Przemyślenia - Black Fox

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2170
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 277 times
Been thanked: 306 times

Re: Prawo mojżeszowe

Post autor: Arek » 2023-01-03, 00:47

Black Fox pisze: 2023-01-02, 23:58 Temat stary, ale się wypowiem.

Prawo mojżeszowe na pewno nie pochodzi od Boga.
1 - Bóg zakazał nam zabijać. To zaś prawo przeciwnie. Zwróćcie uwagę choćby na akty ludobójstwa czy dzieciobójstwa, a nawet karę śmierci którą mojżesz nakazał w nierzadko błahych przypadkach.
2 - Bóg nakazał nam szanować siebie nawzajem. Prawo zaś dopuszczało niewolnictwo i zmuszanie dziewic do seksu, a nawet gwałty na niezamężnych dziewicach celem przymuszenia ich do małżeństwa z gwałcicielem. To nie jest oznaka żadnego szacunku. Co więcej, seks z dziewicami i gwałty to perwersja, a czy nie za taką samą perwersję padły Sodoma i Gomora?

Jak sami widzicie, Mojżesz sprzeniewierzył się Bogu, Dekalogowi i zwodził całe pokolenia wiernych. Bez takich jak on świat mógł być lepszy.
Black Fox, a jakie są Twoje poglądy i kim są ludzie, którzy są Twoimi autorytetami? Czy sądzisz, że gdybyś Ty panował nad światem byłby on w jakikolwiek sposób lepszy? Możesz dać przykłady, a nóż mnie przekonasz. Dziękuję
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2170
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 277 times
Been thanked: 306 times

Re: Apokalipsa - jak odczytywać?

Post autor: Arek » 2023-01-03, 01:28

Black Fox pisze: 2023-01-03, 00:05 Nijak. Apokalipsa to hipotetyczna wizja przyszłych zdarzeń których istnienie jest zaprzeczeniem wolnej woli - daru Boga.

Poza tym jak Apokalipsa ma się do Ewangelii skoro Ewangelia głosi, że tylko podążanie za Jezusem jest zbawieniem gdy wedle Apokalipsy zbawienia dostąpią tylko żydzi, a więc ci którzy nie uznają Jezusa.

Tak wiem, że kiedyś utożsamiano pierwszych chrześcijan z żydami. Ale dlaczego zatem żydzi nie uznali już wtedy Jezusa za swojego? Po co doprowadzili do Jego egzekucji? Dlaczego Jezus sprzeciwiał się obrzezaniu i kamienowaniu cudzołożnic mimo iż prawo miłości to nakazywało?
Stwierdzenie, że Jezus był prawdziwym żydem bo od nich się wywodził to jak powiedzieć, że każdy Niemiec jest nazistą bo tacy byli w tym narodzie.

Pochodzenie rasowe i ideologia to 2 różnie rzeczy. A tak się składa, że Wy nie pochodzicie od żydów, a słowian - czyli ludu pogańskiego który nie miał nic wspólnego z żadnym z pokoleń Izraela. Czy nie boicie się, że niezależnie od swojej wiary i czynów i tak pójdziecie do piekła?

Jak dla mnie powinniście się przestać przejmować czymś co opisuje przyszłość od tysięcy lat skoro Wy SAMI JĄ SOBIE KSZTAŁTUJECIE I MOŻECIE JĄ ZMIENIĆ.
Chcesz mnie przekonać do swoich poglądów? Jeśli tak to daj argumenty. Określ kim jesteś i w jakim miejscu jesteś. Określ Boga w Swoim życiu. Uzasadnij to miejsce i przekaż Swoją naukę, której jesteś zwolennikiem. A może to ja błądzę? Określ Swoje duchowe znamię.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Nasze pierwsze wspomnienia z Biblią

Post autor: Hildegarda » 2023-01-03, 05:01

Black Fox pisze: 2023-01-02, 20:43 Niby tak jak każde z nas wiem o Nim od swoich rodziców... Ale skąd czerpię o Nim wiedzę pytasz. Już Ci mówię. Boga trzeba umieć słyszeć. Jeśli ufasz swojemu sercu i wiesz co jest dobre a co złe ( co nie jest trudne ) to już Go słyszysz. Nieustannie...
Dokładnie tak, Biblia mówi:

"Dam prawo moje w ich myśli,
a na sercach ich wypiszę je,
i będę im Bogiem,
a oni będą Mi ludem.
I nikt nie będzie uczył swojego rodaka
ani nikt swego brata, mówiąc:
Poznaj Pana!
Bo wszyscy Mnie poznają,
od małego aż do wielkiego."
Hbr 8:10-11


