakladanie hiperboli typu: "wyimaginowane" wyjasnienie jak czynnik pozostaja y w kontrze "proste" wyjasnienie.
Wyjasnij, na czym polega "wyimaginowane" ; i wyjasnij , na czym polega "proste".
Uzasadni i udowodnij rzetelnosc czy nierzetelnosc kazdego z tych czynnikow.
I nie mnoz , prosze, na potege kolejnych przymiotnikow , ktore staja sie srodkiem zastepczym braku argumentow.
Pozdrawiam.
Niestety nie jest tematem rozmowy moje stanowisko do jednego rozwiązania, sprzecznego z moim. Ja podałem swoje wyjaśnienie.Nie zakwestionowałem cudzego. Podałem tylko przykład, że zdaniem ks. prof. dr.zwycz. A. Paciorka, sprzeczne z moim wyjaśnieniem jest jego zdaniem więcej fantazją, niż prawdą. Moje oparłem na przykładach użycia pokr. "brama". Nie odnosiłem się do pogańskich miejsc, zwyczajów, kultu itp. Z zasady nawet w przypadku wątpliwości co do "świadectw" tzn manuskryptów itp.wybiera się prostszy tekst, niż urozmaicony. Uczyniłem podobnie w przypadku interpretacji. Tyle.
Ostatnio zmieniony 2022-12-27, 20:38 przez Pytający, łącznie zmieniany 1 raz.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: konserwa » 2022-12-27, 20:44

No widzisz.
A np. sama Arka przymierza to nawiazanie w formie do poganskich kultow Egiptu ... lecz teraz jako obraz, iz wladca wszystkiego i wszelkiego kultu jest nie kto inny, jak JHWH. Czyli wybrano forme "urozmaicona" ze wzgledu na czesc dla Boga (JHWH), niz prosta .

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: Nenderen » 2022-12-27, 21:08

To teraz oboje napiszcie coś miłego o drugiej stronie dyskusji. :D

Edit: bynajmniej nie sugeruję, że jesteście niemili, już wcześniej padały w waszej wymianie zdań takie słowa jak np. "pozdrawiam" co jest bardzo pozytywnym podejściem do polemik
Ostatnio zmieniony 2022-12-27, 21:10 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: konserwa » 2022-12-27, 21:16

Pisanie o Arce Przymierza jako o "urozmaiconej" formie oddawania kultu Bozego jest ... mile?niemile? ( niepotrzebne skreslic ~x( )

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: Nenderen » 2022-12-27, 22:05

Ale ja nie sugerowałem, że się np. kłócicie po prostu chciałem wprowadzić bonus na komplementy :)
Po napisaniu tamtego posta zacząłem się martwić że może być zinterpretowany jako sugerowanie przeze mnie że rzekomo jesteście dla siebie niemili dlatego poprzez edycję dałem wyjaśnienie jeszcze przed Twoim postem
Ostatnio zmieniony 2022-12-27, 22:08 przez Nenderen, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: konserwa » 2022-12-27, 22:30

No ... widze, ze teraz to ja ze swej strony sie za bardzo przejalem ...
moja kulpa :D

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: ...a bramy piekielne...

Post autor: Nenderen » 2022-12-27, 22:43

Dziękuję za życzliwość :)
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