Opinia o antykoncepcji

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Ktośtakk
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2023

Opinia o antykoncepcji

Post autor: Ktośtakk » 2023-01-29, 15:50

Hej, Szczęść Boże

Nie wiem czy moje pytanie nadawałoby się do działu poświęconemu rodzinie więc piszę je tutaj.
Zarysuję wam ogólną historię. Moja przyjaciółka od jakiegoś czasu bierze tabletki hormonalne (nie jako forma antykoncepcji, bierze je na trądzik), nie planowała uprawiania seksu ani nic. No ale niestety stało się, żałuje tego i tak dalej. Jak mi się z tego zwierzała to powiedziałam jej, że dobrze wyszło że je brała bo przynajmniej nie musimy się martwić o ciążę. Wiem, że brzmi to źle, ale obydwie nie mamy nawet skończonych 18 lat więc trudno by mi było powiedzieć "szkoda, że nie będzie z tego dziecka". Moje ogólne podejście do antykoncepcji to mniej więcej " Już lepiej żeby się zabezpieczać niż zrobić aborcję" (ale obu tych rzeczy nie popieram). Jednak teraz dowiedziałam się, że tabletki mogą też dopuścić do niezagnieżdżenia się zarodka (czyli de facto do poronienia).

Stąd moje pytanie: czy moje podejście do tej sprawy jest ok? Czy muszę się wyspowiadać z tego co powiedziałam? Jeśli to źle to pomóżcie mi zmienić moje podejście proszę.

krz30
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 16 wrz 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 147 times

Re: Opinia o antykoncepcji

Post autor: krz30 » 2023-01-29, 16:28

Witaj! Nie jest to katolickie spojrzenie na sprawę. Aprobowanie czyjegoś grzechu jest grzechem. A zarówno seks pozamałżeński jak i antykoncepcja są grzechami. O aborcji nie wspominając.
~Krzysztof

Ktośtakk
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2023

Re: Opinia o antykoncepcji

Post autor: Ktośtakk » 2023-01-29, 18:02

Nie twierdzę, że nie są one grzechami oraz nie uważam że dziewczyna zrobiła dobrze

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Opinia o antykoncepcji

Post autor: Andej » 2023-01-29, 19:14

A czym się różni aborcja od wywołania poronienia? Tylko terminem zgładzenia dziecka. Środki wczesnoporonne są takim samym złem, jak aborcja.

To, że zdarzyło się jej z kimś przespać, to upadek. Po upadku mozna się podnieść i dalej śmiało iść zgodnie z Nauką Kościoła. Incydent nie przekreśla przyszłości.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ktośtakk
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2023

Re: Opinia o antykoncepcji

Post autor: Ktośtakk » 2023-01-29, 20:08

"A czym się różni aborcja od wywołania poronienia? Tylko terminem zgładzenia dziecka. Środki wczesnoporonne są takim samym złem, jak aborcja. "
Nie różnią się dla mnie niczym bo to dosłownie to samo dlatego tak się zmartwiłam jak się o tym dowiedziałam. Nigdy nie chciałabym, żeby zrobiła coś tak złego, dlatego w pierwszej chwili doszłam do wniosku, że lepiej iż do ciąży nie dojdzie niż gdyby ona chciała zabić to dziecko (co bym jej odradzała oczywiście). A teraz skoro przeczytałam, że tabletki które zażywa mogą do tego doprowadzić jestem zestresowana że to rzeczywiście się stanie/ mogło stać.
Jeszcze raz mówię: przyjmuję do wiadomości, że współżycie przed ślubem, antykoncepcja i aborcja są złe i są grzechem.

krz30
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 16 wrz 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 147 times

Re: Opinia o antykoncepcji

Post autor: krz30 » 2023-01-29, 21:17

dobrze wyszło że je brała bo przynajmniej nie musimy się martwić o ciążę
Jesteście jeszcze młode, może stąd to niefortunne określenie. Sama jednak wiesz, że to brzmi źle. Także to zdanie "już lepiej się zabezpieczać niż dokonać aborcji" jest fałszywą alternatywą, bo między złem a złem. Lepiej odpowiedzialnie podchodzić do współżycia niż dokonać aborcji - to jest dobra alternatywa. Przemyśl to. ;)
~Krzysztof

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”