Gadżety erotyczne w małżeństwie.

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Gadżety erotyczne w małżeństwie.

Post autor: Aga1986 » 2023-01-26, 19:28

Pytanie dość intymne. Wiem że stosowanie gadżetów erotycznych w seksie jest grzechem. Nie rozumiem tylko dlaczego w małżeństwie również. Jeżeli by były zastosowane w trakcie gry wstępnej za zgodą i męża i żony? Czy BDSM w małżeństwie w ramach gry wstępnej też jest grzechem jeżeli małżonków to kręci i paradoksalnie zbliża do siebie i czyni ich więź mocniejszą? I oboje tego chcą nie wykluczając przy tym normalnego stosunku? Proszę pomóżcie mi rozgryźć te rozterki.

Nieznajoma
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Gadżety erotyczne w małżeństwie.

Post autor: Nieznajoma » 2023-01-26, 20:44

Hej! Rozumiem Twoje rozterki, bo choć dla mnie problem jest na ten moment mocno teoretyczny, to też się nad tym zastanawiałam.
Co do gadżetów. Chodzi o to, by małżonkowie cieszyli się swoimi ciałami, a nie zabawkami. Skupiali bardziej na sobie, na uczuciu, a nie na technice i coraz to większej przyjemności.
Co do BDSM... Jeśli chodzi o takie "mocne", uważa się, że jest to hołdowanie dewiacjom. Może wypaczyć myślenie o seksie, z czynności nastawionej na miłość czynić coś nastawionego tylko na przemoc / dziką przyjemność.
Jeśli chodzi o BDSM "lżejsze", tu mam troszkę wątpliwości. Sama np. lubię jak mnie ktoś potarmosi, poszczypie, pociągnie, połaskota (do tej pory odbywało się to bez kontekstu erotycznego, bo nie mam doświadczeń seksualnych poza teorią - ale zakładam, że już by ktoś lekki sadyzm przyuważyć mógł... ;))

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Gadżety erotyczne w małżeństwie.

Post autor: sądzony » 2023-01-26, 21:02

1. Gdzie napisano, że to grzech?
2. Próbowaliśmy, ale nas to nie przekonało i wcale nam tego nie brak.
3. Wydaje mi się, że złem jest fiksacja na gadżecie. Jeżeli jest jakimś dodatkiem to chyba nie widzę w tym nic złego. Np. sex w aucie jest stosowaniem gadżetu?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Gadżety erotyczne w małżeństwie.

Post autor: Dezerter » 2023-01-26, 21:05

Aga1986 pisze: 2023-01-26, 19:28 Pytanie dość intymne. Wiem że stosowanie gadżetów erotycznych w seksie jest grzechem. Nie rozumiem tylko dlaczego w małżeństwie również. Jeżeli by były zastosowane w trakcie gry wstępnej za zgodą i męża i żony? Czy BDSM w małżeństwie w ramach gry wstępnej też jest grzechem jeżeli małżonków to kręci i paradoksalnie zbliża do siebie i czyni ich więź mocniejszą? I oboje tego chcą nie wykluczając przy tym normalnego stosunku? Proszę pomóżcie mi rozgryźć te rozterki.
Jeśli robicie coś za obopólną zgodą i chęcią,
jeśli odbywa to się bez :
- poniżania
- bicia
- uszkodzeń ciała
- śladów widocznych następnego dnia,
Jeśli jest to wersja na prawdę light ,
Jeśli jest to jakiś mały % wszystkich współżyć,
Jeśli to nie zburzy wzajemnego szacunku jakim powinniście się darzyć
... to ja nie widzę większego problemu i raczej grzechem bym tego nie nazwał - jednak to nie ja decyduję tylko ksiądz na spowiedzi, któremu bezwzględnie powinnaś to wyznać/opowiedzieć, by mieć głębsze i prawidłowe rozeznanie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Nieznajoma
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Gadżety erotyczne w małżeństwie.

Post autor: Nieznajoma » 2023-01-26, 21:39

@sądzony
Ad. 1 - może wprost nie, ale nawet liberalny ks. Knotz mówi, że gadżety to absolutnie nie (poza tymi z "chrześcijańskich sklepów" - ale tam to głównie jakieś olejki i bielizna, raczej nie to ma autorka na myśli). Nie wspomnę już o bardziej konserwatywnym ks. Dziewieckim, który widzi w tym wszelkie zło.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Gadżety erotyczne w małżeństwie.

Post autor: sądzony » 2023-01-26, 21:56

Nieznajoma pisze: 2023-01-26, 21:39 @sądzony
Ad. 1 - może wprost nie, ale nawet liberalny ks. Knotz mówi, że gadżety to absolutnie nie (poza tymi z "chrześcijańskich sklepów" - ale tam to głównie jakieś olejki i bielizna, raczej nie to ma autorka na myśli). Nie wspomnę już o bardziej konserwatywnym ks. Dziewieckim, który widzi w tym wszelkie zło.
Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o nasze grzechy to nieważne co księża krzyczą publicznie, a co szepcą zza kratki w konfesjonale.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Nieznajoma
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Gadżety erotyczne w małżeństwie.

Post autor: Nieznajoma » 2023-01-26, 22:01

A to oczywiście też prawda. Choć - i tu uwaga ogólna - czasem mnie przeraża to, jak wiele zależy od tego, na jakiego spowiednika trafimy...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Gadżety erotyczne w małżeństwie.

Post autor: sądzony » 2023-01-26, 22:06

Nieznajoma pisze: 2023-01-26, 22:01 A to oczywiście też prawda. Choć - i tu uwaga ogólna - czasem mnie przeraża to, jak wiele zależy od tego, na jakiego spowiednika trafimy...
Co nie oznacza, że nie możemy iść do innego :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Nieznajoma
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Gadżety erotyczne w małżeństwie.

Post autor: Nieznajoma » 2023-01-26, 22:56

@sądzony, jasne i mi się tak zdarzało robić, ale osobiście zawsze mi jakiś niesmak zostaje, jak jeden powie tak, drugi inaczej... i obawa, że się instrumentalnie wykorzystuje wiarę, sakrament spowiedzi... Trudne to, ale ja w dodatku nerwicowiec 😆

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Gadżety erotyczne w małżeństwie.

Post autor: sądzony » 2023-01-26, 23:06

Nieznajoma pisze: 2023-01-26, 22:56 @sądzony, jasne i mi się tak zdarzało robić, ale osobiście zawsze mi jakiś niesmak zostaje, jak jeden powie tak, drugi inaczej... i obawa, że się instrumentalnie wykorzystuje wiarę, sakrament spowiedzi... Trudne to, ale ja w dodatku nerwicowiec 😆
Obawy, lęki, wątpliwości ... każdy z nas jest tego pełen. To trzeba oswajać, przytulać.
A co do spowiedzi lekarstwem jest zaufanie Bogu, nie księdzu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”