Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4444
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-29, 12:57

abi pisze: 2023-01-29, 12:53 i po co ta ironia tylko zacheta zebym nic nie pisala w twoich tematach
Ale to chyba nie była ironia. Na poważnie Cię Arek pochwalił.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5378
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 854 times
Been thanked: 1407 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: abi » 2023-01-29, 13:04

a, no tak
za wisielczy humor zapewne
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2376
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 320 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: Arek » 2023-01-29, 14:27

@abi nie chcesz być tak postrzeganą, czy się pomyliłem? Życzę więcej powodów do radości.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13790
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: sądzony » 2023-01-29, 14:28

hektolitr pisze: 2023-01-29, 10:04 Co się kryje pod stwierdzeniem - ''nie udowadnia swojej racji''?
Ja rozumiem to w ten sposób, iż każdy ma swoją rację, którą chce rozlać na wszystkich dookoła. To bowiem stabilizuje jego "ego". "Mam rację" oznacza posiadanie czegoś co daje Ci władzę.

Właściwym, moim zdaniem podejściem, jest "bycie w Prawdzie".
O prawdzie, moim zdaniem, trudno mówić, łatwiej jest Ją ukazać, dać Jej świadectwo.

Żyjącego w Prawdzie nie interesują racje. On wie, że racje są atrybutami "ego" i służą jego wzmocnieniu. Prawda natomiast (przynajmniej początkowo) wprowadza "ego" w stan dezintegracji.

Tak myślę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5378
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 854 times
Been thanked: 1407 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: abi » 2023-01-29, 14:29

Arek pisze: 2023-01-29, 14:27 @abi nie chcesz być tak postrzeganą, czy się pomyliłem? Życzę więcej powodów do radości.
no przeciez jecze i narzekam wkolo.czasem sie odstresowuje jakims zartem
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2376
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 320 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: Arek » 2023-01-29, 14:36

abi pisze: 2023-01-29, 14:29
Arek pisze: 2023-01-29, 14:27 @abi nie chcesz być tak postrzeganą, czy się pomyliłem? Życzę więcej powodów do radości.
no przeciez jecze i narzekam wkolo.czasem sie odstresowuje jakims zartem
Myślę, że w realu mogliśmy mieć sporo sobie rzeczy do przegadania ;)
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4444
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-29, 14:38

sądzony pisze: 2023-01-29, 14:28 Prawda natomiast (przynajmniej początkowo) wprowadza "ego" w stan dezintegracji.
Masz na myśli, że się rozpada na kawałeczki i przestaje działać, czy chodzi Ci o proces przemiany osobowości, na podobieństwo "dezintegracji pozytywnej"?

Dodano po 7 minutach 21 sekundach:
Pytam o to, czy twierdzisz, że wtedy ego nie ma już udziału w myśleniu i postępowaniu (jednorazowy rozpad i już), czy może masz na myśli bardziej skomplikowany proces.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13790
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: sądzony » 2023-01-29, 14:57

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-01-29, 14:45
sądzony pisze: 2023-01-29, 14:28 Prawda natomiast (przynajmniej początkowo) wprowadza "ego" w stan dezintegracji.
Masz na myśli, że się rozpada na kawałeczki i przestaje działać, czy chodzi Ci o proces przemiany osobowości, na podobieństwo "dezintegracji pozytywnej"?

Dodano po 7 minutach 21 sekundach:
Pytam o to, czy twierdzisz, że wtedy ego nie ma już udziału w myśleniu i postępowaniu (jednorazowy rozpad i już), czy może masz na myśli bardziej skomplikowany proces.
Mam na myśli coś na podobieństwo "dezintegracji pozytywnej". Ego to ciekawy kompleks. Jest niezbędny do funkcjonowania osobowości. Jest jednak również "skostniały" i ogranicza rozwój zarówno psychiczny jak i duchowy. No i co najważniejsze, ego musi być wystarczająco wykształcone i stabilne (powiedzmy wystarczająco "zdrowe"), by można je subtelnie "dezintegrować". W przeciwnym razie może to być niebezpieczne.

W żadnym wypadku nie myślę o "całkowitym rozpadzie ego". To grozi katastrofą.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6008
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: Albertus » 2023-01-29, 15:17

sądzony pisze: 2023-01-29, 14:28
hektolitr pisze: 2023-01-29, 10:04 Co się kryje pod stwierdzeniem - ''nie udowadnia swojej racji''?
Ja rozumiem to w ten sposób, iż każdy ma swoją rację, którą chce rozlać na wszystkich dookoła. To bowiem stabilizuje jego "ego". "Mam rację" oznacza posiadanie czegoś co daje Ci władzę.

Właściwym, moim zdaniem podejściem, jest "bycie w Prawdzie".
O prawdzie, moim zdaniem, trudno mówić, łatwiej jest Ją ukazać, dać Jej świadectwo.

Żyjącego w Prawdzie nie interesują racje. On wie, że racje są atrybutami "ego" i służą jego wzmocnieniu. Prawda natomiast (przynajmniej początkowo) wprowadza "ego" w stan dezintegracji.

Tak myślę.
A ty pisząc to co piszesz uważasz że masz rację?

Oczywiście że tak! Uważasz że masz rację, prezentujesz swoje racje i bronisz swoich racji.

I to niezwykle zawzięcie i używając do tego różnych sposobów...

I oczywiście wszyscy to robimy i robi to też Arek pomimo że pisze że tego nie robi i że nie trzeba tego robić.

Robimy to wszyscy i jest to całkowicie normalne i nie ma w tym niczego złego pod warunkiem że robimy to spokojnie, bez agresji prezentując sensowne argumenty.

