Erekcja a grzech

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
solitude
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2023

Re: Erekcja a grzech

Post autor: solitude » 2023-01-31, 16:30

Lwica pisze: 2023-01-30, 20:37 No właśnie dlatego pytam... Bo cytat jest tylko o Panach, a stwierdziłeś, że też kobiet to dotyczy.
Niby oczywiste, ale dlaczego nic o tym nie ma?
W cytacie nie ma bezpośrednio słowa mężczyzna, "każdy" to nie "mężczyzna". "każdy" podobnie jak "cały" to te same słowa, z tego co nieraz patrzę na oryginalny tekst i sa dość istotne dla odczytania wielu wersetów w takim nieco glębszym znaczeniu. Innymi słowy, nie są to przypadkowa słowa.

Ja bym tutaj raczej starał sie w takim wersecie wyciągnać ogólną zasadę, którą można na zasadzie analogii zastosować w różnych aspektach i sytuacjach życia, nie tylko tego co tyczy się seksualności. Więc żadnej mowy o poprawie nie ma, musimy pamiętać, że Biblia jest precyzyjna aż do bólu, trochę jak program komputerowy, więc każda litera ma znaczenia, a co dopiero słowo.

Człowiek
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2023
Has thanked: 1 time

Podniecenie

Post autor: Człowiek » 2023-02-01, 20:01

Czy wywoływanie podniecenia do zdjęć bez nieczystych myśli jest grzechem ciężkim?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Podniecenie

Post autor: sądzony » 2023-02-01, 20:16

W sensie darłeś je na strzępy czy piszesz o masturbacji?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Chrześcijanin
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 14 lut 2023
Has thanked: 38 times
Been thanked: 2 times

Erekcja grzech

Post autor: Chrześcijanin » 2023-02-14, 22:55

Część
Mam 13 lat. Ostatnio oglądałem dziewczyne na tik toku i dostałem erekcji. Czy to jest grzech ciężki?

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Erekcja grzech

Post autor: Tek de Cart » 2023-02-14, 23:01

erekcja nie, ale oglądanie tik-toka to już prędzej ;) chińskie narzędzie deprawacji młodego pokolenia, weź to odinstaluj i zajmij się realnym życiem :)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Erekcja grzech

Post autor: Lwica » 2023-02-14, 23:13

Tek de Cart pisze: 2023-02-14, 23:01 erekcja nie, ale oglądanie tik-toka to już prędzej ;) chińskie narzędzie deprawacji młodego pokolenia, weź to odinstaluj i zajmij się realnym życiem :)
Powiem szczerze, że zainstalowałam to dwa lata temu z ciekawości... O matko... Czegoś tak dziwnego moje oczy nie widziały. Naprawdę ludzie się cofają w rozwoju chyba.
Jestem w internecie od dziecka i od kiedy on zaczął się rozwijać tak naprawdę. Jestem dość wyrozumiała bo widzę i rozumiem, że zmienia się nasza rzeczywistość, trochę wchodzi nowe pokolenie, muzyka jest bardziej płytka, dzieci przeklinają, co 3 nastolatek pali e-papierosy bo moda itd. Czyli asertywność spada do zera. Ale mniejsza.

Ale Tik Tok mnie przerasta x_x
Wiem, że ponoć są tam ciekawe (załóżmy) rzeczy, jak przepisy szybkie, jakieś nie wiem - propozycje ćwiczeń itd.
Ale nie mam pojęcia jak dokopać się przez tone dziadostwa, które tam jest prezentowane. Serio, są pewne granice w mojej głowie i one zostały tam przekroczone :D

Chrześcijanin
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 14 lut 2023
Has thanked: 38 times
Been thanked: 2 times

Re: Erekcja a grzech

Post autor: Chrześcijanin » 2023-02-15, 14:48

Czyli nie mam grzechu?

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1418
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 545 times
Been thanked: 785 times

Re: Podniecenie

Post autor: AdamS. » 2023-02-15, 15:23

Człowiek pisze: 2023-02-01, 20:01 Czy wywoływanie podniecenia do zdjęć bez nieczystych myśli jest grzechem ciężkim?
Nie samo podniecenie jest grzechem (bo to często się dzieje mimowolnie), ani też nie samo spojrzenie (bo przecież można patrzeć na kobietę z intencją... pozakonsumencką). ;) Grzechem jest CELOWE DĄŻENIE do wywołania podniecenia (własnego lub czyjegoś) oraz TRWANIE w tym pożądaniu. Ciężar grzechu zależy już od dojrzałości (świadomości) osoby, czasu, intencji i okoliczności.

