Co o tym myślicie? Eucharystyczny materiał

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Co o tym myślicie? Eucharystyczny materiał

Post autor: Nenderen » 2023-02-03, 21:55

Chyba chodziło mu o to, że buddyzm jako system ateistyczny jest antytezą chrześcijańskiej wiary w Boga której każda forma ateizmu przeczy, a więc i buddyzm. Oczywiście w kwestii szlachetnych zachowań i dobroci serca idącą w parze wraz miłością bliźniego jest wiele wspaniałych tego przykładów wśród buddystów, zresztą to japoński buddysta w ramach szacunku do Kościoła wykonał czczoną w klasztorze w Akita figurę Najświętszej Maryi Panny która zdaniem osób wierzących w tamtejsze objawienia cudownie przemawiała głosem Matki Bożej.
Ostatnio zmieniony 2023-02-03, 22:01 przez Nenderen, łącznie zmieniany 4 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Co o tym myślicie? Eucharystyczny materiał

Post autor: sądzony » 2023-02-03, 22:58

Nenderen pisze: 2023-02-03, 21:55 Chyba chodziło mu o to, że buddyzm jako system ateistyczny jest antytezą chrześcijańskiej wiary w Boga której każda forma ateizmu przeczy, a więc i buddyzm. Oczywiście w kwestii szlachetnych zachowań i dobroci serca idącą w parze wraz miłością bliźniego jest wiele wspaniałych tego przykładów wśród buddystów, zresztą to japoński buddysta w ramach szacunku do Kościoła wykonał czczoną w klasztorze w Akita figurę Najświętszej Maryi Panny która zdaniem osób wierzących w tamtejsze objawienia cudownie przemawiała głosem Matki Bożej.
Obrazek

https://repozytorium.uwb.edu.pl/jspui/b ... tyczny.pdf
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Co o tym myślicie? Eucharystyczny materiał

Post autor: Nenderen » 2023-02-03, 23:21

Rozumiem. Ciekawy cytat. Warto wiedzieć.
Ostatnio zmieniony 2023-02-03, 23:21 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Co o tym myślicie? Eucharystyczny materiał

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-02-05, 00:56

A buddyzm nie jest antytezą chrześcijaństwa?
Gdzie my mamy osobowego Boga oni go nie mają. Gdzie my mamy zawierzenie wojego losu Istocie Najwyższej ktora nas stworzyła bo nas kocha to w buddyzmie mamy samopoprawianie się. Gdzie my mamy kontemplacje Najwyższego oni maja wygaszanie siebie. My mamy jedno życie , śmierć a potem sąd oni maja wielokrotne odradzanie się az do wygaszenia .

Gdzie u nas jest kult Istoty Najwyższej ,naszego Ojca w Niebie oni maja kult demonicznych postaci. Gdzie u nas mamy zawierzenie swojego losu Ojcu Niebieskiemu bo On lepiej wie i chce dobrze to.tam mamy próby wydarcia przyszłości przez wyrocznie itp

A zasady moralne w wiekszsc sa podobne.bo.wynikaja z prawa naturalnego wpisanego w nasze jestestwa.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Co o tym myślicie? Eucharystyczny materiał

Post autor: Nenderen » 2023-02-05, 08:14

Dlaczego demonicznych postaci? Chyba raczej dusz przodków co jest jakoś zbieżne z katolicką wiarą w pośmiertną opiekę zmarłych nad żyjącymi poprzez świętych obcowanie.
Natomiast bogowie samsaryczni podobno nie są uniwersalnym wierzeniem dla wszystkich buddystów.
Ostatnio zmieniony 2023-02-05, 08:17 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Co o tym myślicie? Eucharystyczny materiał

Post autor: sądzony » 2023-02-05, 09:54

Gzresznik Upadający pisze: 2023-02-05, 00:56 A buddyzm nie jest antytezą chrześcijaństwa?
Nie będę Cię przekonywał bo mi na tym w ogóle nie zależy.
Największą antytezę chrześcijaństwa dostrzegam nierzadko "pod latarnią".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Co o tym myślicie? Eucharystyczny materiał

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-02-06, 09:06

sądzony pisze: 2023-02-05, 09:54
Gzresznik Upadający pisze: 2023-02-05, 00:56 A buddyzm nie jest antytezą chrześcijaństwa?
Nie będę Cię przekonywał bo mi na tym w ogóle nie zależy.
Największą antytezę chrześcijaństwa dostrzegam nierzadko "pod latarnią".
Ciężko znależć dowody że pod wzgledem teologiczno doktrynalnym buddyzm ma duzo wspolnego z chrzescijanstwem
Część przekonan moralnych może być wspólnych, Jedno drugiemu nie przeczy.
ale to sao mozna powiedziec tez o spirytyzmie który w zakresie nauk moralnyh jest zblizony do chrzescijanstwa zas teologiczn eschatologicznie jest czyms zdecydowanie odmiennym.

a gdzie widzisz pod latarnia antyteze chrzescijaństwa?
często jest tak że my nie widzimy faktów ale swoje wyobrażenie na temat faktów ?
wiec ?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Co o tym myślicie? Eucharystyczny materiał

Post autor: sądzony » 2023-02-06, 14:04

Gzresznik Upadający pisze: 2023-02-06, 09:06 a gdzie widzisz pod latarnia antyteze chrzescijaństwa?
Choćby w postępowaniu swoim i znanych mi bliżej katolików.
Gzresznik Upadający pisze: 2023-02-06, 09:06 często jest tak że my nie widzimy faktów ale swoje wyobrażenie na temat faktów ?
wiec ?
Zgadzam się. Ty również możesz postrzegać tak buddyzm. To co o nim wiesz to pewnie żadne fakty.
Mi osobiście często niełatwo zrozumieć chrześcijaństwo ... zrozumieć buddyzm ... hmm ...
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Co o tym myślicie? Eucharystyczny materiał

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-02-06, 18:10

Myślę ze pora odrzucić jak sw Augustyn błędy przeszłości, zawierzenia i szukania szczęścia gdzie jest ułuda..
. Miejsca gdzie blask gwiazd odbitych w zmaconej tafli wody nie może imitowac samego słońca.
Najwyższy już czas.

Chrześcijaństwo to nie buddyzm gdzie musisz osiągnąć superuczynki by samemu się pokochać . Chrześcijaństwo to Chrystus ktory Cie kocha.. Droga Prawda i Zycie Początek i Koniec Alfa i Omega..W Nim się rodzimy i umieramy nie w jakimś kole zycia

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Co o tym myślicie? Eucharystyczny materiał

Post autor: Drwal » 2023-02-06, 18:37

Całe szczęście Jezusa Eucharystycznego mamy na wyciągnięcie ręki , jego ciało jest nieporównywalnie droższe od materiału który je dotykał.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

ODPOWIEDZ