Jaki jest cel tego forum

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Jaki jest cel tego forum

Post autor: Arek » 2023-01-13, 11:01

Jak już kiedyś pisałem jestem po raz pierwszy na jakimkolwiek forum katolickim. Kiedyś byłem na chwilę na Instagramie, ale tutaj w ramach bardziej pracy. Dla mnie uczestnictwo w internetowych grupach społecznościowych jest zbędne. Wolę rozmowę w tak zwane cztery oczy. Jakie mam odczucia bycia z Wami. To forum jest społecznoscią, gdzie jest minimalna ilość tandety. Jest sporo kwestii dotyczących sedna. Poznałem sporo postaw godnych naśladowania, no i nienaśladowania. Są osoby, które swoim przekazem, treścią, cytatami starają się pokazać drogę. Ale do mnie przemawia najbardziej jak dany człowiek opisuje swoje doświadczenia, przeżycia, podejście w danej sprawie. Tak naprawdę poznaję wnętrze tego człowieka. Bardzo dużo się nauczyłem dzięki temu forum. Jak pisać, co pisać, jakie są reakcje. Napewno dużo przełoże z tego w realny kontakt z drugim człowiekiem. Chcę Wam wszystkim podziękować za to, że jesteście, choć wiem, że część z Was nie jest dla mnie przychylna. Ale nie o to tutaj chodzi. Miałem chwile powątpiewania czy nadal tutaj być, parę osób mnie przekonywało i dziękuję im za to, że tutaj jestem. Myślę, że to forum jest potrzebne i daje możliwości poznania siebie i zrozumienia innych. Jeszcze raz dziękuję dla założycieli i kontynuatorów.
Ostatnio zmieniony 2023-01-13, 11:02 przez Arek, łącznie zmieniany 2 razy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4451
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-13, 11:55

Co do pytania w tytule, to taki dominujący, najważniejszy cel jest nawet wprost zapisany w regulaminie:
1
Zasadniczym celem Forum jest rozwój osobisty w wierze katolickiej
Jest to cel nadrzędny, ale myślę, że nie jedyny. Każdy Forumowicz w pewien sposób jest tym celem. Różne są potrzeby, niektórzy chcą wyjaśnić wątpliwości, niektórzy analizują dość skomplikowane zagadnienia teologiczne, a jeszcze inni lubią rozmawiać o bardziej przyziemnych tematach. Najlepiej byłoby, gdyby każdy odnalazł coś dla siebie i czuł się tu dobrze, ale nigdzie nie jest idealnie, tutaj również i nie chcę teraz przedstawiać jakiejś utopii ani tanich chwytów, czy zachwalania niczym produktu na straganie. Ale uważam, że to miejsce jest potrzebne i pomocne, choć niedoskonałe, to staramy się być tu z Chrystusem. Może nie zawsze jesteśmy godni tej nazwy, mówię teraz tylko za siebie, ja jako moderator się nie czuję tego godna ani w ogóle godna mojej funkcji się nie czuję, ale próbuję być. Dlatego jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę i jeśli coś zawodzi, to informujcie. Wszyscy tworzycie to forum i jesteście niezwykle cenni, Wasze opinie również.
Ostatnio zmieniony 2023-01-13, 12:06 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2494
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1048 times
Been thanked: 938 times

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: Susanna » 2023-01-13, 17:10

Na forum znalazłam więcej zrozumienia w ciągu kilku lat niż w ciągu całego swojego życia od swoich znajomych ktorych znam w zyciu osobistym. Na prawdę.
Tu zawsze można napisać co trapi,co boli, zapytać o zdanie, lub jeśli czegoś nie rozumię w sprawach wiary ;) :-bd
Ostatnio zmieniony 2023-01-13, 17:11 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: Abstract » 2023-01-13, 18:26

