Zachowanie podczas Komunii i Spowiedzi

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 577
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 168 times

Re: Zachowanie podczas Komunii i Spowiedzi

Post autor: Lwica » 2023-01-24, 15:34

Rak pisze: 2023-01-24, 14:59 Ludzie, to gdzie wy mieszkacie? :) U mnie są dwa budynki sakralne, kościół i kaplica i w obu są konfesjonały zamykane, takie domki ustawione z tyłu świątyni. I z tego co teraz sobie przypominam, w wielu kościołach miasta też tak jest, nie przypominam sobie aby gdzieś był zwykły konfesjonał, tzn. ścianka z kratką pośrodku a z jednej strony krzesło dla księdza, z drugiej dla spowiadającego się. Co do spowiedzi w czasie Mszy, to tak jest, Lwica jest tym zdziwiona, ale gdy brakuje księży to jest to normalne. U mnie brakuje, 2 mniej niż powinno być i trzeba po prostu to zrozumieć, a nie tylko myśleć ....bo ja tak chcę, aby było tak czy tak. Jeżeli nie będzie nowych powołań, to będzie tylko gorzej.


Nie wiem czy jestem zdziwiona, u mnie po prostu jest rozdawanie na trzy strony, ale jeżeli jest dwóch księży, to dwie kolejki, kawał od siebie, a czasem ktoś się z boku doczepi do tej jednej i wtedy ten ksiądz raz poda też w tamtą stronę, żaden problem. Bardziej mogłabym być zdziwiona, że ludzie się w jakiś sposób przepychają.
Natomiast, jak ja byłam u Komunii pierwszy raz po przerwie wieloletniej, to jak się obróciłam, to zobaczyłam twarz kolejnej osoby i zgłupiałam gdzie mam pójść #:-s
Co do spowiedzi, to u mnie w parafii właśnie jest w kościele, blisko drzwi miejsce do spowiadania, żadne zamykane.
Myślę, że to zależy od "wielości" kościoła. U nas jest dość mały. Zrobię sobie rundkę po innych w mieście, tak jak sobie to obiecałam i jak @Andej podrzucił mi pomysł. To zobaczę przy okazji czy mają w środku konfesjonał czy jakieś osobne miejsce.

Rak

Re: Zachowanie podczas Komunii i Spowiedzi

Post autor: Rak » 2023-01-24, 15:53

Lwica, nie pisałam tego jako wyrzutu, przepraszam, jeżeli tak to oczytałaś. Wiem, jednak, że są rejony gdzie nie brakuje księży, są też takie gdzie te braki są widoczne. :)) teraz to i ja w każdym kościele w każdej miejscowości w której się znajdę, będę oglądać konfesjonały.
Ostatnio zmieniony 2023-01-24, 15:54 przez Rak, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