Lęk przed ciążą

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
erzac
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 21 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 241 times
Been thanked: 56 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: erzac » 2023-01-19, 21:52

sądzony pisze: 2023-01-19, 19:52 To Jarosława można ukarać :-?
Nie!!!
Zaraz anulują.
Jak za "zdradzieckie mordy" np
Bądź poważny ;)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: Albertus » 2023-01-19, 21:59

sądzony pisze: 2023-01-19, 19:52 To Jarosława można ukarać :-?

Też jestem w szoku.

Przecież żyjemy w faszystowskiej dyktaturze przy której Łukaszenka i Putin to małe piwo...

Przecież to Łukaszenka pomaga tym biednym uchodźcom a ten bezwzględny Kaczyński ich nie wpuszcza


;)

Łezkawoku
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2023
Been thanked: 4 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: Łezkawoku » 2023-01-20, 01:12

Też tak bardzo, bardzo się bałam ciąży. Aktualnie w niej jestem ;) I nadal się boję czy moje maleństwo będzie zdrowe, czy będę dobrą matką, czy podołamy z jego tatusiem... Myślę, że mimo wszystko lęk jest zawsze wpisany w bycie matką i w ogóle rodzicem.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: sądzony » 2023-01-20, 09:22

lęk w ogóle jest wpisany :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: Andej » 2023-01-20, 09:45

Łezkawoku pisze: 2023-01-20, 01:12 Też tak bardzo, bardzo się bałam ciąży. Aktualnie w niej jestem I nadal się boję czy moje maleństwo będzie zdrowe, czy będę dobrą matką, czy podołamy z jego tatusiem... Myślę, że mimo wszystko lęk jest zawsze wpisany w bycie matką i w ogóle rodzicem.
Wydaje mi się, że to, co napisałeś ma niewielki związek z tokofobią. Choć są to rzeczywiście jedne z jej aspektów.
Tak, strach przed zajściem w ciążę, jest jednam z podstawowych przejawów tokofobii. Tak jak strach przed nowym, niepewnym, nieznanym. Ale, gdy czytam Twoje obecne strachy, to ogarnia mnie miłe uczucie rozrzewnienia, serdeczności i sympatii. I wspomnienia. Choć nie jestem (ani nigdy nie byłem) kobietą, te obawy są mi znane. Zdaję sobie, że kobiety odczuwają te stany znacznie mocniej. Zarówno z powodu predyspozycji organicznych, jak też psychicznych. To piękne, że o tym myślisz. Wydaje mi się, że nie jest to tokofobią, ale troską, miłością. Kojarzy mi się to ze scena Jezusa na krzyżu, gdy powierzał Matkę uczniowi i vice versa.
Jeśli mogę próbować być prekognitą, to jestem przekonany, że będziesz doskonałą mamą. I żoną, bo widać, że razem się martwicie i zastanawiacie. Wielka niewiadoma.
Ale pomyśl, czy to nie wspaniałe, że Bóg tak stworzył świat, że troski rosną wraz z doświadczeniem? Stare porzekadło mówi: Małe dziecko, mały kłopot, duże dziecko, duży kłopot. To się zaczyna w ciąży. Nawet tej podtrzymywanej. To trwa całe życie. Kiedyś, gdy Twoje "maleństwo" skończy 40 lat, wciąż będziesz mieć obawy, o zdrowie... Będziesz się zastanawiać, czy wszystko zrobiłaś dobrze. Będziesz... Tak, będziesz szczęśliwa. I tego Ci z całego serca życzę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: Arek » 2023-01-21, 09:39

Lęki są wynikiem kryzysu wiary. Ale to pewnie też zamysł Boży. Można wiele pokładać w dobrach materialnych i przez to komforcie psychicznym. Ale to jest oszustwo i nigdy to nie przyniesie pokoju ducha. Następny lęk doszedł w postaci wojny. Może zaraz będą kolejne. Tylko usiąść i się lękać. Powodzenia życzę ale w dotarciu do prawdy, a ta wyzwala z każdego lęku. Życie to postawa walki z własnym lękiem i Ufaniu Bogu, że to On jest i nad nami i nad naszymi lękami. Takie proste a takie trudne i może dla kogoś niemożliwe. Czy chcielibyście znać swoje życie od narodzin do śmierci? Ja nie bo do czego mi to jest potrzebne, a przede wszystkim Bogu. On patrzy jak my Mu Ufamy w niewiadomej naszego życia. Chciało by się tak wszystko zaplanować, wiedzieć, klikać wg naszego widzi misie. Chyba nadal część z nas nie wie kim jest i dokąd zmierza. Życie to ofiara taka jak Jezus złożył na krzyżu. Czy jeśli przyjmujesz, że On jest Twoim Panem i będziesz mieć życie usłane różami bez kolców omijając krzyż to można to uznać za drogę Prawdy.
Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: Arek » 2023-01-21, 11:54

Tylu ludzi potrzebuje naszego wsparcia nie lęku
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: Drwal » 2023-01-21, 20:48

To nie tylko jeśli chodzi o dzieci , ale też i powołań kapłańskich brakuje. Nie będzie z nami dobrze jeśli to się nie zmieni. Potrzeba nam dzieci i rozmnażania się ponieważ jest to nasze zadanie. Ja swoją drogą mam 17 lat i bardzo chciałbym kiedyś mieć dzieci.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: Lwica » 2023-01-21, 21:01

