Sen

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Sen

Post autor: Drwal » 2023-01-15, 23:18

Chciałbym się z wami czymś podzielić,
Na modlitwie , (majac pewien problem) poprosiłem Boga , że jeśli jest taka jego wola , to może mi jakieś wskazówki dać we śnie i jakoś od tego czasu zaczałem zapamiętywać , gdy wstanę moje sny , i niektóre potrafiłem jakoś zinterpretować do tej sprawy , a inne nie. Co wy o tym myślicie?
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2389
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 320 times

Re: Sen

Post autor: Arek » 2023-01-15, 23:25

Drwal pisze: 2023-01-15, 23:18 Chciałbym się z wami czymś podzielić,
Na modlitwie , (majac pewien problem) poprosiłem Boga , że jeśli jest taka jego wola , to może mi jakieś wskazówki dać we śnie i jakoś od tego czasu zaczałem zapamiętywać , gdy wstanę moje sny , i niektóre potrafiłem jakoś zinterpretować do tej sprawy , a inne nie. Co wy o tym myślicie?
Myślę, że to jest możliwe, że Bóg przychodzi do nas także poprzez sny. Nawet w Piśmie Świętym jest o tym mowa.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Sen

Post autor: Drwal » 2023-01-15, 23:28

Arek pisze: 2023-01-15, 23:25
Drwal pisze: 2023-01-15, 23:18 Chciałbym się z wami czymś podzielić,
Na modlitwie , (majac pewien problem) poprosiłem Boga , że jeśli jest taka jego wola , to może mi jakieś wskazówki dać we śnie i jakoś od tego czasu zaczałem zapamiętywać , gdy wstanę moje sny , i niektóre potrafiłem jakoś zinterpretować do tej sprawy , a inne nie. Co wy o tym myślicie?
Myślę, że to jest możliwe, że Bóg przychodzi do nas także poprzez sny. Nawet w Piśmie Świętym jest o tym mowa.
W sumie masz rację , ale w Biblii jest napisane w innych miejscach , żeby nie wierzyć ślepo w sny ,ja myślę , że do wszystkiego trzeba jednak podchodzić ze zdrowym rozsadkiem , a wtedy będzie dobrze.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2389
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 320 times

Re: Sen

Post autor: Arek » 2023-01-15, 23:30

Drwal pisze: 2023-01-15, 23:28
Arek pisze: 2023-01-15, 23:25
Drwal pisze: 2023-01-15, 23:18 Chciałbym się z wami czymś podzielić,
Na modlitwie , (majac pewien problem) poprosiłem Boga , że jeśli jest taka jego wola , to może mi jakieś wskazówki dać we śnie i jakoś od tego czasu zaczałem zapamiętywać , gdy wstanę moje sny , i niektóre potrafiłem jakoś zinterpretować do tej sprawy , a inne nie. Co wy o tym myślicie?
Myślę, że to jest możliwe, że Bóg przychodzi do nas także poprzez sny. Nawet w Piśmie Świętym jest o tym mowa.
W sumie masz rację , ale w Biblii jest napisane w innych miejscach , żeby nie wierzyć ślepo w sny ,ja myślę , że do wszystkiego trzeba jednak podchodzić ze zdrowym rozsadkiem , a wtedy będzie dobrze.
Poszukiwanie to rozeznawanie. Wszystko co się nam przytrafia nie jest przypadkiem. Ktoś robi wszystko byśmy do Niego wrócili.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Sen

Post autor: Nenderen » 2023-01-16, 01:40

Wielu teologów jest zdania że człowiek nie powinien pragnąć wizji (także tych sennych) przyjmując je dopiero gdy Bóg ześle mu je sam z siebie a nie o nie proszony.
Józef z Księgi Rodzaju oraz Józef z Nazaretu otrzymywali od Boga znaki w snach jednak sami o nie nigdy nie prosili.
Ostatnio zmieniony 2023-01-16, 01:43 przez Nenderen, łącznie zmieniany 4 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Sen

Post autor: Lwica » 2023-01-16, 07:35

Zależy jakie to były sny, mogłeś je zapamiętać bo myślałeś o tym wcześniej, skupiłeś uwagę na tym temacie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Sen

Post autor: sądzony » 2023-01-16, 07:47

Drwal pisze: 2023-01-15, 23:18 ... że jeśli jest taka jego wola , to może mi jakieś wskazówki dać we śnie ...
“Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić” Mk 1, 40-45

Nie wiem czy to prośba. Raczej zgoda na Wolę Bożą.
Nie wiemy czy Józef nie prosił o sny.

Moim zdaniem sen jak najbardziej może być spotkaniem z Bogiem.
Abp. Ryś kiedyś powiedział (parafraza) "Bóg przychodzi do nas również we śnie ponieważ tam jesteśmy nadzy, pozbawienie własnych obron."

Oczywiście wszystko należy rozeznawać indywidualnie i być dalekim od fiksacji.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