Katolik nie przyjmuje nauczania Kościoła Katolickiego

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2379
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 320 times

Katolik nie przyjmuje nauczania Kościoła Katolickiego

Post autor: Arek » 2023-01-13, 07:28

Od jakiegoś czasu całą naukę Kościoła Katolickiego przyjmuję za prawdziwą, czyli taką z którą się zgadzam. Pokazuję tutaj celowo taką zależność. Znam parę wypowiedzi innych osób którzy pewne nauczania odrzucają jak np. antykoncepcja. Uważają, że to nie jest grzech i nie muszą się z tego spowiadać. Macie podobne przykłady?
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1417
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 543 times
Been thanked: 781 times

Re: Katolik nie przyjmuje nauczania Kościoła Katolickiego

Post autor: AdamS. » 2023-01-13, 08:27

Arek pisze: 2023-01-13, 07:28 Znam parę wypowiedzi innych osób którzy pewne nauczania odrzucają jak np. antykoncepcja. Uważają, że to nie jest grzech i nie muszą się z tego spowiadać. Macie podobne przykłady?
Przykładów na pewno jest mnóstwo. Lepiej jednak nie szukać grzechów na zewnątrz. Warto bez zahamowań głosić Prawdę, którą wyznajemy za Chrystusem - i w zachowaniu której pomaga nam Kościół. W ten sposób dajemy świadectwo jedności i jednoznaczności.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2379
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 320 times

Re: Katolik nie przyjmuje nauczania Kościoła Katolickiego

Post autor: Arek » 2023-01-13, 09:47

AdamS. pisze: 2023-01-13, 08:27
Arek pisze: 2023-01-13, 07:28 Znam parę wypowiedzi innych osób którzy pewne nauczania odrzucają jak np. antykoncepcja. Uważają, że to nie jest grzech i nie muszą się z tego spowiadać. Macie podobne przykłady?
Przykładów na pewno jest mnóstwo. Lepiej jednak nie szukać grzechów na zewnątrz. Warto bez zahamowań głosić Prawdę, którą wyznajemy za Chrystusem - i w zachowaniu której pomaga nam Kościół. W ten sposób dajemy świadectwo jedności i jednoznaczności.
Zgadza się Adam. Chciałem zwrócić uwagę, że jest wśród katolików taka ułomność.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Katolik nie przyjmuje nauczania Kościoła Katolickiego

Post autor: Tek de Cart » 2023-01-13, 10:02

wśród ludzi jest taka ułomność raczej :) tzn. pozostałość grzechu pierworodnego który w zasadzie polega na tym, że 'ja wiem lepiej niż Bóg co jest dla mnie dobre'...
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2379
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 320 times

Re: Katolik nie przyjmuje nauczania Kościoła Katolickiego

Post autor: Arek » 2023-01-13, 10:46

Tek de Cart pisze: 2023-01-13, 10:02 wśród ludzi jest taka ułomność raczej :) tzn. pozostałość grzechu pierworodnego który w zasadzie polega na tym, że 'ja wiem lepiej niż Bóg co jest dla mnie dobre'...
Zgadzam się to jest bardzo niebezpieczne. Tylko jest jeszcze jedno mówiąc ludzie, powinniśmy pamiętać, że to mnie dotyczy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 455
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Katolik nie przyjmuje nauczania Kościoła Katolickiego

Post autor: greg77 » 2023-01-13, 12:49

Arek pisze: 2023-01-13, 07:28 Od jakiegoś czasu całą naukę Kościoła Katolickiego przyjmuję za prawdziwą, czyli taką z którą się zgadzam. Pokazuję tutaj celowo taką zależność. Znam parę wypowiedzi innych osób którzy pewne nauczania odrzucają jak np. antykoncepcja. Uważają, że to nie jest grzech i nie muszą się z tego spowiadać. Macie podobne przykłady?
Myślę że większym problem jest to że zdajemy sobie sprawę z tego że np.używanie prezerwatyw jest ciężkim grzechem,spowiadamy się z tego grzechu,ale z żalem za niego i postanowieniem poprawy to już mamy spory problem ( przynajmniej ja). Dotyczy to zapewne wielu innych grzechów.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Katolik nie przyjmuje nauczania Kościoła Katolickiego

Post autor: Andej » 2023-01-13, 13:22

Generalnie katolik nie przyjmujący nauczania Kościoła, jest jak notorycznie pijący abstynent.

Czy można być (przysłowiowo) "trochę w ciąży"?

Wydaje mi się, że odpowiedzią jest tendencja. Jeśli ktoś nie przyjmuje, ale nie odrzuca i szuka, to może być uznany za katolika. Jeśli, się świadomie sprzeciwia, to nie sadzę, aby były podstawy do czucia się katolikiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