Dodano po 4 minutach 40 sekundach:
Re: Erekcja grzech
Lwica pisze: 2023-02-14, 23:13 Wiem, że ponoć są tam ciekawe (załóżmy) rzeczy, jak przepisy szybkie, jakieś nie wiem - propozycje ćwiczeń itd.
Ale nie mam pojęcia jak dokopać się przez tone dziadostwa, które tam jest prezentowane. Serio, są pewne granice w mojej głowie i one zostały tam przekroczone :D
Nie znam tik-toka, ale domyślam się, że to takie krótkie filmiki? Z pewnością musi tam być jeden wielki śmietnik. Spotkałem się z tezą, że tworzenie takich platform społecznościowych jest celowe, żeby ogłupiać społeczeństwa. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych i myślę, że intencją była jak zwykle kasa z reklam, ale skutek faktycznie może być jak zbiorowa hipnoza małp przez węża. ;)

Chrześcijanin
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 14 lut 2023
Has thanked: 38 times
Been thanked: 2 times

Erekcja

Post autor: Chrześcijanin » 2023-04-26, 23:11

Witam
Chciałbym sprawdzic czy dostaje erekcji na widok kobiety. Czy taki test byłby grzechem? Martwię się bo ostatnio nie mam porannego wzwodu i chciałbym to sprawdzić.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Erekcja, a grzech

Post autor: Kacper1298 » 2023-06-02, 10:03

Witam, czy zachowania, które mają na celu doprowadzić do erekcji są grzechem? Czy sama erekcja i zachowania nie są grzechem? Jeśli ktoś robi coś normalnego i wie, że pojawi się wzwód i robi to nadal to ma grzech?

Jeśli się erekcja pojawi beż podniecenie itp I człowiek tek erekcji nie powstrzymuje tylko akcpetuja ale EREKCJE nie podniecenie to ma grzech?
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Awatar użytkownika
lukasz_1
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Erekcja a grzech

Post autor: lukasz_1 » 2023-06-02, 12:08

"czy zachowania, które mają na celu doprowadzić do erekcji są grzechem? " - poza małżeństwem tak

Erekcja sama w sobie nie jest grzechem, to reakcja organizmu



Jeśli ktoś robi coś normalnego i wie, że pojawi się wzwód i robi to nadal to ma grzech? - Nie

"Jeśli się erekcja pojawi beż podniecenie itp I człowiek tek erekcji nie powstrzymuje tylko akcpetuja ale EREKCJE nie podniecenie to ma grzech?" - Nie, erekcji nie da się kontrolować, w przeciwnym wypadku nie istniały by leki w tej dziedzinie

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Erekcja a grzech

Post autor: Kacper1298 » 2023-06-02, 12:31

lukasz_1 pisze: 2023-06-02, 12:08 "czy zachowania, które mają na celu doprowadzić do erekcji są grzechem? " - poza małżeństwem tak

Erekcja sama w sobie nie jest grzechem, to reakcja organizmu



Jeśli ktoś robi coś normalnego i wie, że pojawi się wzwód i robi to nadal to ma grzech? - Nie

"Jeśli się erekcja pojawi beż podniecenie itp I człowiek tek erekcji nie powstrzymuje tylko akcpetuja ale EREKCJE nie podniecenie to ma grzech?" - Nie, erekcji nie da się kontrolować, w przeciwnym wypadku nie istniały by leki w tej dziedzinie
Czyli jeśli ktoś np. Dotyka intymnej części ciała I dostaje wzwodu, ale nie robił tego dla przyjemności i nadal dotyka, ale podniecenia nie ma to nie ma grzechu?
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Awatar użytkownika
lukasz_1
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Erekcja a grzech

Post autor: lukasz_1 » 2023-06-02, 12:37

Jeśli masz na myśli higienę to oczywiście że nie ma grzechu. Liczą się Twoje intencje.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Erekcja a grzech

Post autor: Kacper1298 » 2023-06-02, 13:14

lukasz_1 pisze: 2023-06-02, 12:37 Jeśli masz na myśli higienę to oczywiście że nie ma grzechu. Liczą się Twoje intencje.
1. A jeśli ktoś poprsotu dotyka, bez chęci mastrubacji tylko dotyka i pojawią się wzwód to jest to grzech?

2. Albo jak ktoś celowo wywołuje wzwód nie podnieceniem ani nic tylko celowo go wywołuje ruchami itp to ma grzech?

3. Albo jak ktoś wie, że jakiś ruch u niego normalny ruch wywołuje erekcje to ma przestać robić ten ruch?

4. Czy erekcja sama w sobie jest grzechem czy tylko podniesienie?
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Awatar użytkownika
lukasz_1
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Erekcja a grzech

Post autor: lukasz_1 » 2023-06-02, 13:24

1. Odpowiedz sobie na pytanie po co to robisz, w jakim celu.
2.tak samo jak wyżej, po co?
3.nie wiem co masz na myśli, higienę? Odpowiedziałem wcześniej.
4.równiez odpowiedziałem już na to pytanie, nie jest grzechem, jest reakcją organizmu, tak samo jak podniecenie. Liczy się to co do tego doprowadziło i czy zrobiłeś to w celu uzyskania satysfakcji seksualnej

ODPOWIEDZ