Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 331
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 23 times

Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: Gojandek » 2023-01-29, 22:57

Czy każdorazowe odmówienie modlitwy o uwolnienie tysiąca dusz zawsze działa? Powiem wam, że nigdy o takiej modlitwie nie słyszałem, nie słyszałem też, że jakaś modlitwa może działać mocniej od innej, jednak skąd wiadomo, że ta modlitwa uwalniająca tysiąc dusz i dlaczego jej się powszechniej nie używa?

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: Albertus » 2023-01-29, 23:01

Gojandek pisze: 2023-01-29, 22:57 Czy każdorazowe odmówienie modlitwy o uwolnienie tysiąca dusz zawsze działa? Powiem wam, że nigdy o takiej modlitwie nie słyszałem, nie słyszałem też, że jakaś modlitwa może działać mocniej od innej, jednak skąd wiadomo, że ta modlitwa uwalniająca tysiąc dusz i dlaczego jej się powszechniej nie używa?
Jak nigdy o takiej modlitwie nie słyszałeś to o czym ty właściwie piszesz?

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 173 times

Re: Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: Lwica » 2023-01-29, 23:10

Albertus pisze: 2023-01-29, 23:01
Gojandek pisze: 2023-01-29, 22:57 Czy każdorazowe odmówienie modlitwy o uwolnienie tysiąca dusz zawsze działa? Powiem wam, że nigdy o takiej modlitwie nie słyszałem, nie słyszałem też, że jakaś modlitwa może działać mocniej od innej, jednak skąd wiadomo, że ta modlitwa uwalniająca tysiąc dusz i dlaczego jej się powszechniej nie używa?
Jak nigdy o takiej modlitwie nie słyszałeś to o czym ty właściwie piszesz?
Hahahaha :-j

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: Dezerter » 2023-01-29, 23:26

Albertus pisze: 2023-01-29, 23:01
Gojandek pisze: 2023-01-29, 22:57 Czy każdorazowe odmówienie modlitwy o uwolnienie tysiąca dusz zawsze działa? Powiem wam, że nigdy o takiej modlitwie nie słyszałem, nie słyszałem też, że jakaś modlitwa może działać mocniej od innej, jednak skąd wiadomo, że ta modlitwa uwalniająca tysiąc dusz i dlaczego jej się powszechniej nie używa?
Jak nigdy o takiej modlitwie nie słyszałeś to o czym ty właściwie piszesz?
Ja nie wiem, bo też nie słyszałem
ale jak usłyszę, to zrobimy na forum akcję:
Czyszczenie czyśćca
:p
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 331
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 23 times

Re: Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: Gojandek » 2023-01-30, 07:09

Albertus pisze: 2023-01-29, 23:01
Gojandek pisze: 2023-01-29, 22:57 Czy każdorazowe odmówienie modlitwy o uwolnienie tysiąca dusz zawsze działa? Powiem wam, że nigdy o takiej modlitwie nie słyszałem, nie słyszałem też, że jakaś modlitwa może działać mocniej od innej, jednak skąd wiadomo, że ta modlitwa uwalniająca tysiąc dusz i dlaczego jej się powszechniej nie używa?
Jak nigdy o takiej modlitwie nie słyszałeś to o czym ty właściwie piszesz?
Inaczej: nigdy o niej przedtem nie słyszałem, dopiero chwilę przed tym artykułem się o niej dowiedziałem. Wiem, nie ma to sensu ;)

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2361
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 319 times

Re: Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: Arek » 2023-01-30, 07:13

Tysiąc duch chce się wyciągnąć z czyśćca na raz. Chyba trzeba najpierw popracować, aby pierwszą i jedną choć wyciągnąć ;)
Ostatnio zmieniony 2023-01-30, 07:14 przez Arek, łącznie zmieniany 2 razy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 331
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 23 times

Re: Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: Gojandek » 2023-01-30, 07:15

Dezerter pisze: 2023-01-29, 23:26
Albertus pisze: 2023-01-29, 23:01
Gojandek pisze: 2023-01-29, 22:57 Czy każdorazowe odmówienie modlitwy o uwolnienie tysiąca dusz zawsze działa? Powiem wam, że nigdy o takiej modlitwie nie słyszałem, nie słyszałem też, że jakaś modlitwa może działać mocniej od innej, jednak skąd wiadomo, że ta modlitwa uwalniająca tysiąc dusz i dlaczego jej się powszechniej nie używa?
Jak nigdy o takiej modlitwie nie słyszałeś to o czym ty właściwie piszesz?
Ja nie wiem, bo też nie słyszałem
ale jak usłyszę, to zrobimy na forum akcję:
Czyszczenie czyśćca
:p
Wpisz sobie: ,,Niezwykła modlitwa, która uwalnia 1000 dusz z czyśćca"

Pojawiają się wątpliwości, bo od kiedy taka jedna, krótka modlitwa może uwalniać aż tyle dusz i po co się modlimy innymi dłuższymi modlitwami o dusze, skoro można stosować akurat tą? Jeżeli wszyscy w Kościele by odmawiali tą modlitwę, to nie byłoby dusz czyśćcowych, bo na jeden stronie czytałem, że KAŻDO RAZOWE odmówienie jej uwalnia 1000 dusz, więc jest coś z tym nie tak, może coś źle zrozumiałem?

