Czy życie w wierze jest kluczowe obok wszystkiego co tą wiarę minimalizuje

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Czy życie w wierze jest kluczowe obok wszystkiego co tą wiarę minimalizuje

Post autor: Arek » 2023-01-11, 15:24

Pytanie, co w moim życiu jest najważniejsze, co zabiera czas bezpowrotnie, co odciąga od Boga, co nie daje zbawienia? Czy oby wszystko robię na chwałę Boga. Czy zawsze się próbuję tłumaczyć z egoizmu i kiedy go dostrzegam? Czy potrafię spojrzeć na siebie Miłością Boga, choć Bogiem nie jestem. Zawsze gdy się usprawiedliwiamy jest to miłość skierowana ku sobie i wtedy są rzeczy ważniejsze, które ściągają nas w dół, dół niewiary. Wiara to nie jest stwierdzenie: ja wierzę w Boga. Myślimy, że jesteśmy usprawiedliwieni wypowiadając te słowa? Wiara to wypełnianie Woli Bożej w ufności, że nic co jest dane tu na ziemi nie pochodzi od człowieka tylko od Boga. Taka ufność nie jest tylko słowem, ale i czynem, czyli świadectwem tej ufności.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy życie w wierze jest kluczowe obok wszystkiego co tą wiarę minimalizuje

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-01-11, 15:58

podobno to św. Augustyn pisze:Jeżeli Bóg w życiu jest na pierwszym miejscu, wszystko znajdzie się na właściwym miejscu
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

MożeZapytam
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 10 sty 2023
Been thanked: 1 time

Re: Czy życie w wierze jest kluczowe obok wszystkiego co tą wiarę minimalizuje

Post autor: MożeZapytam » 2023-01-11, 16:50

Nie każdy kto mówi: Panie, Panie wejdzie do królestwa Niebios lecz ten kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.
Jak piszesz nie wystarczą same deklaracje.

ODPOWIEDZ