Zainteresowanie wampirami a Kościół katolicki.

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4451
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Zainteresowanie wampirami a Kościół katolicki.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-12, 13:50

Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-12, 13:23 Nie oglądałem "Zmierzchu" (nie cierpię tej tematyki), ale jeśli jest w konwencji bajkowej, to może i słusznie robią?
Film jest wprost beznadziejny, ale książkę kiedyś czytałam i nie była zła. Ja w tym dostrzegam trochę dobrych wartości: jest o przebaczeniu, odwadze, samokontroli, poświęceniu (i o tym, że nie wszystko, co wydaje się być poświęceniem, jest nim rzeczywiście). Istotny jest także motyw tego, że dobro i niezwykłość mogą kryć się w przeciętności. Tak jak napisał Tolkien: "Nie każde złoto jasno świeci".
A w ostatniej części jest nawet krytyka aborcji, uznanie tego czynu za niedopuszczalny i sprzeczny z miłością.
Oczywiście nie jest to książka szczególnie chrześcijańska ani jakieś wielkie dzieło. Ale nie rozumiem tego, że tę sagę najbardziej krytykują osoby, które jej nie czytały, a tylko oglądały film. Bo jak widzimy, nawet w romansie o wampirach mogą kryć się bardzo wartościowe przesłania.
Ostatnio zmieniony 2023-01-12, 14:23 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 4 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Zainteresowanie wampirami a Kościół katolicki.

Post autor: Nenderen » 2023-01-12, 15:49

Miłośniczko, pamiętaj jeszcze, że indiańscy rodacy Jacoba ze Zmierzchu także wierzyli w biblijny Potop. ;)
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5399
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Zainteresowanie wampirami a Kościół katolicki.

Post autor: abi » 2023-01-12, 16:35

mam nadzieje ze mlody poczytal ten watek i ogarnal troche temat, bo niektorzy z nas to tylko wala rozancem po glowie albo zlowrogo szepcza "wiedzcie,że coś się dzieje" @-)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Zainteresowanie wampirami a Kościół katolicki.

Post autor: Lwica » 2023-01-12, 16:57

Ja widziałam dwie części "Zmierzchu" i nie rozumiałam co tam się dzieje :D o co tam chodzi w ogóle. Jest jakaś mdła Bella z jedną miną przez cały film, są wampiry i co? Ten wampir się zakochał w tamtej... i tyle mój mózg zanotował.
Ogólnie nic nie pamiętam z tego, z drugiej części to już kompletnie nic, dziura w pamięci... nie podobały mi się na pewno ujęcia, całość była według mnie taka chaotyczna. Jestem trochę w szoku, że taki rozgłos to zdobyło. No ale może nie mój gust po prostu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Zainteresowanie wampirami a Kościół katolicki.

Post autor: Dezerter » 2023-01-29, 23:20

arczi pisze: 2023-01-09, 22:24 Mam 14 lat i od jakiegoś czasu interesuję się wampirami :). Interesuje mnie skąd się wzięły, czy istnieją, czy są tylko mitem, czy może rzeczywiście są i do tego są nieśmiertelne. Tylko mnie to interesuje a tymczasem ksiądz złapał mnie dzisiaj na czytaniu
https://minds.pl/artykul/ksiaze-dracula ... -prawdziwa
No i powiedział, że to jest niezdrowe, mama odcieła mi dostęp do konsoli oraz mam zakaz grania na komputerze. Nie rozumiem dlaczego.
Normalnie chodzę na religie, do kościoła, mam świadectwo z czerwonym paskiem. O co im wszystkim chodzi? Co w tym złego, że przeczytałem o Draculi?
A słyszałeś o Tomku Beksińskim? , pisze Tomku a nie Tomaszu, bo był mi kiedyś bardzo bliski, jak pracował Trójce i miał wieczory autorskie, gdzie całymi godzinami puszczał płyty i tłumaczył teksty i opowiadał o czym śpiewają, a ja spędzałem z nim długie godziny zazwyczaj w nocy....
Pewnej nocy zamiast Tomka pojawił się komunikat w trójce, że Tomasz Beksiński popełnił samobójstwo :(
skończyły się długie godziny w niesamowitym klimacie =((
po czasie dowiedziałem się, że Tomek był miłośnikiem wampirów, był mocno w tym klimacie zakręcony, w nocy latał w przebraniu po cmentarzach, był pierwszym członkiem z Polski przyjętym do Klubu Wampirów w UK itd itp.
Może przyczyn jego samobójstwa było więcej, ale...
Wampiry nie istnieją, więc zajmowanie się czymś co nie istnieje jest słabe i jest marnowaniem czasu/życia
Ostatnio zmieniony 2023-01-29, 23:22 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