Sługa Boży Jacek Krawczyk z KUL-u.

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Sługa Boży Jacek Krawczyk z KUL-u.

Post autor: Nenderen » 2023-02-05, 19:32

Wśród absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego znajduje się człowiek mogący w przyszłości zostać ogłoszony świętym. Jacek Krawczyk żył w czasach Polski Ludowej, świadcząc o Chrystusie zarówno wiernym Kościoła jak i komunistom. Był wyczulony na los cierpiących, angażował się dobroczynnie, chciał pomagać chorym. Zmarł na nowotwór z wielką wiarą powierzając się Bogu. Czy ktoś z Was czytał zapiski jego autorstwa?
Ostatnio zmieniony 2023-02-05, 19:34 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2361
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 319 times

Re: Sługa Boży Jacek Krawczyk z KUL-u.

Post autor: Arek » 2023-02-08, 21:39

Nenderen pisze: 2023-02-05, 19:32 Wśród absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego znajduje się człowiek mogący w przyszłości zostać ogłoszony świętym. Jacek Krawczyk żył w czasach Polski Ludowej, świadcząc o Chrystusie zarówno wiernym Kościoła jak i komunistom. Był wyczulony na los cierpiących, angażował się dobroczynnie, chciał pomagać chorym. Zmarł na nowotwór z wielką wiarą powierzając się Bogu. Czy ktoś z Was czytał zapiski jego autorstwa?
Czyli to jest człowiek o którym jakiś czas temu mi mówiłeś :) . Nie czytałem zapisków. Czy je masz? Czy chcesz pozyskać? Chętnie je przeczytam. Czytałem coś w necie o Nim i Jego godnej naśladowania postawie. Interesująca postać młodego człowieka. Masz swój udział w procesie kanonizacyjnym Jacka Krawczyka?
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Sługa Boży Jacek Krawczyk z KUL-u.

Post autor: Nenderen » 2023-02-09, 09:27

Nie, to nie o nim mówiłem. :)
Natomiast w jednej z miejscowości w której mieszkałem żył ewidentnie święty człowiek i marzę podobnie jak wiele innych osób, które miały z nim do czynienia, by został zainicjowany proces przyznania mu statusu sługi Bożego oraz jego beatyfikacji. (*)
Ostatnio zmieniony 2023-02-09, 09:31 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2361
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 319 times

Re: Sługa Boży Jacek Krawczyk z KUL-u.

Post autor: Arek » 2023-02-09, 10:05

Nenderen pisze: 2023-02-09, 09:27 Nie, to nie o nim mówiłem. :)
Natomiast w jednej z miejscowości w której mieszkałem żył ewidentnie święty człowiek i marzę podobnie jak wiele innych osób, które miały z nim do czynienia, by został zainicjowany proces przyznania mu statusu sługi Bożego oraz jego beatyfikacji. (*)
A mógłbyś opowiedzieć co o Nim wiesz?
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Sługa Boży Jacek Krawczyk z KUL-u.

Post autor: Nenderen » 2023-02-09, 10:39

Że był bardzo serdeczny, uczynny, chętny do wsparcia potrzebujących, miał wielkie nabożeństwo do Męki Pańskiej i świętych Piotra i Pawła, angażował się w pomoc misjonarzom w Australii i Oceanii... Modlił się o zjednoczenie chrześcijan pod opieką papiestwa i angażował w ekumenizm.
Ostatnio zmieniony 2023-02-09, 10:41 przez Nenderen, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”