Prawnik Marcin Matczak zarzuca ateistycznym liderom fobię wobec katolików

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Prawnik Marcin Matczak zarzuca ateistycznym liderom fobię wobec katolików

Post autor: Nenderen » 2022-12-28, 18:24

...i Wyborcza zamieściła na swojej stronie ten broniący naszej katolickiej wiary i religijnych uczuć tekst! Jak dla mnie super, pozytywne przesłanie dotrze także do przedstawicieli innej strony światopoglądowego obozu.
Ale tekst znam tylko fragmentarycznie, z cytatów na prawicowych portalach. Ktoś czytał? Co myślicie?
Ostatnio zmieniony 2022-12-28, 18:25 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Prawnik Marcin Matczak zarzuca ateistycznym liderom fobię wobec katolików

Post autor: konserwa » 2022-12-28, 19:42

Nie mam pojecia o co chodz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Prawnik Marcin Matczak zarzuca ateistycznym liderom fobię wobec katolików

Post autor: Andej » 2022-12-28, 20:14

Jeśli GW, to omijam z daleka. A to co pisze Tata Mata, też. Co nie znaczy, że nigdy nie może mieć racji lub jakiegoś ułamka racji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1437
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 563 times
Been thanked: 799 times

Re: Prawnik Marcin Matczak zarzuca ateistycznym liderom fobię wobec katolików

Post autor: AdamS. » 2022-12-28, 21:00

Nenderen pisze: 2022-12-28, 18:24 pozytywne przesłanie dotrze także do przedstawicieli innej strony światopoglądowego obozu. Ale tekst znam tylko fragmentarycznie, z cytatów na prawicowych portalach. Ktoś czytał? Co myślicie?
Co najmniej od kilku lat obserwujemy wulgarną i agresywną kampanię oszczerstw przeciw katolikom. Tymczasem sami katolicy wycofali się jakby z życia publicznego - być może jest to postawa Chrystusa, który milczał, gdy go znieważano. Przyznam, ze ja sam również przestałem brać udział w słownych przepychankach, bo uznałem, że to nie ma sensu. Lepiej dawać dobre świadectwo, a gdy spotykam się z kłamstwem, zostawiam tylko krótkie zdanie prostujące. To jednak budujące, że odpowiedź na hipokryzję tych antychrześcijańskich środowisk płynie z ust liberała, a nie Kościoła. Może faktycznie dotrze do szerszej rzeszy odbiorców? Może da komuś do myślenia?

Tutaj więcej: https://www.salon24.pl/newsroom/1273237 ... -katolikow

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Prawnik Marcin Matczak zarzuca ateistycznym liderom fobię wobec katolików

Post autor: Nenderen » 2023-02-12, 19:16

Andej pisze: 2022-12-28, 20:14 Jeśli GW, to omijam z daleka. A to co pisze Tata Mata, też. Co nie znaczy, że nigdy nie może mieć racji lub jakiegoś ułamka racji.
W miarę upływu lat coraz bardziej dostrzegam szkodliwość Wyborczej a sam wokalista Mata to haniebny skandalista ale myślę że Bóg posłużył się sytuacją z tym prawnikiem by wyciągnąć z niej jakieś dobro dla wierzących.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