nie wytrzymam dłużej

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

nie wytrzymam dłużej

Post autor: Piootr » 2023-01-22, 12:13

Witam.
Muszę się komuś wygadać, bo dłużej nie wytrzymam. Jestem strasznie zestresowany i nie mogę sobie znaleźć nigdzie miejsca. Nie mogę sobie znaleźć jakiegoś zajęcia co by mnie choć na chwilę odstresowało i zajęło, tak abym nie myślał o jedzeniu i paleniu tytoniu. Musi to być przyjemne, nie musi być pożyteczne. Już mam kompletnie dość zajmowania się głupotami. Nie zliczę ile już pieniędzy wydałem na głupie zabawki po kilka złotych które miały mnie odprężyć, a potem lądowały w kącie. Proszę, pomóżcie mi znaleźć jakieś zajęcie które naprawde mnie wciągnie i da mi chwilę relaksu. I żeby to nie było związane z komputerem. Myślałem, żeby kupić sobie telewizor i choć przez pół godziny wieczorem się "odmóżdzyć", ale to są za duże pieniądze.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: Albertus » 2023-01-22, 12:45

Czytanie książek? Ewentualnie słuchanie audiobooków.

I przyjemne i pożyteczne.

Albo jeszcze lepiej - popracować trochę nad tężyzną fizyczną - jakieś ćwiczenia - ciężarki, hantelki przy jednoczesnym słuchaniu audiobooków.

Jesteś młody, masz duży potencjał do rozwoju fizycznego. Rozładujesz emocje, poprawi ci się wygląd a wtedy i z psychiką będzie lepiej.
Ostatnio zmieniony 2023-01-22, 12:50 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: Dezerter » 2023-01-22, 12:50

Piootr pisze: 2023-01-22, 12:13 Witam.
Muszę się komuś wygadać, bo dłużej nie wytrzymam. Jestem strasznie zestresowany i nie mogę sobie znaleźć nigdzie miejsca. Nie mogę sobie znaleźć jakiegoś zajęcia co by mnie choć na chwilę odstresowało i zajęło, tak abym nie myślał o jedzeniu i paleniu tytoniu. Musi to być przyjemne, nie musi być pożyteczne. Już mam kompletnie dość zajmowania się głupotami. Nie zliczę ile już pieniędzy wydałem na głupie zabawki po kilka złotych które miały mnie odprężyć, a potem lądowały w kącie. Proszę, pomóżcie mi znaleźć jakieś zajęcie które naprawde mnie wciągnie i da mi chwilę relaksu. I żeby to nie było związane z komputerem. Myślałem, żeby kupić sobie telewizor i choć przez pół godziny wieczorem się "odmóżdzyć", ale to są za duże pieniądze.
A ćwiczysz fizycznie?
Jakieś pompki, hantle, czy
https://www.google.com/search?client=fi ... CX2InGrNS8
gwarantuję
- dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne
- zdrowie fizyczne
- lepsza samoocena (pewność siebie, sprawność, siła)
- powodzenie u płci przeciwnej, bo kobiety lubią osoby wysportowane
- oparty na ćwiczeniach tryb i styl życia sprawi, że zanikają zachcianki na jedzenie i papierosy
Tylko od ciebie zależy czy spróbujesz i zaczniesz ćwiczyć, więc
obejrzyj dwa razy film i do dzieła :-bd
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: Andej » 2023-01-22, 13:10

Piootr pisze: 2023-01-22, 12:13 Myślałem, żeby kupić sobie telewizor i choć przez pół godziny wieczorem się "odmóżdzyć", ale to są za duże pieniądze.
Telewizor, to najgorszy wybór. Ale książki, to dobry pomysł. Doskonalenie grania. Ale nie tylko muzyki sakralnej.
Spędzanie czasu powinno być konstruktywne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: Abstract » 2023-01-22, 14:11

Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4453
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-22, 15:23

Myślę, że Albertus bardzo dobrze radzi z tym czytaniem ksiazek. Można trochę oderwać się od rzeczywistości. A jeśli nie lubisz czytać, to możesz słuchać audiobooków.

