Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 140 times
Been thanked: 23 times

Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Gojandek » 2023-01-16, 18:06

Słyszałem to od kogoś, ale nie wiem, czy jest w Biblii werset, który jawnie by o tym mówił.

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Ate » 2023-01-16, 18:11

Nie ma takiego wersetu. Są tylko słowa Jezusa, że w niebie nie będzie małżeństw, bo wszyscy będą jak "aniołowie boży". Ale nie znaczy to, że płci nie będzie. Skoro zachowamy tam naszą tożsamość, a na dodatek czeka nas zmartwychwstanie ciała, to raczej wątpię, by płci jako takiej nie było - ale nie jestem teologiem więc mogę się mylić.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 140 times
Been thanked: 23 times

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Gojandek » 2023-01-16, 18:20

Ate pisze: 2023-01-16, 18:11 Nie ma takiego wersetu. Są tylko słowa Jezusa, że w niebie nie będzie małżeństw, bo wszyscy będą jak "aniołowie boży". Ale nie znaczy to, że płci nie będzie. Skoro zachowamy tam naszą tożsamość, a na dodatek czeka nas zmartwychwstanie ciała, to raczej wątpię, by płci jako takiej nie było - ale nie jestem teologiem więc mogę się mylić.
Myślę podobnie. Też nigdy nie słyszałem w Biblii o tym, że w niebie nie będzie płci.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5399
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: abi » 2023-01-16, 21:00

a mnie ciekawi czy w niebie jest wiek
dorosli, starcy, dzieci?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Abstract » 2023-01-16, 21:44

abi pisze: 2023-01-16, 21:00 a mnie ciekawi czy w niebie jest wiek
dorosli, starcy, dzieci?
abstract pisze:Tam nie będzie niedołężnych starców i małych dzieci :D. Jeśli chciałbyś być dzieckiem na jakiś czas pewnie byłoby to możliwe, ale myślę że nie będziemy mieć takich potrzeb. Chęć powrotu do dzieciństwa wynika z utraty spojrzenia na świat oczami dziecka gdzie wszystko było tajemnicze i często magiczne, tam pewnie nie będzie to potrzebne żeby w taki sposób podziwiać i eksplorować dzieło Boga.
Biologicznie starzejemy się po 20-25 roku życia, może będziemy mieć wygląd takich właśnie ludzi.
Ostatnio zmieniony 2023-01-16, 21:45 przez Abstract, łącznie zmieniany 3 razy.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Lwica » 2023-01-16, 21:50

O, fajnie, ja mogę mieć tak 25, super wiek 😁

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Andej » 2023-01-17, 08:56

Zastanawiam się, czy piszecie tak dla jaj? Czy jest to kpiną z nieba? Czy tylko dziecięcą fantazją?

A tak rozwijając temat, czy jak ktoś ma wyrwany jakiś ząb, to w niebie będzie mieć ten ząb, czy nie? A jak osiwieje, to jakie włosy tam będzie mieć?

Chociaż, może to zabawne takie gaworzenie. Jeśli sprawia to Wam przyjemność, to już więcej nie będę tu bruździć.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 140 times
Been thanked: 23 times

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Gojandek » 2023-01-17, 16:22

Andej pisze: 2023-01-17, 08:56 Zastanawiam się, czy piszecie tak dla jaj? Czy jest to kpiną z nieba? Czy tylko dziecięcą fantazją?




Ale co niby piszą dla jaj? Czemu według ciebie niby kpią z nieba? Jeżeli tak robią, to zaznaczysz gdzie? Pewien użytkownik kiedyś napisał, że według niego Jezus ma poczucie humoru.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Andej » 2023-01-17, 16:48

Gojandek pisze: 2023-01-17, 16:22 Ale co niby piszą dla jaj? Czemu według ciebie niby kpią z nieba? Jeżeli tak robią, to zaznaczysz gdzie? Pewien użytkownik kiedyś napisał, że według niego Jezus ma poczucie humoru.
Odpowiedzią na pierwsze pytanie sa posty poprzedzające zacytowany post. Na drugie, też.

