Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6236
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 704 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: CiekawaXO » 2023-05-18, 18:53

Gojandek pisze: 2023-01-27, 16:22 Czy zabicie np. kota, psa tylko dlatego, że za bardzo się mnożą i jest ich za dużo jest grzechem ciężkim?
Widzę że w gąszczu twoich manipulacji moją wypowiedzią,muszę Ci wytłumaczyć na jakie pytanie odpowiadałam, bo sam Nie umiesz znaleźć.

Nie jest to usprawiedliwione, bo można je wykastrować. Na koszt Gminy. Robię tak od lat.

I jeszcze Powiesz że Biblia to usprawiedliwia. Jak zabijesz kota albo psa, łamiesz prawo. Rozumiesz to? Pójdziesz siedzieć, rozumiesz to?I wszyscy którym to doradzisz, też pójdą siedzieć.

To nie jest grzech lekki, bo niby czemu. Ale co ci będę tłumaczyć, przecież to bez sensu.
Ostatnio zmieniony 2023-05-18, 18:57 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 331
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 23 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: Gojandek » 2023-05-18, 19:10

CiekawaXO pisze: 2023-05-18, 18:53
Gojandek pisze: 2023-01-27, 16:22 Czy zabicie np. kota, psa tylko dlatego, że za bardzo się mnożą i jest ich za dużo jest grzechem ciężkim?
Widzę że w gąszczu twoich manipulacji moją wypowiedzią,muszę Ci wytłumaczyć na jakie pytanie odpowiadałam, bo sam Nie umiesz znaleźć.

Nie jest to usprawiedliwione, bo można je wykastrować. Na koszt Gminy. Robię tak od lat.

I jeszcze Powiesz że Biblia to usprawiedliwia. Jak zabijesz kota albo psa, łamiesz prawo. Rozumiesz to? Pójdziesz siedzieć, rozumiesz to?

To nie jest grzech lekki, bo niby czemu. Ale co ci będę tłumaczyć, przecież to bez sensu.
No można wykastrować, ale jak już się urodziły, to co? Albo co jeżeli masz problem z agresywnym kogutem? Czy zabicie go jest niemoralne? Przecież nikomu go nie oddasz, bo kto chcę agresywnego koguta? A co jeżeli podobny przypadek będzie z psem? I jaka jest różnica między psem a kogutem? Albo muchą? Jeżeli zabiję koguta albo muchę to nikt się jakoś nie przyczepia, ale jakby ktoś postąpił tak z psem, to już z automatu ma grzech ciężki?
Nie jest to usprawiedliwione, bo można je wykastrować. Na koszt Gminy. Robię tak od lat.
A to nie tak, że gmina daje dofinansowanie, jeżeli kot jest bezpański i postanowi się go wykastrować? Bo nie pamiętam, czy gmina zawsze dawała dofinansowanie, czy były jakieś przypadki, w których nie dawano dofinansowania.
Jak zabijesz kota albo psa, łamiesz prawo.
Tak, ale niekoniecznie musi się to wiązać z grzechem.
To nie jest grzech lekki, bo niby czemu.
Bo w żadnym fragmencie w Biblii nie ma takiej informacji. A nawet Bogu nie przeszkadzało, że ludzie jedli zwierzęta, składali je w ofierze(w sposób krwawy), albo zabijali w celu pozyskania odzienia. Gdyby był to grzech ciężki, to myślę, że Biblia by gdzieś o tym wspomniała. Choćby fragment zawierający drobną aluzję do tej prawdy. Jednak tak nie jest. Jednak ja i tak nie mam zamiaru zabijać psa i nie myślałem o tym, ale wiem, że u mnie we wsi były takie przypadki i to też przyczyniło się do powstania tego postu.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6236
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 704 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: CiekawaXO » 2023-05-18, 19:22

Słuchaj, masz pozwolenie od Biblii na spożywanie zwierząt, po potopie. Więc człowiek w zamyśle Boga jest roślinożerny. I taka dieta mu wystarczy. Nie musi jeść mięsa, a już na pewno nie na taką skalę i w ten sposób je(zwierzęta) traktować :jak w fabryce. To jest biznes i grzech ciężki. Wynika z egoizmu, a nie z chęci przeżycia(co zmienia postać rzeczy).
Ludzie dużo mówią :no, fajnie jak będzie znowu raj. To nie jedz mięsa! Będziesz miał już namiastkę od jutra.

Ludzie z tego co widzę, tłumaczyli ci przez dziesiątki postów że Twoja postawa jest niedopuszczalna. I nic. Dalej masz luz. Eot.
Ostatnio zmieniony 2023-05-18, 19:25 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 331
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 23 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: Gojandek » 2023-05-18, 19:38

CiekawaXO pisze: 2023-05-18, 19:22 Słuchaj, masz pozwolenie od Biblii na spożywanie zwierząt, po potopie. Więc człowiek w zamyśle Boga jest roślinożerny. I taka dieta mu wystarczy. Nie musi jeść mięsa, a już na pewno nie na taką skalę i w ten sposób je(zwierzęta) traktować :jak w fabryce. To jest biznes i grzech ciężki. Wynika z egoizmu, a nie z chęci przeżycia(co zmienia postać rzeczy).
Ludzie dużo mówią :no, fajnie jak będzie znowu raj. To nie jedz mięsa! Będziesz miał już namiastkę od jutra.