Ludzie doświadczają Boga duchowo bez zgłębiania Biblii, takie poznanie duchowe wychodzi ponad poznanie intelektualne i Twoje doświadczenia właśnie o tym świadczą, dokładnie tak samo czują różni mistycy i wszyscy nawracający się, że Bóg jest Miłością. O takim Bogu też nauczał Jezus, o Bogu Ojcu, który jest Miłością, o przykazaniach miłości, o altruiźmie, o zasadach etycznych.
Twój problem polega na tym, że nie znasz Biblii od strony historycznej i przez to masz problem z oddzieleniem tego co jest treścią wymyśloną przez skrybów, od przesłania duchowego, właśnie takiego jak czujesz i podpowiada Ci intuicja.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przemyślenia - Black Fox

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-03, 09:30

Takie "poznanie" to najczęściej imaginacja i nic więcej. Przytaczanie na obronę koncepcji wiary sprzecznej z Pismem Listu do Hebrajczyków to nie tylko niemal profanacja, ale przede wszystkim błąd logiczny (Pismo przeciw Pismu).
Ci, którzy zaprzeczają Pismu, opowiadając duby smalone o "wymyślaniu przez skrybów" nie mają nic wspólnego z ludem opisanym w Hbr 8,10-11
Ostatnio zmieniony 2023-01-03, 09:42 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Przemyślenia - Black Fox

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-03, 09:42

@Black Fox tu jest Twój nowy wydzielony wątek, w którym możesz omawiać swoje teorie. Ze względu na to, że nie są one zgodne z chrześcijaństwem, pisz o nich w tym dziale, już Ci to tłumaczył Dezerter, więc zastosuj się.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Przemyślenia - Black Fox

Post autor: sądzony » 2023-01-03, 09:49

Albertus pisze: 2023-01-02, 20:48 To dlaczego żadna religia która nie uznaje Biblii nie naucza tego że Bóg jest Miłością? Tylko chrześcijańska...
chrześcijańska nie uznaje Biblii ... :-?
... chyba żadna religia, prócz chrześcijaństwa (i chyba chodzi o NT) nie nazywa Boga Miłością ...

Dodano po 3 minutach :
Albertus pisze: 2023-01-02, 20:58 Konieczne jest przyjęcie objawienia Bożego które pochodzi zewnątrz od realnego, istniejącego Boga.
A gdzie On realnie istnieje na zewnątrz?
Albertus pisze: 2023-01-02, 20:58 A takie objawienie jest zawarte w Biblii tylko trzeba ją umieć czytać.
Co znaczy umieć czytać?
Ostatnio zmieniony 2023-01-03, 10:25 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Przemyślenia - Black Fox

Post autor: Albertus » 2023-01-03, 11:46

sądzony pisze: 2023-01-03, 09:52
Albertus pisze: 2023-01-02, 20:58 Konieczne jest przyjęcie objawienia Bożego które pochodzi zewnątrz od realnego, istniejącego Boga.
A gdzie On realnie istnieje na zewnątrz?
Albertus pisze: 2023-01-02, 20:58 A takie objawienie jest zawarte w Biblii tylko trzeba ją umieć czytać.
Co znaczy umieć czytać?
Istnieje wszędzie i nie jest wytworem twojego umysłu. Jego istnienie jest niezależne od twojego istnienia i jest taki a nie inny niezależnie od tego co o Nim myślisz.

A umieć czytać Biblię oznacza przede wszystkim to aby czytać ją w takim samym Duchu w jakim została napisana - czyli w Duchu Świętym.

Duchu Prawdy i Świętości.

I aby umieć czytać Biblię trzeba być utwierdzonym i douczonym( czyli tak że nie można Biblii czytać wyrwanymi z kontekstu całego tekstu Biblii fragmentami i w oderwaniu od Tradycji Apostolskiej). Bo inaczej można sobie Biblię opacznie tłumaczyć na swoją własną zgubę...

2P3:11 Skoro to wszystko w ten sposób ulegnie zagładzie, to jakimi winniście być wy w świętym postępowaniu i pobożności, 12 gdy oczekujecie i staracie się przyspieszyć6 przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo zapalone pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią. 13 Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi7, w których będzie mieszkała sprawiedliwość. 14 Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby [On] was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, 15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł8 według danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma9, na własną swoją zgubę.

Dodano po 7 minutach 49 sekundach:
sądzony pisze: 2023-01-03, 09:52
Albertus pisze: 2023-01-02, 20:48 To dlaczego żadna religia która nie uznaje Biblii nie naucza tego że Bóg jest Miłością? Tylko chrześcijańska...
chrześcijańska nie uznaje Biblii ... :-?
... chyba żadna religia, prócz chrześcijaństwa (i chyba chodzi o NT) nie nazywa Boga Miłością ...
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Przecież właśnie o to mi chodziło.