Poczucie humoru nie oznacza robienia sobie jaj.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 140 times
Been thanked: 23 times

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Gojandek » 2023-01-17, 17:10

Andej pisze: 2023-01-17, 16:48
Gojandek pisze: 2023-01-17, 16:22 Ale co niby piszą dla jaj? Czemu według ciebie niby kpią z nieba? Jeżeli tak robią, to zaznaczysz gdzie? Pewien użytkownik kiedyś napisał, że według niego Jezus ma poczucie humoru.
Odpowiedzią na pierwsze pytanie sa posty poprzedzające zacytowany post. Na drugie, też.

Poczucie humoru nie oznacza robienia sobie jaj.

"Tam nie będzie niedołężnych starców i małych dzieci"

"Jeśli chciałbyś być dzieckiem na jakiś czas pewnie byłoby to możliwe, ale myślę że nie będziemy mieć takich potrzeb."

"Chęć powrotu do dzieciństwa wynika z utraty spojrzenia na świat oczami dziecka gdzie wszystko było tajemnicze i często magiczne, tam pewnie nie będzie to potrzebne żeby w taki sposób podziwiać i eksplorować dzieło Boga."

"Biologicznie starzejemy się po 20-25 roku życia, może będziemy mieć wygląd takich właśnie ludzi."

Wciąż nie widzę w tych postach nic złego, robienia sobie jaj, czy kpienia z nieba.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Andej » 2023-01-17, 17:38

Kiedyś były audycje, w których redaktorka zadawała pytania przedszkolakom. I tam, taka dyskusja byłaby zrozumiała. Ale, w sumie, nie wiem czemu, wydawało mi się, że tu rozmawiają osoby przynajmniej w wieku gimnazjalnym. A co za tym idzie, uczęszczające od kilku lat na katechezę lub religię.
Widać myliłem się.
Ale wybacz. Obiecałem więcej nie brać udziału w tym przekomarzaniu. Zatem, proszę, nie ciągnij. Bawi Cię, to baw się dobrze. I niech wszyscy się bawią. Wyraziłem swoje zdziwienie, a nawet zdziwienie. A teraz, odpowiadając na kolejne pytania psuję Wam zabawę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Abstract » 2023-01-17, 18:00

@Gojandek w zasadzie można sobie spekulować do woli, byleby nie narzucać ograniczeń stanu przebywania w niebie poprzez jakiekolwiek znamiona zła. Nie masz żadnego innego ograniczenia. Ponieważ nikt nie ma pojęcia jak tam jest, oburzenie i fantazjowanie ma taką samą racje bytu, byleby nie wplątywać tam zła.


„Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, nie wejdzie do niego”
;)
Ostatnio zmieniony 2023-01-17, 18:08 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3443
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-17, 19:51

Nie pamiętam dokładnie gdzie ale ktoras z mistyczk sugerowala ze " wiek" będzie mniej więcej tski sam jak Chrystusowy na Ziemi.
Szczerze mnie kreci ten fragment z Izajasza o " wybornych miesach" i " wybornych winach"

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 140 times
Been thanked: 23 times

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Gojandek » 2023-01-17, 22:40

Andej pisze: 2023-01-17, 17:38 Kiedyś były audycje, w których redaktorka zadawała pytania przedszkolakom. I tam, taka dyskusja byłaby zrozumiała. Ale, w sumie, nie wiem czemu, wydawało mi się, że tu rozmawiają osoby przynajmniej w wieku gimnazjalnym. A co za tym idzie, uczęszczające od kilku lat na katechezę lub religię.
Widać myliłem się.
Ale wybacz. Obiecałem więcej nie brać udziału w tym przekomarzaniu. Zatem, proszę, nie ciągnij. Bawi Cię, to baw się dobrze. I niech wszyscy się bawią. Wyraziłem swoje zdziwienie, a nawet zdziwienie. A teraz, odpowiadając na kolejne pytania psuję Wam zabawę.
Co ma z tym wspólnego uczęszczanie na religię? Bo ja i tak wciąż w tych postach nie widzę kpienia sobie z nieba, czy czegoś podobnego.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19099
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Skąd wiadomo, że w niebie nie ma płci?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-18, 09:47

Kartofle, Kochani, kartofle.
Pardon: powinno chyba być: "ziemniaki".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”