Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ahaok
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 24 gru 2022
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 36 times
Been thanked: 5 times

Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: ahaok » 2022-12-31, 15:24

Chodzi mi o
Kwiaty
Krzaki
Drzewa
Ja się nie za bardzo znam, może mi się jakiejś spodobają. Lubię marzyć więc bym sobie wyobrażała jakiś domek, otoczony tymi roślinkami...

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 577
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 79 times
Been thanked: 168 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: Lwica » 2022-12-31, 16:30

Gardenia, pachira, lilie azjatyckie i te lilie, które pachną - ostatnio miałam okazję wąchać lilię która miała zapach typowy dla lilii oraz cynamonu 😍 , goździki (te pachnące), róże np. odmiany: Artemis (pachnie delikatnie jak obrany migdał) czy Capri (morelowo-miodowo). W ogóle jeśli chodzi o róże, to raczej te pełne odmiany, gdzie kwiat wygląda jak puszysta kulka z płatków.
Drzewka cytrusowe fajnie wyglądają, ylang-ylang (ale nie widziałam na żywo). Sukulentów jest sporo ciekawych.
A kto widział kwiat "nietoperz"? 😁 Można się wystraszyć w nocy...

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: Susanna » 2022-12-31, 17:44

Czy ja wiem?
róże, konwalie, lile, tulipany (te ostatnie kojarzą mi się z wiosną)

a z drzew, to jarzębina
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-12-31, 19:51

Unikam kwiatów jak tylko się da, bo kwiatek oznacza prawdopodobieństwo, że nieopodal jest jakiś owad z gatunku osowatych. Panicznie się boję wszelkich owadów w paski, więc omijam rosnące kwiaty, a jeśli dostaję od kogoś bukiet, to później to oddaję komuś innemu, żeby nie ściągnął pszczoły do pokoju. W kwiatach najważniejsze jest dla mnie, żeby nie bylo ich w pobliżu mnie.
Ostatnio zmieniony 2022-12-31, 19:53 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5191
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: abi » 2022-12-31, 20:01

Chcąc się zabezpieczyć przed owadami, które mogą nas użądlić, warto wykorzystać rośliny. Doniczki można rozstawić na balkonie, tarasie, na parapecie, a także w ogrodzie. Lawenda, mięta, majeranek, tymianek, niektóre gatunki pelargonii, melisa cytrynowa, macierzanka cytrynowa, a nawet bratki to rośliny, które odstraszą osy i szerszenie, a nam zapewnią spokój.

https://www.gardenowo.pl/blog/sposoby-n ... szerszenie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: konserwa » 2022-12-31, 20:04

A miodek? kto zrobi, jak wszystko w paski chcecie wytepic?

ahaok
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 24 gru 2022
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 36 times
Been thanked: 5 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: ahaok » 2022-12-31, 20:23

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-12-31, 19:51 Unikam kwiatów jak tylko się da, bo kwiatek oznacza prawdopodobieństwo, że nieopodal jest jakiś owad z gatunku osowatych. Panicznie się boję wszelkich owadów w paski, więc omijam rosnące kwiaty, a jeśli dostaję od kogoś bukiet, to później to oddaję komuś innemu, żeby nie ściągnął pszczoły do pokoju. W kwiatach najważniejsze jest dla mnie, żeby nie bylo ich w pobliżu mnie.
Aż tak? 😅

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: Albertus » 2022-12-31, 20:35

Pszczoły są tak zajęte zbieraniem nektaru że raczej nie ma szansy aby nas jakaś użądliła chyba że jesteśmy blisko ula albo pszczołę złapiemy ręką albo na niej usiądziemy.

Co innego osa, te potrafią atakować nawet jak jesteśmy blisko ich pokarmu. Ale os kwiaty w ogóle nie interesują. Co innego opadłe owoce.

Sam jestem uczulony na jad osy i kiedyś miałem tzw wstrząs anafilaktyczny po kilkukrotnym użądleniu który ledwo przeżyłem.

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2022-12-31, 19:51 Unikam kwiatów jak tylko się da, bo kwiatek oznacza prawdopodobieństwo, że nieopodal jest jakiś owad z gatunku osowatych. Panicznie się boję wszelkich owadów w paski, więc omijam rosnące kwiaty, a jeśli dostaję od kogoś bukiet, to później to oddaję komuś innemu, żeby nie ściągnął pszczoły do pokoju. W kwiatach najważniejsze jest dla mnie, żeby nie bylo ich w pobliżu mnie.
Załóż siatki w oknach i żadna pszczoła się nie przedostanie a ty będziesz mogła się cieszyć pięknem kwiatów.