Arek pisze: 2023-01-13, 11:01 Choć wiem, że część z Was nie jest dla mnie przychylna.
Arku to jest takie pytanie bez pytajnika. Na forum nie chodzi o przychylność, forum służy do wymiany zdań, konfrontacji światopoglądów.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5401
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: abi » 2023-01-13, 19:48

swietnie ze jestescie tak wysublimowani duchowo
ja zwyczajnie chce pobyc z drugim czlowiekiem
na tym forum jest minimalna ilosc hejtu z tych gdzie bywam
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2494
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1048 times
Been thanked: 938 times

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: Susanna » 2023-01-13, 20:00

abi pisze: 2023-01-13, 19:48 swietnie ze jestescie tak wysublimowani duchowo
ja zwyczajnie chce pobyc z drugim czlowiekiem
na tym forum jest minimalna ilosc hejtu z tych gdzie bywam
Ja podobnie :!:
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: Nenderen » 2023-01-13, 20:08

Na tym forum znalazłem wiele świetnych duchowych porad i interesujących teologicznych dyskusji oraz miejsce gdzie znajduję się wśród życzliwych osób.
Dziękuję także i Założycielowi tematu za jego życzliwość. Twoja troska Arku o bliźniego jest bardzo krzepiąca. Czytając Twoje posty o pomysłach na pomaganie potrzebującym postanowiłem bardziej zaangażować się w działalność dobroczynną we własnej okolicy. Podoba mi się także Twój radykalizm obecny w tym jak w różnych postach dajesz do zrozumienia że Boga należy dać na pierwsze miejsce. Dziękuję za to, że jesteś dobrym wzorem do naśladowania i udzielasz się bardzo altruistycznie na tym forum. Twoje nawrócenie o którym wspomniałeś rodzi bardzo dobre owoce które pomagają innym ludziom.
Ostatnio zmieniony 2023-01-13, 20:11 przez Nenderen, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: Arek » 2023-01-13, 21:44

Nenderen pisze: 2023-01-13, 20:08 Na tym forum znalazłem wiele świetnych duchowych porad i interesujących teologicznych dyskusji oraz miejsce gdzie znajduję się wśród życzliwych osób.
Dziękuję także i Założycielowi tematu za jego życzliwość. Twoja troska Arku o bliźniego jest bardzo krzepiąca. Czytając Twoje posty o pomysłach na pomaganie potrzebującym postanowiłem bardziej zaangażować się w działalność dobroczynną we własnej okolicy. Podoba mi się także Twój radykalizm obecny w tym jak w różnych postach dajesz do zrozumienia że Boga należy dać na pierwsze miejsce. Dziękuję za to, że jesteś dobrym wzorem do naśladowania i udzielasz się bardzo altruistycznie na tym forum. Twoje nawrócenie o którym wspomniałeś rodzi bardzo dobre owoce które pomagają innym ludziom.
Jestem zaskoczony Twoją otwartością na drugiego człowieka. Wiesz ja nic takiego nie zrobiłem. Nie sądziłem, że mogę kogoś zainspirować tym o czym mówię. Zawsze myślę, że przynudzam, jestem monotonny, nie potrafię inspirować, robię wszystko w sposób nieudolny, bo ludzie reagują bardzo różnie bywa raczej nieprzychylnie, ale są tacy o których się mówi:
...że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.
Jesteś pierwszą osobą, która w taki sposób do mnie mówi. Dzięki Tobie umocniła się moja wiara i nadal w moim życiu przejawia się Słowo Jezusa Chrystusa.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: Abstract » 2023-01-13, 21:49

abi pisze: 2023-01-13, 19:48 swietnie ze jestescie tak wysublimowani duchowo
ja zwyczajnie chce pobyc z drugim czlowiekiem
na tym forum jest minimalna ilosc hejtu z tych gdzie bywam
Abi tu tkwi problem, że przenosimy coś co powinno odbywać się w realu na internetowy poziom.
I tak każdy z nas z czasem generuje samotność przed niebieskim ekranem.
Ostatnio zmieniony 2023-01-13, 22:11 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5401
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: abi » 2023-01-13, 21:54

nie moge realizowac tego w realu
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2494
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1048 times
Been thanked: 938 times

