Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.

Zamknąć/usunąć czy zostawić wątek Hipergamia?

Czas głosowania minął 2023-02-06, 19:08

Jestem za zamknięciem/usunięciem wątku
7
41%
Jestem za pozostawieniem wątku
6
35%
Nie mam zdania - niech większa ilość głosów za lub przeciw zadecyduje
4
24%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5402
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: abi » 2023-02-05, 13:17

ty nie bedziesz mial do gadania jak ci przeglosuja zeby zamknac
ja sie wstrzymalam, bo meczy mnie twoj watek i de facto nie przebrnelam przez pierwszy post
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: Andej » 2023-02-05, 13:22

SmokEustachy pisze: 2023-02-05, 12:58 Zgłoszenie to jest wynikiem kapitulacji intelektualnej wobec w/w zjawisk i niezdolnością do oceny. Jadę na razie w autobusie i siedzę na komórce ergo czcionka za mała aby czytac to wszystko. Ergo muszę dojechać.
Czekam na Twoje szersze wyjaśnienie. Argumentację. Ze szczególnym uwzględnieniem, tego co uważasz za wartościowe.
Ale, jak zauważyłeś, ten wątek nie był zbyt żywy. Może zbyt trudny.

Warto też się zastanowić, czy kogoś nie rani. A jeśli rani, to dlaczego. Czy dlatego, że ktoś spostrzega w sobie taka postawę?
Zastanawiam się też, czy jest to zła postawa. Wszak hipergamia prowadzi do udoskonalania naszego gatunku. I może własnie po to została stworzona przez Boga, abyśmy się doskonalili?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 235
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: Michał91 » 2023-02-05, 13:35

SmokEustachy pisze: 2023-02-05, 12:58 Zgłoszenie to jest wynikiem kapitulacji intelektualnej wobec w/w zjawisk i niezdolnością do oceny. Jadę na razie w autobusie i siedzę na komórce ergo czcionka za mała aby czytac to wszystko. Ergo muszę dojechać.
Przeczytaj dokładnie wypowiedzi osób które się wypowiedziały, nikt nie ma problemu z samym wątkiem pod taką nazwą, będziesz w ten sposób mógł odnieść się do rzeczywistych powodów dlaczego został on tak źle oceniony.
Ostatnio zmieniony 2023-02-05, 13:44 przez Michał91, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: Abstract » 2023-02-05, 13:49

@Andej hipergamia to doskonalenie? To jakaś łatka autora programu na jego błędy w codziennym funkcjonowaniu? A fakt że największe szanse na takie działanie mają głównie najatrakcyjniejsze kobiety jak wyjaśnisz?
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: Tek de Cart » 2023-02-05, 13:54

Najatrakcyjniejsze kobiety mają największe szanse znaleźć najatrakcyjniejszych mężczyzn i vice versa. A doskonalenie w tym sensie że następne pokolenia będą jeszcze atrakcyjniejsze ;) a w każdym razie zostaną przeniesione dalej te geny które 'wygrały' w tych zawodach.
Podobno w skali historii połowa mężczyzn nigdy nie spłodziła potomka - czyli ich geny zaginęły. Natomiast geny tych którzy 'wygrali' biorą dalej udział w tej międzypokoleniowej sztafecie
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: Albertus » 2023-02-05, 13:57

Zagłosowałem przeciwko usunięciu wątku. Wcale nie dlatego że zgadzam się ze wszystkim co jest na filmikach które prezentował SmokEustachy ale dlatego że zgłoszenie całego wątku do usunięcia, anonimowo i bez żadnego publicznego uzasadnienia wydaje mi się dziwne i mocno podejrzane.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5402
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: abi » 2023-02-05, 14:01

moze przeczxytaj sobie najdluzszy post w tym watku...
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: Albertus » 2023-02-05, 14:43

abi pisze: 2023-02-05, 14:01 moze przeczxytaj sobie najdluzszy post w tym watku...
Nie wiem który?

Michała91?

Tylko dlaczego nie zamieścił swojej wypowiedzi w temacie Hipergamia?

Dlaczego zamiast przeciwstawić się temu co jest złe w tym temacie mielibyśmy "znikać" cały temat?

Było i jest tyle, delikatnie mówiąc - "nie za mądrych" tematów na forum i jakoś ich do tej pory nie "znikał"...

(Chyba, bo nie wiem)
Ostatnio zmieniony 2023-02-05, 14:58 przez Albertus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: Abstract » 2023-02-05, 15:59

Tek de Cart pisze: 2023-02-05, 13:54 Najatrakcyjniejsze kobiety mają największe szanse znaleźć najatrakcyjniejszych mężczyzn i vice versa. A doskonalenie w tym sensie że następne pokolenia będą jeszcze atrakcyjniejsze ;) a w każdym razie zostaną przeniesione dalej te geny które 'wygrały' w tych zawodach.
Podobno w skali historii połowa mężczyzn nigdy nie spłodziła potomka - czyli ich geny zaginęły. Natomiast geny tych którzy 'wygrali' biorą dalej udział w tej międzypokoleniowej sztafecie
Tek wiem o co chodzi, ale co to ma wspólnego z chrześcijaństwem i dążeniem do doskonałości?
A to co piszesz nie jest takie proste. Kobiety kierujące się hipergamią oceniają stan faktyczny lub perpektywy przyszłego stanu, ich zdolność oceny przyszłości z danym partnerem bywa bardzo płytka i złudna.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