Poza tym osy też najbardziej atakują tam gdzie mają gniazdo. Jak założą gdzieś gniazdo w okolicy to trzeba je usunąć.
Ostatnio zmieniony 2022-12-31, 20:44 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: hektolitr » 2022-12-31, 22:38

Bardzo lubię kwitnące kasztanowce, drzewa owocowe, maki/chabry na polu. Drzewa są również piękne jesienią. Lubię przebywać na łonie natury. Zazwyczaj wiąże się z głębszą refleksją na dany temat. Odnośnie samych kwiatów, to storczyk królewski.
Kilka razy udało mi się jechać tą trasą:
https://scontent-fra5-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=63D824B8
Ostatnio zmieniony 2022-12-31, 22:55 przez hektolitr, łącznie zmieniany 2 razy.

ahaok
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 24 gru 2022
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 36 times
Been thanked: 5 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: ahaok » 2023-01-01, 13:49

hektolitr pisze: 2022-12-31, 22:38 Bardzo lubię kwitnące kasztanowce, drzewa owocowe, maki/chabry na polu. Drzewa są również piękne jesienią. Lubię przebywać na łonie natury. Zazwyczaj wiąże się z głębszą refleksją na dany temat. Odnośnie samych kwiatów, to storczyk królewski.
Kilka razy udało mi się jechać tą trasą:
https://scontent-fra5-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=63D824B8
Piękna jest ta trasa! 😍
Ja mam akurat wokół domu dużo drzewek owocowych, kasztanowce są piękne to fakt. Storczyków mam chyba z 5 w domu, zawsze jak kwitną to aż się serce cieszy😊.

Dodano po 3 minutach 5 sekundach:
konserwa pisze: 2022-12-31, 20:04 A miodek? kto zrobi, jak wszystko w paski chcecie wytepic?
Ja nie chce wytepiac, nawet mam kwiatki które pszczółki lubią żeby były szczęśliwe. Pszczół się nie boję, ale wiem że ogrom osób się boi dlatego chcą je wytępić. Ale muszę się zgodzić, że dużo ludzi chce je wytępić...

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: hektolitr » 2023-01-01, 15:16

ahaok pisze: 2023-01-01, 13:52
hektolitr pisze: 2022-12-31, 22:38 Bardzo lubię kwitnące kasztanowce, drzewa owocowe, maki/chabry na polu. Drzewa są również piękne jesienią. Lubię przebywać na łonie natury. Zazwyczaj wiąże się z głębszą refleksją na dany temat. Odnośnie samych kwiatów, to storczyk królewski.
Kilka razy udało mi się jechać tą trasą:
https://scontent-fra5-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=63D824B8
Piękna jest ta trasa! 😍
Ja mam akurat wokół domu dużo drzewek owocowych, kasztanowce są piękne to fakt. Storczyków mam chyba z 5 w domu, zawsze jak kwitną to aż się serce cieszy😊.
To ta trasa:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleja_buk ... %C5%82awia
https://polanow.pl/atrakcje/aleja-bukowa

Właśnie, ja mam storczyka u siebie w mieszkaniu, ale na razie coś wegetuje. Muszę pomyśleć, aby mu nadać nowe życie. Powiedziałem sobie również, że nawet może zostać sam ''badyl'', ale i tak go będę trzymał.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: AdamS. » 2023-01-01, 16:42

ahaok pisze: 2022-12-31, 15:24 Chodzi mi o Kwiaty Krzaki Drzewa
Kwiaty to malwy, którymi po dawnemu obsadziłem swój dom (w różnych barwach). Krzaki to głóg, z którego zrobiłem sobie żywopłot dokoła (ptaki mają pokarm i schronienie, często w tym gąszczu gniazdują nawet rzadsze gatunki, takie jak makolągwy). A drzewa? Hmm, jest ich wiele. Ale bardzo lubię lipy, buki i dęby - no i wierzbę kruchą! (tę ostatnią posadziłem wokół domu w liczbie 54 - teraz mieszkam jak w lesie). :)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: Susanna » 2023-01-01, 16:43

Gladiole też są piękne

Obrazek
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: Nenderen » 2023-01-01, 16:46

Róże bo przypominają mi o Różańcu oraz o deszczu róż obiecanym przez świętą Teresę z Lisieux.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Jakie są wasze ulubione kwiaty[...] ?

Post autor: Susanna » 2023-01-01, 16:48

I krzaczek Śnieguliczka Biała (lub Suchodrzew Chiński) :-?

rosła sobie koło budynku moich dziadków ja te kuleczki zbierałam rzucałam na chodnik i one strzelały a babcia patrzyła na mnie z okna :YMDAYDREAM:

hehe fajne czasy poniekąd...


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2023-01-01, 16:50 przez Susanna, łącznie zmieniany 2 razy.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

ODPOWIEDZ