Ludzie z tego co widzę, tłumaczyli ci przez dziesiątki postów że Twoja postawa jest niedopuszczalna. I nic. Dalej masz luz. Eot.
Więc człowiek w zamyśle Boga jest roślinożerny.
Miał być, ale jak widzisz, zmieniło się to i niekonieczne jest już tylko roślinożerny. Układ pokarmowy człowieka jest tak zbudowany, że może jeść zarówno niektóre rośliny, warzywa, jak i mięso. Poza tym wegetarianizm nie zawsze jest zdrowy dla człowieka. I Bóg nie wyszczególnia żadnych przypadków, że jedzenie zwierząt na masową skalę już jest grzechem, ale na małą akurat już nie jest. Biblia jasno pisze, że człowiek ma prawo jeść zwierzęta. Nawet Pan Jezus jadł ryby. I serio ja nie rozumiem jednego. Jak można doszukiwać się grzechu w jedzeniu zwierząt? Który biskup, albo papież wziął to na poważnie?

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1918
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: Andy72 » 2023-05-18, 20:10

sądzony pisze: 2023-05-18, 07:42 Kiedyś gdy byłem młodym nastolatkiem babcia poprosiła mnie o pozbycie się 4 nowonarodzonych kotów. Powiedziała, że zawsze robił to sąsiad, ale
Ewolucja produkuje bez opamiętania istoty. Ewolucja to przejaw działania szatana w świecie.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 771
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 87 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: pom » 2023-05-18, 20:11

A mucholep (lep na muchy) uważacie za dopuszczalne rozwiązanie na lato?
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 331
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 23 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: Gojandek » 2023-05-18, 20:30

pom pisze: 2023-05-18, 20:11 A mucholep (lep na muchy) uważacie za dopuszczalne rozwiązanie na lato?
Nie wiem, ale zauważ, że jakoś nikt nie przyczepia się np. do zabijania zwierząt poprzez mucholep, a już do innych zwierząt wszyscy się przyczepiają. A dlaczego? Mucha inaczej cierpi, inaczej odczuwa ból niż inne ,,słodsze" zwierzęta? No nie. I właśnie w tym tkwi ten absurd, bo uważamy za nie wiadomo jakie zło zabicie jakiegoś słodkiego w naszym odczuciu zwierzęcia, a na takiej paskudnej muszce już nam nie zależy, a przecież również jest zwierzątkiem i również cierpi.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6236
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 704 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: CiekawaXO » 2023-05-18, 20:31

@pom ja się męczę jak widzę jak one się męczą. Ale jak ktoś ma 90 much na minute w domu, to dopuszczam. A jeszcze lepiei moskitierę.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1918
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: Andy72 » 2023-05-18, 20:39

Przecież mucha nawet mózgu nie ma, tylko zwoje nerwowe. Za chwilę ktoś powie że penicylina morduje biedne bakterie.
Ostatnio zmieniony 2023-05-18, 20:39 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 331
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 23 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: Gojandek » 2023-05-18, 20:43

Andy72 pisze: 2023-05-18, 20:39 Przecież mucha nawet mózgu nie ma, tylko zwoje nerwowe. Za chwilę ktoś powie że penicylina morduje biedne bakterie.
Ale mucha i tak jest zdolna do odczuwania bólu, więc no...

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1918
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: Andy72 » 2023-05-18, 20:49

jak sprawdziłeś?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6236
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 704 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: CiekawaXO » 2023-05-19, 10:50

:-o
Andy72 pisze: 2023-05-18, 20:49 jak sprawdziłeś?

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 331
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 23 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: Gojandek » 2023-05-19, 17:26

Andy72 pisze: 2023-05-18, 20:49 jak sprawdziłeś?
Wcale tego nie sprawdzałem ; D

Nie no, oczywiście żartuje, ale chyba mucha posiada układ nerwowy i normalnie odczuwa ból.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1918
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: Andy72 » 2023-05-19, 23:13

Mucha posiada tak z milion razy mniejszą świadomość niż człowiek, zamiast mózgu mając trochę komórek nerwowych;
to i tak więcej niż superkomputer z ChatGPT przechodzący test Turinga, który ma świadomość zerową.
Natomiast wyższe zwierzęta mają świadomość równą człowiekowi, różnią się korą mózgową która obsługuje abstrakcyjne myślenie i język, nie świadomość. Więc między muchą a zwierzęciem wyższym jest przepaść.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6236
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 704 times

Re: Jak poważnym grzechem jest zabicie zwierzęcia?

Post autor: CiekawaXO » 2023-05-20, 08:13

Andy72 pisze: 2023-05-19, 23:13 Mucha posiada tak z milion razy mniejszą świadomość niż człowiek, zamiast mózgu mając trochę komórek nerwowych;
to i tak więcej niż superkomputer z ChatGPT przechodzący test Turinga, który ma świadomość zerową.
Natomiast wyższe zwierzęta mają świadomość równą człowiekowi, różnią się korą mózgową która obsługuje abstrakcyjne myślenie i język, nie świadomość. Więc między muchą a zwierzęciem wyższym jest przepaść.
No równą człowiekowi to nie, trochę niżej, ale lęk przed śmiercią mają równy człowiekowi.

Też nie widzę sensu porównania zabicia psa i muchy. Chociaż jąk się da i chce , to zabijania muchy można łatwo uniknąć.

ODPOWIEDZ