Ruch Czystych Serc - co się dzieje?

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Bozenkx
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2023

Ruch Czystych Serc - co się dzieje?

Post autor: Bozenkx » 2023-01-18, 06:50

Wielki upadek "Ruchu Czystych Serc" i katolickiego magazynu ewangelizacyjnego dla młodzieży "Miłujcie się!". Co się stało? (...)

Zakon Chrystusowców odcina się od redakcji i niszczy stronę internetową Ruchu Czystych Serc.
Redakcja informuje o utworzeniu nowego pisma z błogosławieństwem papieża.
Ostatnio zmieniony 2023-01-18, 19:20 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19094
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Ruch Czystych Serc - co się dzieje?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-18, 08:50

Nie wiem o co chodzi. Jakieś źródło. link?
Bo znalazłem tylko to https://rcs.org.pl/ i tam trochę co innego czytam.
A z kolei Ruch Czystych Serc jak najbardziej promuje pismo pod nowym tytułem https://www.facebook.com/rcs.strona.oficjalna/
(...)
Ostatnio zmieniony 2023-01-18, 19:21 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Ruch Czystych Serc - co się dzieje?

Post autor: krystian.zawistowski » 2023-01-18, 15:41

@Bozenkx nie przedstawiłaś nic na dowód tego o czym piszesz. Co więcej patrząc po google znalazłem tylko inny post należący do Ciebie.
https://forum.gazeta.pl/forum/w,721,174 ... _Serc.html


To wygląda jak próba oczernienia kogoś
Ostatnio zmieniony 2023-01-18, 19:22 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Ruch Czystych Serc - co się dzieje?

Post autor: Andy72 » 2023-01-18, 15:56

Specjalnie zarejestrowała się na ten jeden post tu na forum...
Ostatnio zmieniony 2023-01-18, 19:22 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Ruch Czystych Serc - co się dzieje?

Post autor: Ate » 2023-01-18, 17:10

Yyy, co to za chora teoria spiskowa :?: YT ostatnio mi podsunęło filmik reklamujący pismo pod nowym tytułem, a w komentarzach powiedzieli, że wydawca mający prawa do tytułu nie zdecydował się na wydawanie kolejnego numeru, a redakcja chce kontynuować to pismo, więc stąd nowa nazwa.
Ostatnio zmieniony 2023-01-18, 19:22 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4215 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Ruch Czystych Serc - co się dzieje?

Post autor: Dezerter » 2023-01-18, 19:09

Bozenkx pisze: 2023-01-18, 06:50 Wielki upadek "Ruchu Czystych Serc" i katolickiego magazynu ewangelizacyjnego dla młodzieży "Miłujcie się!". Co się stało? (...)

Zakon Chrystusowców odcina się od redakcji i niszczy stronę internetową Ruchu Czystych Serc.
Redakcja informuje o utworzeniu nowego pisma z błogosławieństwem papieża.
Strona Miłujcie się - bardzo dobrego czasopisma jest zablokowana, strona ruchu czystych serc też wszędzie jest taki komunikat
Miłujcie się! - oświadczenie Zarządu Towarzystwa Chrystusowego

Zarząd Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej i Wydawnictwa AGAPE sp. z o. o. oświadcza, że z przyczyn całkowicie niezależnych, zarówno od władz Towarzystwa Chrystusowego, jak i władz Wydawnictwa AGAPE sp. z o. o., czasopismo Miłujcie się! przestało się ukazywać, zarówno w druku, jak i w formie treści dostępnych w Internecie. 

Nowe czasopismo Trwajcie w miłości, łudząco podobne do Miłujcie się!, nie jest inicjatywą Towarzystwa Chrystusowego i nie jest kontynuacją Miłujcie się!.

​Przez cały czas wydawania dwumiesięcznika Miłujcie się! wpłaty darczyńców dokonywane przez jego czytelników były gromadzone wyłącznie na kontach Towarzystwa Chrystusowego będącego właścicielem Wydawnictwa AGAPE sp. z o. o. i wykorzystane w zgodzie z prawem cywilnym i kościelnym, zgodnie z intencją ofiarodawców.
Blokada strony i czasopisma, to jeszcze nie likwidacja Ruchu Czystych Serc

Dodano po 7 minutach 12 sekundach:
Na You Tube znalazłem taki komunikat
Katolicki dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości” powstał jako kontynuacja misji czasopisma „Miłujcie się!”. Tworzy go ten sam zespół redakcyjny, który pragnie zachować ewangelizacyjny i misyjny charakter pisma. Pismo „Trwajcie w miłości” trafia w zapotrzebowanie na jasny i przystępny wykład wiary oraz etyki chrześcijańskiej, a także na autentyczne świadectwa – przykłady rozwiązywania problemów życiowych w świetle przykazań i Ewangelii. Czytelnicy szukają odpowiedzi stawiającej sprawę konkretnie i jasno, nawet jeśli to jest odpowiedź twarda. „Trwajcie w miłości” stara się publikować takie właśnie teksty. Od samych czytelników wyszła inicjatywa, by jak najwięcej uwagi poświęcić kwestii czystości. Tę bowiem dziedzinę duchowa pustka dotyka najbardziej. Nie zaniedbuje się jednak i innych dziedzin: pojawiają się publikacje na temat modlitwy, cierpienia, wiary w Boga w obliczu problemów życiowych, uzdrowienia, jak również dotyczące znaków czasu.


Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
Odpowiedź z komentarza
Trwajcie w miłości
3 tygodnie temu
Właściciel tytułu „Miłujcie się!” nie zdecydował się wydać czwartego numeru czasopisma. Zespół redakcyjny, chcąc kontynuować swoją misję ewangelizacyjną, powołał nowe struktury i będzie wydawał nowy tytuł - "Trwajcie w miłości".
Ostatnio zmieniony 2023-01-18, 19:22 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