Dodano po 13 minutach 1 sekundzie:
Arek pisze: 2023-01-30, 07:13 Tysiąc duch chce się wyciągnąć z czyśćca na raz. Chyba trzeba najpierw popracować, aby pierwszą i jedną choć wyciągnąć ;)
Myślę podobnie i zastanawiam się, czy z tym tysiącem dusz zrozumiałem coś nie tak, czy co :-?

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2361
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 319 times

Re: Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: Arek » 2023-01-30, 08:41

Róbmy swoje. Każda modlitwa ma moc.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-30, 09:42

Biorąc pod uwagę ze łącznie na ziemi żyło około 100 miliardów ludzi a my tak się modlimy mocno za Kościół Cierpiący ze zasugerowanie tej modlitwy mogło by być dobrym rozwiązaniem ze strony Boga. Zeby ludzie którzy się modla za dusze mogli troche zrownowazyc braki spowodowane zaniechaniami innych

Rak

Re: Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: Rak » 2023-01-30, 09:50

Nie wiem i tylko Bóg wie, czy taką modlitwa uwolni i ile dusz uwolni. Ja wiem jedno, nie można traktować modlitwy ani przedmiotowo, ani magicznie. I nie lubię takiego powiedzenia-to jest potężna modlitwa. Co to ma być? czary mary? potężna moc? Każda modlitwa jest potężna, jeżeli odmawiamy są sercem, a nie tylko ustami. A Jezus nauczył nas "najpotężniejszej" modlitwy - Ojcze nasz.......


Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-30, 15:58

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-30, 15:53 Nie zaszkodzi
Też tak pomyślałam, czytając ten wątek. Nie mamy pojęcia, czy "działa" i się nie dowiemy, ale odmówić nie zaszkodzi. Kto wie, a może naprawdę tak jest, że uwalnia 1000 dusz? A nawet jeśli nie i uwolni jedną duszę, to przecież też bardzo cenne.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: Nenderen » 2023-01-31, 06:51

Spotkałem się z opinią, że ta modlitwa jest mylnie przypisywana objawieniom świętej Gertrudy z Hefty, tyle, że podobno pierwsze opracowania o jej wizjach nic o tej modlitwie nie mówią. Zważywszy na fakt, że niektórzy antyklerykałowie posuwali się do mistyfikacji możliwe że ktoś z nich sfabrykował tekst tej modlitwy przypinając ją do wizji popularnej ongiś świętej aby rzucić na nie cień niewiarygodności poprzez efekt ilościowej przesady w kontekście jednorazowego wyzwolenia tysiąca. W książce Czesława Ryszki Winnica ojca Pio są przykłady tego jak niektóre wymysły ludzkie były podpinane pod rzekome zachwalanie ich przez tego świętego czemu on sam zaprzeczał.
Ostatnio zmieniony 2023-01-31, 07:01 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-31, 08:19

Nawet jeśli skracałaby siedzenie na rozgrzanej płycie w czyśćcu o 10 sek 1 osobie to myślę ze warto te modlitwe odmówić. Natomiast nie sadze by pompowala ego czy pychę.
Osoby które modla się za dusze i trafimy na te modlitwę już raczej sa polowe na tyle by wiedzieć w czym rzecz.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Modlitwa uwalniająca tysiąc dusz zmarłych - czy działa?

Post autor: Nenderen » 2023-01-31, 11:51

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-31, 08:19 Nawet jeśli skracałaby siedzenie na rozgrzanej płycie w czyśćcu o 10 sek 1 osobie to myślę ze warto te modlitwe odmówić. Natomiast nie sadze by pompowala ego czy pychę.
Osoby które modla się za dusze i trafimy na te modlitwę już raczej sa polowe na tyle by wiedzieć w czym rzecz.
Nikt tu chyba nie sugerował, że ta modlitwa pompuje ego lub pychę.
Jeśli ta modlitwa wspiera Cię na drodze wiary, to serdecznie życzę miłego odmawiania.
A jakie znaczenie ma słowo "polowe"? Mi np. zdarza się że pisząc na smartfonie zmieni on domyślnie jakieś moje słowo.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