Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: Hildegarda » 2022-12-22, 13:17

sądzony pisze: 2022-12-22, 13:08 :-? w tym roku jeszcze trzymam się 43 :)
O, to niewielka różnica wieku :)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5396
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 857 times
Been thanked: 1411 times

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: abi » 2022-12-22, 17:21

AdamS. pisze: 2022-12-21, 22:01 Przywróciliście mi wiarę w odwagę chrześcijan - naprawdę aż takiej reakcji się nie spodziewałem! :) Nie chodziło mi o podawanie nazwisk, telefonów czy innych danych wrażliwych. Nawet nie o zdjęcia (choć bardzo przyjemnie zobaczyć twarz Adrianny (budzi autentyczne zaufanie!) czy Daniela (nie wiedziałem, że z Ciebie taki przystojny Hiszpan!) ;) A Marka już wcześniej miałem okazję sobie dokładnie obejrzeć na filmach
czuje sie pominieta, tez bylam odwazna O:-)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4215 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: Dezerter » 2022-12-22, 17:39

Abi ty jesteś najodważniejsza, bo spotykasz się w realu i najbardziej odjazdowymi forumowiczami :-bd
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5396
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 857 times
Been thanked: 1411 times

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: abi » 2022-12-22, 17:53

Dezerter pisze: 2022-12-22, 17:39 Abi ty jesteś najodważniejsza, bo spotykasz się w realu i najbardziej odjazdowymi forumowiczami :-bd
liczba mnoga nieuzasadniona :ymblushing:
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1419
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 545 times
Been thanked: 785 times

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: AdamS. » 2022-12-23, 09:21

abi pisze: 2022-12-22, 17:21 czuje sie pominieta, tez bylam odwazna O:-)
Wybacz, Abi - przecież właśnie o Tobie myślałem, pisząc o Adrianie (bo z kobiet tylko Ty pokazałaś swą twarz - w pośpiechu przejęzyczyłem tylko imię). A Adrianie też dziękuję - że choć imię swoje ujawniła. :)

Dodano po 2 minutach 49 sekundach:
Dezerter pisze: 2022-12-22, 17:39 Abi ty jesteś najodważniejsza, bo spotykasz się w realu i najbardziej odjazdowymi forumowiczami :-bd
Gdyby ktoś zechciał mnie odwiedzić, przejeżdżając przez Ustrzyki Dolne, też w każdej chwili może to uczynić. Wystarczy wcześniej napisać do mnie na priv. A piszę to nie dlatego, żeby udowodnić swoją odwagę, lecz ze zwykłej do Was życzliwości. ;)

Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 49 times

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: helperman » 2023-02-11, 23:05

AdamS. pisze: 2022-12-21, 22:01 Może stąd się bierze powszechne odczucie, że żyjemy w czasach postchrześcijańskich? Może dlatego większość młodzieży uważa dziś, że chrześcijaństwo to już skansen i historia?
Jest również takie określenie używane przez duchownych (Zdzisław Józef Kijas), badaczy czy lekarzy jak Bogdan de Barbaro - 'ponowoczesność'. Czyli czas rewolucji - technologicznej i obyczajowej. I tego wszystkiego co się z tym wiąże
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1419
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 545 times
Been thanked: 785 times

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: AdamS. » 2023-02-12, 10:54

helperman pisze: 2023-02-11, 23:05 Jest również takie określenie używane przez duchownych (Zdzisław Józef Kijas), badaczy czy lekarzy jak Bogdan de Barbaro - 'ponowoczesność'. Czyli czas rewolucji - technologicznej i obyczajowej. I tego wszystkiego co się z tym wiąże
Ponowoczesność to jest chyba epoka, w której już przebrzmiał optymizm wiążący się z iluzją budowania świata na politycznej umowie i stabilności, związana z nowymi technologiami i upatrywaniem w nich wielkiego skoku w dobrobyt...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: sądzony » 2023-02-12, 11:19

To chyba pojęcie Baumana:

"Bóle, rozterki, zgryzoty typowe dla ponowoczesnego świata lęgną się w społeczeństwie, które oferuje ekspansję wolności osobistej w zamian za kurczenie się zakresu bezpieczeństwa jednostkowego losu. Zgryzoty ponowoczesne rodzą się z wolności, nie z ucisku"

Zygmunta Bauman

Widać tu "Wolność jako źródło cierpień" w nawiązaniu do Freudowskiego: "Kultura jako źródło cierpień".
Oczywiście wolność paradoksalnie przejawiająca się zniewoleniem bądź Frommowska "Ucieczka od wolności".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

psalm13
Bywalec
Bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 7 lut 2023
Has thanked: 75 times
Been thanked: 39 times

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: psalm13 » 2023-02-24, 16:11

Mam na imię Klaudia i mam 23 lata, w tym roku kończę.

Dał mi do myślenia ten wątek. Tym bardziej, że proszę tutaj o modlitwę, a niektórzy mogą mieć problem z modlitwą "bez tożsamości".

To w tym momencie wszystkie informacje jakie mogę o sobie podać. Mogłabym wstawić zdjęcie, ale boję się, że większość osób mogłaby odebrać mnie po wyglądzie- jako beztroskie dziecko. Nazwiska i miejscowości nie mogłabym podać z tego względu, że według mnie jest to z lekka nieodpowiedzialne. Co innego w prywatnej wiadomości do zaufanej osoby. Wielu z Was budzi moje zaufanie, ale jestem tu krótko mimo wszystko.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4450
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-02-24, 16:17

psalm13 pisze: 2023-02-24, 16:11 Dał mi do myślenia ten wątek. Tym bardziej, że proszę tutaj o modlitwę, a niektórzy mogą mieć problem z modlitwą "bez tożsamości".
Nie ma problemu z taką modlitwą, bo do modlitwy nie są nam potrzebne żadne Twoje dane. Bóg wie o kogo chodzi, w ogóle się nie przejmuj tym.
psalm13 pisze: 2023-02-24, 16:11 To w tym momencie wszystkie informacje jakie mogę o sobie podać. Mogłabym wstawić zdjęcie, ale boję się, że większość osób mogłaby odebrać mnie po wyglądzie- jako beztroskie dziecko. Nazwiska i miejscowości nie mogłabym podać z tego względu, że według mnie jest to z lekka nieodpowiedzialne. Co innego w prywatnej wiadomości do zaufanej osoby. Wielu z Was budzi moje zaufanie, ale jestem tu krótko mimo wszystko.
Nie ma potrzeby, żebyś podawała takie dane. Rozsądnie robisz, że zachowujesz ostrożność. Nie ma nic złego w tym, że nie udostępniasz takich informacji, nie czuj się w żaden sposób zobowiązana do tego.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19097
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-02-24, 16:18

Dobrze, że podałaś imię, to ułatwia modlitwę. I całkowicie wystarczy.

Awatar użytkownika
erzac
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 21 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 241 times
Been thanked: 56 times

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: erzac » 2023-02-24, 16:25

Imie to ważna sprawa fsktycznie.
Jskby co to jestem Krzysiek a glownie proszę o modlitwę w intencji Heleny.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19097
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-02-24, 16:27

Stronnictwo kotów rośnie w siłę :)

psalm13
Bywalec
Bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 7 lut 2023
Has thanked: 75 times
Been thanked: 39 times

Re: Ciążąca ANONIMOWOŚĆ

Post autor: psalm13 » 2023-02-24, 16:32

Jeden z moich kotów też jest całkowicie czarny. Przywiozłam ją z gór, przemokniętą malutką kuleczkę. Nawet myślałam o tym, żeby dołączyć do grona czarnych kotów na awatarze, ale co za dużo to niezdrowo. Nie będę papugować, ani wyróżniać żadnego ze swoich zwierzęcych powierników.

Co do danych, też uważam że tyle wystarczy. Jest w imieniu coś, co budzi sympatię do człowieka, jakiś rodzaj urealnienia danej osoby. Miło jest Was z imienia znać.

ODPOWIEDZ