A poza tym może spróbowałbyś uczyć się jakiegoś języka obcego? Mógłbyś sobie wybrać według upodobania.
Ostatnio zmieniony 2023-01-22, 15:23 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: Arek » 2023-01-22, 15:29

Piootr pisze: 2023-01-22, 12:13 Witam.
Muszę się komuś wygadać, bo dłużej nie wytrzymam. Jestem strasznie zestresowany i nie mogę sobie znaleźć nigdzie miejsca. Nie mogę sobie znaleźć jakiegoś zajęcia co by mnie choć na chwilę odstresowało i zajęło, tak abym nie myślał o jedzeniu i paleniu tytoniu. Musi to być przyjemne, nie musi być pożyteczne. Już mam kompletnie dość zajmowania się głupotami. Nie zliczę ile już pieniędzy wydałem na głupie zabawki po kilka złotych które miały mnie odprężyć, a potem lądowały w kącie. Proszę, pomóżcie mi znaleźć jakieś zajęcie które naprawde mnie wciągnie i da mi chwilę relaksu. I żeby to nie było związane z komputerem. Myślałem, żeby kupić sobie telewizor i choć przez pół godziny wieczorem się "odmóżdzyć", ale to są za duże pieniądze.
Hej a może Ty chcesz pogadać? Jak coś to jestem :)
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5402
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: abi » 2023-01-22, 15:47

doradzilabym wziac psa, ale gorzej bedzie jak sie nie dogadaja
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: Lwica » 2023-01-22, 15:50

Z książkami to zależy. W takim stanie, że nosi kogoś, to raczej chyba ciężko bo trzeba usiedzieć. No ale może akurat? Warto próbować.
Ewentualnie audiobooki? Wiesz, najlepsze byłaby po prostu próba relaksu. Wyłączenia myślenia, po prostu leżeć i nie myśleć. Żeby złapać ten spokój, a nie zagłuszać chaos.

A może lepszy jest sport/aktywność lub marsz. Nie wiem czy lubisz lub jakie masz możliwości co do tego, nie mówię o zapisywaniu się na siłownię zaraz, ale sam za darmo - marsze w parku, może trochę się zmęczysz.
Też ciężko doradzać co jest dla kogoś przyjemne i odstresuje.
Natomiast zauważ też, że często odpoczynek to po prostu zmiana tego, co masz aktualnie. Czyli jeżeli taki marsz to nie pójść tak, jak zawsze ubrany, tylko przygotować na to również mózg dać mu znać, że idziesz coś innego robić - ubrać się w dres albo chociaż coś luźniejszego, może słuchawki albo jedna do ucha, ściągnąć sobie podcast i słuchać, może być na temat hobby lub typowo edukacyjny (nauka języków), lub muzyka po prostu, która daje Ci pozytywnego kopa (*)

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: krystian.zawistowski » 2023-01-22, 16:56

@Piootr
Być może coś z tego Ci się przyda.
- Rady A. Hubermana
- Niektóre suplementy (np. kurkumina z piperyną, korzeń kudzu) i superfoods (np. olej kokosowy) mogą Ci poprawić samopoczucie.
http://www.motywacjanonstop.pl/2016/12/ ... tylko.html
https://rytmynatury.pl/jak-rzucic-palenie-korzen-kudzu/
- Módl się o pomoc Łaski Bożej.

abi pisze: 2023-01-22, 15:47 doradzilabym wziac psa, ale gorzej bedzie jak sie nie dogadaja
1-2h dziennie z życiorysu na ogarnianie psa. Nie polecałbym tego komuś, kto ma problemy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5402
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: abi » 2023-01-22, 17:08

czasem zajecie sie kim innym wlasnie pomaga

Dodano po 53 sekundach:
i by musial chodzic na spacery...czyli aktywnosc fizyczna...
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: krystian.zawistowski » 2023-01-22, 17:24

To nie jest "ktoś", tylko "coś".
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: Lwica » 2023-01-22, 17:30

krystian.zawistowski pisze: 2023-01-22, 17:24 To nie jest "ktoś", tylko "coś".
Pies też człowiek! :ymparty:
Poza tym, "coś" też nie pasuje. To jest istota żywa, część natury, zwierzątko.
"Coś" to jest książka.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: Drwal » 2023-01-22, 23:22

Ja to ci powiem że też mam problemy ze sobą. Doznałem wielu problemów. Dzięki jednemu problemowi zacząłem kiedy się da Adorować Najświętszy Sakrament , co i tobie polecam. W moim mieście jest wieczysta Adoracja. W twoim mieście pewnie też. Polecam to jest naprawdę Fajne.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: nie wytrzymam dłużej

Post autor: Arek » 2023-01-22, 23:36

Lwica pisze: 2023-01-22, 17:30
krystian.zawistowski pisze: 2023-01-22, 17:24 To nie jest "ktoś", tylko "coś".
Pies też człowiek! :ymparty:
Poza tym, "coś" też nie pasuje. To jest istota żywa, część natury, zwierzątko.
"Coś" to jest książka.
Można też kochać się w kotku lub piesku i zrezygnować z macierzyństwa. Powodzenia. Pamiętajmy tylko, że to nie zabawka i nigdy nie zastąpi człowieka. Szukam, szukam o jest znalazłem :ymparty:
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