I oczywiście w swoim subiektywnym odczuciu każdy uważa że ma rację.

Tyle tylko że wszyscy nie mogą mieć racji głosząc sprzeczne poglądy dlatego obiektywnie nie wszyscy mają rację.

Rację ma ten kto mówi prawdę albo jest tej prawdy najbliżej.

Nasze Ego nie ma z tym żadnego związku.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13790
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: sądzony » 2023-01-29, 19:52

Albertus pisze: 2023-01-29, 15:17 A ty pisząc to co piszesz uważasz że masz rację?
Raczej zakładam, że błądzę. Nie przywiązuję się do tego co uważam, bo dostrzegam jak szybko to się zmienia. Możesz nazwać to hipokryzją.
Ale tak. Często dam się zapędzić w przepychanki na racje.
Albertus pisze: 2023-01-29, 15:17 Oczywiście że tak! Uważasz że masz rację, prezentujesz swoje racje i bronisz swoich racji.
I to niezwykle zawzięcie i używając do tego różnych sposobów...
Oczywiście. Mam ego. Co gorsze częściej to ono ma mnie.
Albertus pisze: 2023-01-29, 15:17 I oczywiście wszyscy to robimy i robi to też Arek pomimo że pisze że tego nie robi i że nie trzeba tego robić.
Robimy to wszyscy i jest to całkowicie normalne i nie ma w tym niczego złego pod warunkiem że robimy to spokojnie, bez agresji prezentując sensowne argumenty.
Zdefiniuj "normalne".
Albertus pisze: 2023-01-29, 15:17 I oczywiście w swoim subiektywnym odczuciu każdy uważa że ma rację.
Uwierz, można mieć doświadczenie bycia w Prawdzie. To zupełnie co innego.
Albertus pisze: 2023-01-29, 15:17 Tyle tylko że wszyscy nie mogą mieć racji głosząc sprzeczne poglądy dlatego obiektywnie nie wszyscy mają rację.
A mi się wydaje, że każdy może mieć swoją rację.
Albertus pisze: 2023-01-29, 15:17 Rację ma ten kto mówi prawdę albo jest tej prawdy najbliżej.
Prawda, wydaje mi się w chrześcijaństwie, jest pojęciem metafizycznym, "racja" natomiast rozumowym.
Albertus pisze: 2023-01-29, 15:17 Nasze Ego nie ma z tym żadnego związku.
Ego ma związek z prawie wszystkim co mówisz i myślisz.

Dodano po 45 minutach 15 sekundach:
Lwica pisze: 2023-01-29, 10:25 Tylko jeszcze jedna kwestia, że ludzie z przedstawionymi cechami też są innej wiary przecież.
Oczywiście. Chodzi przecież o równowagę, harmonię pomiędzy sferą cielesną, psychiczną i duchową.
Moim zdaniem, nie tylko chrześcijaństwo otwiera na duchowość, sacrum i mistycyzm.
Chrystus, jest drogą, do której prowadzi wiele ścieżek.
Ostatnio zmieniony 2023-01-29, 20:09 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4444
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-29, 20:47

sądzony pisze: 2023-01-29, 20:37 Oczywiście. Chodzi przecież o równowagę, harmonię pomiędzy sferą cielesną, psychiczną i duchową.
Moim zdaniem, nie tylko chrześcijaństwo otwiera na duchowość, sacrum i mistycyzm.
Chrystus, jest drogą, do której prowadzi wiele ścieżek.
Oj, Sądzony, przeczuwam już Twoją dyskusję z Albertusem, która zajmie pewnie kilka stron wątku. Może lepiej zróbcie to w jakimś innym temacie.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13790
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: sądzony » 2023-01-29, 20:50

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-01-29, 20:47
sądzony pisze: 2023-01-29, 20:37 Oczywiście. Chodzi przecież o równowagę, harmonię pomiędzy sferą cielesną, psychiczną i duchową.
Moim zdaniem, nie tylko chrześcijaństwo otwiera na duchowość, sacrum i mistycyzm.
Chrystus, jest drogą, do której prowadzi wiele ścieżek.
Oj, Sądzony, przeczuwam już Twoją dyskusję z Albertusem, która zajmie pewnie kilka stron wątku. Może lepiej zróbcie to w jakimś innym temacie.
Mogę to odszczekać. To jedynie moje zdanie, które może być błędne. Kiedyś przecież Chrystus był dla mnie jedynie wspaniałym człowiekiem.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6008
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: Albertus » 2023-01-29, 22:03

sądzony pisze: 2023-01-29, 20:37
Albertus pisze: 2023-01-29, 15:17 A ty pisząc to co piszesz uważasz że masz rację?
Raczej zakładam, że błądzę. Nie przywiązuję się do tego co uważam, bo dostrzegam jak szybko to się zmienia.
Eeee taam... ;)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13790
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: sądzony » 2023-01-30, 07:40

Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Im bardziej ku Bogu jesteśmy, tym nasza duchowość jest zdrowsza, a nasze relacje z Bogiem, sobą samym i innymi prawdziwsze, i pełniejsze.
Pełnia wiary jest jednak wynikiem współpracy z Łaską i wymaga od nas chęci zdrowienia.
Bliskość Boga jawi się blaskiem, który można dostrzec w relacji.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy wiara ma przejaw tego jak się zachowujemy?

Post autor: Andej » 2023-01-30, 08:47

Czy nie dałoby się zmienić tytułu tego wątku, na jakieś pytanie napisane po polsku? A może jeszcze na dodatek, logiczne?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”