Dobra praca, czy popłaca?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
mpaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 7 sty 2023
Been thanked: 3 times

Dobra praca, czy popłaca?

Post autor: mpaw » 2023-01-14, 16:35

Dzień dobry.

Mam dobrą pracę. Nie zarabiam dużo, z wyboru. Jednak pomimo iż wydawać by się mogło z zewnątrz że wszystko jest super, przychodzą kryzysy.

Moja praca związana jest z naukami ścisłymi i technicznymi. Czasem po prostu mam dość. Praca wiąże się z ciągłym rozwojem. To mogłoby być super ale dla osoby zdrowej. Ja choruję psychicznie.

Ale z drugiej strony, jak zrezygnuję to wszystko od nowa. Znowu będzie poszukiwanie lepszej pracy, może mniej wymagającej. Nie wiem co robić.

Nie mam nikogo w rodzinie do kogo mógłbym pójść i porozmawiać. Chodzę do psychologa ale to nie to samo.

Rezygnować czy przetrwać?

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Dobra praca, czy popłaca?

Post autor: Tek de Cart » 2023-01-14, 16:46

rezygnacja w zasadzie nic nie da, więc przetrwać jest zawsze lepszym rozwiązaniem :) oczywiście zdrowie powinno być pierwsze - i na to poświęć więcej czasu jeśli trzeba, bo bez zdrowia to i dobra praca do niczego się nie przyda. A jeśli nie masz oporów by rozmawiać publicznie to tu jest dobre miejsce. A jeśli masz - to psycholog jest pierwszym wyborem, drugim ktoś zaufany - jeśli nie ktoś z rodziny czy przyjaciół to może ksiądz? Pochodź do paru kościołów na różne Msze Święte i może któryś Ci się spodoba ze sposobu mówienia / rozumowania / odprawiania - i wtedy warto podejść i zapytać czy miałby czas na porozmawianie.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

mpaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 7 sty 2023
Been thanked: 3 times

Re: Dobra praca, czy popłaca?

Post autor: mpaw » 2023-01-14, 17:01

Dziękuję.

Miałem w piątek w pracy silny lęk i nie mogłem się skupić. Jestem egocentrykiem i w sytuacji lęku potęguje się on 10x, przychodziły mi do głowy myśli często przykre, atakujące mnie, nie mogłem ich odeprzeć. Lęk utrzymywał się także po pracy co sprowokowało mnie do zmiany zaplanowanych punktów dnia. Wcześniej pracowałem na portierni. Praca była mniej stresująca. Też były lęki, ale byłem z nimi sam na sam co było o wiele bardziej komfortowe i wpłynęło na ich szybsze wygaszenie.

Mój szef, który jest wspaniałym człowiekiem, chrześcijaninem, działaczem, ojcem, mężem, powtarza mi bym nie rezygnował bo na portierni będę się marnował.

Prawdą jest, że pracę mam dzięki niemu. Sam z racji choroby nie umiałbym znaleźć takiej pracy.

Wiem że ma rację. Ja sam nie wiem czego chcę. Z jednej strony praca często jest ciekawa, ale przychodzą kryzysy. W końcu Chrystus nie był inżynierem tylko prostym cieślą.

Jak stracę tą pracę to będę żałował. Jak nie stracę to będę się męczył. Jak nic nie zrobię to nic się nie zmieni.

:(

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dobra praca, czy popłaca?

Post autor: Andej » 2023-01-14, 17:07

mpaw pisze: 2023-01-14, 17:01 Jak stracę tą pracę to będę żałował. Jak nie stracę to będę się męczył. Jak nic nie zrobię to nic się nie zmieni.
Sam odpowiedziałeś. Nie warto zamieniać siekierki na kijek.
Jeśli problem jest w Tobie samym, to nigdzie przed sobą nie uciekniesz. Niestety, trzeba zacisnąć zęby i iść do przodu. Modlitwa, ale nie jako ucieczka od, ale ucieczka do.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Dobra praca, czy popłaca?

Post autor: Dezerter » 2023-01-14, 21:31

Jak masz dobrego szefa to już dużo, to raczej rzadkość
Poproś o podwyżkę, ja właśnie dałem pracownikom po 500zł podwyżki, jak szef cię ceni i chce byś dalej pracował, a finanse firmy na to pozwalają to dostaniesz tą podwyżkę
umotywuj ją najlepiej, podaj swoje otrzeby to działa na szefa empatycznego
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Peterank
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2023

Re: Dobra praca, czy popłaca?

Post autor: Peterank » 2023-04-26, 11:29

Dobra praca na pewno popłaca, zarówno finansowo, jak i pod względem satysfakcji z wykonywanej pracy. Bardzo dobra rada jak znaleźć dobra praca: https://www.praca.pl/poradniki/zmiana-p ... -1091.html

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 846 times
Been thanked: 1404 times

Re: Dobra praca, czy popłaca?

Post autor: abi » 2023-04-26, 17:47

mpaw pisze: 2023-01-14, 17:01 Dziękuję.

Miałem w piątek w pracy silny lęk i nie mogłem się skupić. Jestem egocentrykiem i w sytuacji lęku potęguje się on 10x, przychodziły mi do głowy myśli często przykre, atakujące mnie, nie mogłem ich odeprzeć. Lęk utrzymywał się także po pracy co sprowokowało mnie do zmiany zaplanowanych punktów dnia. Wcześniej pracowałem na portierni. Praca była mniej stresująca. Też były lęki, ale byłem z nimi sam na sam co było o wiele bardziej komfortowe i wpłynęło na ich szybsze wygaszenie.
wydaje mi sie ze w twojej sytuacji wrocilabym do pracy na portierni
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Dobra praca, czy popłaca?

Post autor: Susanna » 2023-05-01, 09:17

Dasz radę przetrwać? zadaj sobie to pytanie... jeśli nie to znasz odpowiedź. Powodzenia
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”