Już pisałam z czego wynika również u kobiet strach przed ciążą, niestety mężczyznom ciężko to zrozumieć.
Ja też tego sobie nie wyobrażam aktualnie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: Arek » 2023-01-21, 21:14

Lwica pisze: 2023-01-21, 21:01 Już pisałam z czego wynika również u kobiet strach przed ciążą, niestety mężczyznom ciężko to zrozumieć.
Ja też tego sobie nie wyobrażam aktualnie.
Nam może ciężko to zrozumieć ale bardzo Was kobiety szanujemy i wiemy ile dla nas mężczyzn znaczycie. Tak Bóg pięknie stworzył Świat, że kobiety są matkami, bo my faceci nie podołalibyśmy ani ciąży, ani porodowi, ani sercu matczynemu. Jeśli tak Bóg to wymyślił to dlaczego miałybście nie chcieć rodzić dzieci? Tak czy inaczej to musi być wola kobiety czy chce być żoną i matką.
Ostatnio zmieniony 2023-01-21, 21:21 przez Arek, łącznie zmieniany 5 razy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: Andej » 2023-01-21, 22:27

Lwica pisze: 2023-01-21, 21:01 niestety mężczyznom ciężko to zrozumieć.
Wprost przeciwnie. Odpowiedzialny mężczyzna też się obawia i troszczy. Też mu bardzo zależy. Oczywiście inaczej niż kobieta. Ale nie mniej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: Lwica » 2023-01-21, 23:13

Andej pisze: 2023-01-21, 22:27
Lwica pisze: 2023-01-21, 21:01 niestety mężczyznom ciężko to zrozumieć.
Wprost przeciwnie. Odpowiedzialny mężczyzna też się obawia i troszczy. Też mu bardzo zależy. Oczywiście inaczej niż kobieta. Ale nie mniej.
Ale nie on nosi dziecko, nie jego sylwetka się zmienia, nie ma ewentualnego wysypu trądziku, mdłości, bóli kręgosłupa, rozstępów, wahań nastroju, hormonów, depresji poporodowej czy psychozy, nie on tyje, nie on ostatecznie rodzi w bólach i cierpi.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: Arek » 2023-01-22, 07:38

Lwica pisze: 2023-01-21, 23:13
Andej pisze: 2023-01-21, 22:27
Lwica pisze: 2023-01-21, 21:01 niestety mężczyznom ciężko to zrozumieć.
Wprost przeciwnie. Odpowiedzialny mężczyzna też się obawia i troszczy. Też mu bardzo zależy. Oczywiście inaczej niż kobieta. Ale nie mniej.
Ale nie on nosi dziecko, nie jego sylwetka się zmienia, nie ma ewentualnego wysypu trądziku, mdłości, bóli kręgosłupa, rozstępów, wahań nastroju, hormonów, depresji poporodowej czy psychozy, nie on tyje, nie on ostatecznie rodzi w bólach i cierpi.
Nie chcesz być matką Twój wybór. Boga chyba nie chcesz poprawiać?

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
My faceci tak tego nie wymyśliliśmy. Bez krzyża nie ma zbawienia złotko.

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
Nic nie da Twoje użalanie nad sobą czy innymi kobietami. Ale chyba jeszcze nie rodziłaś to nie czułaś porodu, prawda?

Dodano po 5 minutach 35 sekundach:
Moja żona jedną ciążę przeleżała, odwodniła się tak wygląda pierwsza. Ale mamy dwoje dzieci. Są matki, które rodzą w bulach i mają kilkoro dzieci. Podziwiam i zachęcam do naśladowania. Bez dzieci nie będzie Narodu. Żyć tylko dla siebie, co to życie to jak uschły listek na wietrze. Ja nie namawiam ale proponuję. Być matką to największy i najpiękniejszy przejaw miłości jaki może być w stosunku do drugiego człowieka.

Dodano po 7 minutach 33 sekundach:
Spójrz na Maryję i proś Ją o wstawiennictwo, a na pewno pomoże nie tylko w kwestii macierzyństwa ale wszystkiego o co Ją poprosisz :)
Ostatnio zmieniony 2023-01-22, 07:48 przez Arek, łącznie zmieniany 3 razy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: sądzony » 2023-01-22, 09:51

Arek pisze: 2023-01-22, 07:54 Nie chcesz być matką Twój wybór. Boga chyba nie chcesz poprawiać?
My faceci tak tego nie wymyśliliśmy. Bez krzyża nie ma zbawienia złotko.
Nic nie da Twoje użalanie nad sobą czy innymi kobietami. Ale chyba jeszcze nie rodziłaś to nie czułaś porodu, prawda?
To chyba nie Bóg, a człowiek zdecydował o takiej formie porodu sreberko :)
A Ty rodziłeś serduszko?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Lęk przed ciążą

Post autor: Arek » 2023-01-22, 10:00

Człowiek zdecydował, że będzie rodził w bólu? Ja serduszko nie. I nigdy nie urodzę bo moja droga to być mężem i ojcem. Rozumiem obawy, moja żona mówiła, że poród to jak lot w kosmos z możliwością braku powrotu.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”