Żywa wiara

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2344
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 317 times

Żywa wiara

Post autor: Arek » 2023-01-14, 08:24

Co to takiego? Wielu z nas mówi, że ma wiarę, czasem mam swoją wiarę. Cóż to jest wiara? Wszystko co trafia do nas, a owocu nie przynosi jest martwą wiarą. Można pójść do Kościoła, można czytać Piśmo Święte, można mówić modlitwę, można jednemu schlebiać, a innemu nie, można mówić tak by wypowiedzieć, można mieć rzeczy, których inni nie posiadają. Można też żyć tak by czuć bezpieczeństwo zabiegając o przyszłe dni. Tak ja tak żyje, ale pustkę czuję. Panie co to znaczy żywa wiara? Widzisz mój synu nie wystarczy wiedzieć, że Jestem, spróbuj zobaczyć, że Jestem. Mów do mnie, pytaj i proś. Spróbuj usłyszeć mój głos. Znajdziesz mnie w ciszy nie w zgiełku szumu i gwaru. Znajdziesz mnie wszędzie tylko szukaj ciszy. Czy to będzie poranna zorza, czy głęboka ciemnosć nocy. Szukaj miejsc i czasu gdzie będziemy tylko Ty i Ja. Jeśli jedno słowo lub zdanie, które powiedziałem zachowasz w swym sercu, lepsze to jest dla Ciebie niż szukanie bezowocne na siłę w wielowierszach. Zachowywać Moje słowa to jest je stale i roznąco zgłębiać. Wielu z Was nie poczynia żadnej korzyści dla siebie, gdyż nie zgłębia Mojej Prawdy. Jak Ją można zgłębiać i Nią żyć, gdy się jej nie ufa i stale bada. Czy dziecko gdy się narodzi nie oddaje się w swej niemocy matce i ojcu? Takiego Ciebie pragnę, nie pragnę niczego innego tylko byś zaufał. Ja Ciebie ukształtuję i dam Wszelką Moc, której potrzebujesz, aby korzyść Światu dać. Wszystko co uczynisz będzie Moją Chwałą, a nic przeciwko tobie się nie obędzie, bo nie ma większej, ani równej naprzeciw Mojej Mocy. Panie teraz wiem, że cała moja ufność i wszystkie moje nadzieje są w Tobie. Ty jesteś początkiem i końcem Tego co widzą moje oczy i słyszą uszy. Teraz wiem co znaczy żywa wiara to bezgraniczna ufność Tobie w niemocy mojej, bo ja nie chcę czynić mojej woli, pragnę wypełniać Twoją.
Ostatnio zmieniony 2023-01-14, 08:25 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1408
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 541 times
Been thanked: 779 times

Re: Żywa wiara

Post autor: AdamS. » 2023-01-14, 12:19

Arek pisze: 2023-01-14, 08:24 Teraz wiem co znaczy żywa wiara to bezgraniczna ufność Tobie w niemocy mojej, bo ja nie chcę czynić mojej woli, pragnę wypełniać Twoją.
ŻYWA WIARA - te dwa słowa tak wiele mówią. Dlaczego żywa? Bo życie to stan nieustannej dynamiki. Tu nie ma miejsca na budowanie pomników czy obwarowywanie się murami i fosami. Życie to nieustanne stawanie wobec niewiadomej, co staje się wyzwaniem do nieustannego zawierzenia. I tu wchodzimy w drugie pojęcie - czym jest wiara? Zawierzeniem, że idąc za moim Panem, mogę bez obaw wejść na taflę wody... Żywa wiara to UFNOŚĆ wobec Jezusa i OTWARCIE na wszystko, co się z Jego woli dzieje.

ODPOWIEDZ