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: Susanna » 2023-01-13, 21:56

Taka jest smutna prawda niestety. To co pisze Abstract.
Ale czasem łatwiej jest się otworzyć w necie niż w realu.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: Nenderen » 2023-01-13, 21:58

Dziękuję za miłe słowa Arku i ja z kolei dziękuję że Ty swymi postami pomagasz mi w umocnieniu się mojej wiary. Bóg aktywnie działa poprzez swoje Słowo które zostało przyjęte na ziemię Twej duszy i wydało poprzez Ciebie plon który pomaga także mi.
Ostatnio zmieniony 2023-01-13, 21:58 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: Lwica » 2023-01-13, 22:13

Abstract pisze: 2023-01-13, 21:49
abi pisze: 2023-01-13, 19:48 swietnie ze jestescie tak wysublimowani duchowo
ja zwyczajnie chce pobyc z drugim czlowiekiem
na tym forum jest minimalna ilosc hejtu z tych gdzie bywam
Abi tu tkwi problem, że przenosimy coś co powinno odbywać się w realu na internetowy poziom.
I tak każdy z nas z czasem generuje samotność przez niebieskim ekranem.
Niektórzy nie mają z kim tworzyć realnej znajomości niestety. Albo nie zadowala ich "byle kto", przykładowo ja taka jestem. Ale żeby to nie zabrzmiało chamsko: chodzi o to, że najpierw cieszy mnie fakt, że poznam nowych ludzi, a później idąc na jakieś spotkanie nie czuję już chęci. I tak czuję się wśród nich samotna, albo odstająca od reszty.
Może to wynika z tego, że naprawdę dobrze czuję się przy bardzo małej ilości osób i od razu wyczuwam sztuczną aurę, która niektórzy ludzie tworzą, to mnie zniechęca i nie widzę sensu ciągnąć takich znajomości.

Ale są też ludzie, do których mnie ciągnie i nawet nieznajomi, ale nie mam jak ich poznać :-w

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: Dezerter » 2023-01-13, 23:03

Dziękuję za dobre słowa o forum
Celem podstawowym jest wzrastanie w wierze i wiedzy o Bogu.
Ma to się odbywać bez hejtu i trollowania - taki sobie kiedyś postawiłem cel i myślę, że całkiem nieźle to się udaje
oczywiście wszystko dzięki forumowiczom i Moderacji :)
Ale myślę, że też dlatego, żę ...
kilka lat temu jak forum się waliło a w administracji i moderacji się żarliśmy, to w bezsilności, w pociągu pomodliłem się tak bardzo gorąco i z całego serducha:
Panie Jezu, ja już nie mogę!, mam dość! To Twoje forum z Chrystusem przecież! weź proszę Ty się nim zajmij, jesteś przecież moim Panem i Zbawicielem, więc ja twoim sługom, ja na forum tylko posługuję a Ty jesteś naczelnym Adminem tego forum, to nie jest forum z Dezerterem, tylko z Chrystusem, więc pod Twoją opiekę go oddaje i zawierzam Ty się tym zajmij
Amen
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Jaki jest cel tego forum

Post autor: Arek » 2023-01-14, 08:58

Nenderen pisze: 2023-01-13, 21:58 Dziękuję za miłe słowa Arku i ja z kolei dziękuję że Ty swymi postami pomagasz mi w umocnieniu się mojej wiary. Bóg aktywnie działa poprzez swoje Słowo które zostało przyjęte na ziemię Twej duszy i wydało poprzez Ciebie plon który pomaga także mi.
Napisz co robisz, jestem ciekawy. Będzie to dla mnie inspiracją :)
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”