Tylko chrześcijaństwo ma objawione to że Bóg jest miłością.

I jest tak że w innych religiach też jakoś tam badają swoje serca i umysły szukając w nich Boga, szczególnie w Buddyzmie, i jakos pomimo tych badań nie znajdują tam Boga który jest Miłością.

Bo to jest dane w Objawieniu które Bóg daje w objawieniu publicznym a nie prywatnym.
Ostatnio zmieniony 2023-01-03, 11:48 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Przemyślenia - Black Fox

Post autor: sądzony » 2023-01-03, 12:17

Albertus pisze: 2023-01-03, 11:54 Istnieje wszędzie i nie jest wytworem twojego umysłu. Jego istnienie jest niezależne od twojego istnienia i jest taki a nie inny niezależnie od tego co o Nim myślisz.
Czyli jest również w @Black Fox ?
Albertus pisze: 2023-01-03, 11:54 A umieć czytać Biblię oznacza przede wszystkim to aby czytać ją w takim samym Duchu w jakim została napisana - czyli w Duchu Świętym.
Duchu Prawdy i Świętości.
Rozumiem. A skąd wiem, że czytam w Duchu Świętym?
Albertus pisze: 2023-01-03, 11:54 I aby umieć czytać Biblię trzeba być utwierdzonym i douczonym( czyli tak że nie można Biblii czytać wyrwanymi z kontekstu całego tekstu Biblii fragmentami i w oderwaniu od Tradycji Apostolskiej). Bo inaczej można sobie Biblię opacznie tłumaczyć na swoją własną zgubę...
A co z niedouczonymi i nieutwierdzonymi? Mają nie czytać Słowa?
Albertus pisze: 2023-01-03, 11:54 Tylko chrześcijaństwo ma objawione to że Bóg jest miłością.
A jest może jakiś cytat z PŚ czy wynika to z kontekstu?
Albertus pisze: 2023-01-03, 11:54 I jest tak że w innych religiach też jakoś tam badają swoje serca i umysły szukając w nich Boga, szczególnie w Buddyzmie, i jakos pomimo tych badań nie znajdują tam Boga który jest Miłością.
... :-? ... ja znalazłem, ale pewnie dzięki katolickiemu wychowaniu.
Albertus pisze: 2023-01-03, 11:54 Bo to jest dane w Objawieniu które Bóg daje w objawieniu publicznym a nie prywatnym.
Gdybym nie doświadczył osobiście Bożej Miłości nie byłbym chrześcijaninem .. zaraz ...
.. a może wtedy byłbym .. :-?

Sam już nie wiem
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Przemyślenia - Black Fox

Post autor: Andej » 2023-01-03, 12:47

Obawiam się, że Obrazek został spłoszony dedykowanym wątkiem. Bo to już nie to samo, co podkradanie kur w wielu kurników.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Przemyślenia - Black Fox

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-03, 13:01

Andej pisze: 2023-01-03, 12:47 Bo to już nie to samo, co podkradanie kur w wielu kurników.
Bardzo proszę wszystkich o traktowanie Black Fox z szacunkiem i zakończenie tych absurdalnych porównań do lisa.

EDIT: Pomyłka. Gdy to pisałam, nie wiedziałam co znaczy "Fox". Dziękuję za wyjaśnienie.
Ostatnio zmieniony 2023-01-03, 15:04 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Przemyślenia - Black Fox

Post autor: Andej » 2023-01-03, 13:06

Fox w jakichś językach ma jakieś znaczenie. Konkretne.
Poza tym nie było porównania do lisa, ale do lisiej taktyki. A lis, czarny też, ma lisią naturę. I nie sądzę, aby nick został wymyślony na zasadzie przypadku. Źle by to świadczyło o autorze. Wydaje mi się, ze każdy z Forumowiczów wymyślając jakiś nick zawiera w nim jakieś przesłanie.

Wrażliwość jest pieką cechą. Pochwalam. Ale i w tym zakresie uleganie pochopnym impulsom wychodzi tak, jak cos zbyt pospiesznie zrobionego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Przemyślenia - Black Fox

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-03, 13:09

@Andej rzeczywiście. Przepraszam, jestem beznadziejna z angielskiego i nie znałam tego słowa.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Przemyślenia - Black Fox

Post autor: Andej » 2023-01-03, 13:16

Piękna jest Twoja wrażliwość.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przemyślenia - Black Fox

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-03, 13:19

Fox to również imię. Na przykład Fox Mulder z Archiwum X ;)

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Przemyślenia - Black Fox

Post autor: Hildegarda » 2023-01-03, 13:38

Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-03, 09:30 Ci, którzy zaprzeczają Pismu, opowiadając duby smalone o "wymyślaniu przez skrybów"
Słuchają biblistów i historyków z 21 wieku :-*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”