wXlfX

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: wXlfX » 2023-02-05, 17:12

Ale po co usuwać? Przecież to ciekawy temat. xd
Prawda, że troszkę kontrowersyjny, ale katolik też powinien wiedzieć, że jest coś takiego jak hipergamia co pomoże mu nie zostać frajerem w relacjach damsko-męskich.
No i co najważniejsze tematem hipergamii powinno się zwalczać simpiarstwo wśród chłopów. Co prawda simpów mi nie szkoda i mam nadzieję, że dla nich jest specjalne miejsce w piekle przygotowane za tworzenie sobie z kobiet bożka, ale fajnie jak by było ich mniej.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5402
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: abi » 2023-02-05, 17:40

moze jakis slowniczek do tematu...
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 235
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: Michał91 » 2023-02-05, 18:03

wXlfX pisze: 2023-02-05, 17:12 Ale po co usuwać? Przecież to ciekawy temat. xd
Z mojej strony to wygląda tak, nie widzę żadnego problemu w tym aby dyskutować o hipergami oraz by taki wątek pojawił się na forum. Chętnie zabiorę w nim głos bo jest to szczególnie widoczny problem w krajach Europy Wschodniej, a Polska jest tutaj światowym liderem według statystyk.
Natomiast nie zgadzam się na promowanie jako guru czy autorytetów wszelakiej maści youtuberów nie interesuje mnie czy dany youtuber krytykuje czy polemizuje z innymi youtuberami którzy nic sobą nie reprezentują mimo że sam również sobą prezentuje w sumie to samo ale no Smoku jest przekonany o tym że to jest prawdziwy dyskurs czyli jest osobą łatwą do manipulacji, zajmuje się jednym zagadnieniem ale nie zauważa tego że w innej kwestii robi bardzo złą robotę promując na forum chrześcijańskim masowo pewne kanały, treści, dyskursy które są niestety ze sobą powiązane i mają za zadanie wciągać ludzi w tego typu gówno burze po jakiejś stronie, a to w sumie jedno i to samo. Chce zwalczać problemy które być może nie istnieją, a jeśli już istnieją to trochę w innym wydaniu, ale zostały tam przez kogoś nakreślone, jednocześnie nie zauważając tego że roznosi wiele innych dużo groźniejszych "chorób". Nie zgadzam się również na to by Smoku narzucał słownictwo innym użytkownikom czy to będzie słownictwo środowiskowe czy naukowe to rolą wspólnoty chrześcijańskiej jest to aby wypracowywać własny język.
Czym innym jest wrzucenie jakiegoś filmu, a czym innym zalewanie nimi wątku.

Autor wcale się do tego nie odniósł, wkręcili mu że węgiel wiezie bo pierwszy wagon za lokomotywą jest nim załadowany, ja mu tłumaczę że warto przyjrzeć się wszystkim wagonom zanim ruszy się lokomotywą. Pokazuje mu że jest wiele wagonów które są wypchane narkotykami oraz dynamitem i że tu wcale nie chodzi o to by ogrzać miasteczko na zimę... mimo to on jest przekonany że robi coś słusznego gdyż został wprowadzony w błąd przez przemytników, on dalej nie jest świadomy ładunku który wiezie bo mówi ciągle o wagonach z węglem, ten pociąg jest wypchany dynamitem oraz narkotykami, węgiel to tylko tak przy okazji. Szeryf powinien zatrzymać pociąg. Jeśli ma pojechać dalej to część wagonów musi zostać odpięta. A ten dalej o węglu gada, zafiksował się... czyli jednak twarde te narkotyki skubance dosypali, ciekawe po kiego grzyba dynamit. Smoku wyłaź z tej lokomotywy i nie odpierdzielaj maniany
Ostatnio zmieniony 2023-02-05, 18:40 przez Michał91, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5402
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: abi » 2023-02-05, 18:38

Michał91 pisze: 2023-02-05, 18:03

Autor wcale się do tego nie odniósł, wkręcili mu że węgiel wiezie bo pierwszy wagon za lokomotywą jest nim załadowany, ja mu tłumaczę że warto przyjrzeć się wszystkim wagonom zanim ruszy się lokomotywą. Pokazuje mu że jest wiele wagonów które są wypchane narkotykami oraz dynamitem i że tu wcale nie chodzi o to by ogrzać miasteczko na zimę... mimo to on jest przekonany że robi coś słusznego gdyż został wprowadzony w błąd przez przemytników, on dalej nie jest świadomy ładunku który wiezie bo mówi ciągle o wagonach z węglem, ten pociąg jest wypchany dynamitem oraz narkotykami, węgiel to tylko tak przy okazji. Szeryf powinien zatrzymać pociąg. Jeśli ma dalej pojechać to część wagonów musi zostać odpięta.
musisz podac autora tej opowiastki, bo stracisz wiarygodnosc :ymtongue:
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: Dezerter » 2023-02-05, 18:51

Ostatnie godziny głosowania jest tylko jeden głos przewagi za usunięciem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 235
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Usunąć czy zostawić wątek Hipergamia - głosowanie!

Post autor: Michał91 » 2023-02-05, 18:51

abi pisze: 2023-02-05, 18:38
musisz podac autora tej opowiastki, bo stracisz wiarygodnosc :ymtongue:
A ty nie zauważyłaś tego że większość środowiska youtuberów ma się jak pięść do nosa z chrześcijaństwem?

Zablokowany

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”