Piosenki dla niemowląt

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
ahaok
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 24 gru 2022
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 36 times
Been thanked: 5 times

Piosenki dla niemowląt

Post autor: ahaok » 2022-12-31, 15:27

Pytanie do ludzi, którzy mają rodzeństwo, bądź są rodzicami. Jakie piosenki puszczacie niemowlaką?
Ostatnio zmieniony 2022-12-31, 15:29 przez ahaok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13861
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2214 times

Re: Piosenki dla niemowląt

Post autor: sądzony » 2023-01-02, 16:35

Pierwszą melodią jaką słyszało moje dziecko była delikatna, pozytywkowa melodia wydobywająca się z owcy ikea pociągniętej za sznurek wystający z tyłka.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/ikea ... 30287.html

Słuchała jej już w łonie mojej żony gdy kładliśmy owcę na brzuchu. Później została kupiona druga do grania, a pierwsza poddana została operacji usunięcia pozytywki i wypełnienia pluszem.
Owca stała się "obiektem przejściowym" (Winnicott), otrzymała od córki imię "Duda" i towarzyszyła jej chyba do 4 roku życia. Była szyta, cerowana, przetarły jej się kopytka i uszy. Dziś chyba leży gdzieś w piwnicy.

Później (0,5 rok) puszczałem Coltranea - choć nie wiem czy to "właściwe".

Generalnie niemowlęta chyba lubią średnie lub niskie dźwięki ułożone w mało-skomplikowene, prosto-rytmiczne melodie.
A najbardziej uspokajają je jednostajne dźwięki - np. odkurzanie :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ahaok
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 24 gru 2022
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 36 times
Been thanked: 5 times

Re: Piosenki dla niemowląt

Post autor: ahaok » 2023-01-02, 20:18

sądzony pisze: 2023-01-02, 16:35 Pierwszą melodią jaką słyszało moje dziecko była delikatna, pozytywkowa melodia wydobywająca się z owcy ikea pociągniętej za sznurek wystający z tyłka.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/ikea ... 30287.html

Słuchała jej już w łonie mojej żony gdy kładliśmy owcę na brzuchu. Później została kupiona druga do grania, a pierwsza poddana została operacji usunięcia pozytywki i wypełnienia pluszem.
Owca stała się "obiektem przejściowym" (Winnicott), otrzymała od córki imię "Duda" i towarzyszyła jej chyba do 4 roku życia. Była szyta, cerowana, przetarły jej się kopytka i uszy. Dziś chyba leży gdzieś w piwnicy.

Później (0,5 rok) puszczałem Coltranea - choć nie wiem czy to "właściwe".

Generalnie niemowlęta chyba lubią średnie lub niskie dźwięki ułożone w mało-skomplikowene, prosto-rytmiczne melodie.
A najbardziej uspokajają je jednostajne dźwięki - np. odkurzanie :)
Oh, co do tych niskich i średnich heh... Mój tata puszcza mojemu młodszemu rodzeństwu za niemowlaka rocka i rap😭. Ale na plus to, że łatwo przy tym usypiają, tylko żeby słuchu nie stracili.
Ta owca to rzeczywiście po przejściach...

ODPOWIEDZ