Parę słów świadectwa po obejrzeniu filmu

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Parę słów świadectwa po obejrzeniu filmu

Post autor: helperman » 2023-02-06, 11:48

Cześć wszystkim

Jestem zdecydowany żeby napisać parę słów. Jednak długo zastanawiałem się czy jest sens żeby o tym pisać - w czasie takich wstrząsów i dramatów jak wojna na Ukrainie, zamieszki w wielu krajach, powodzie, sytuacja w Polsce...
Przy tych zdarzeniach dokonanie recenzji filmu to sprawa bardzo błaha i niemal nieistotna. Ale jest jakimś elementem układanki, błahym bo błahym ale jest. Być może to coś wniesie.

Bliskiej mi o sobie (nie dziewczynie) bardzo zależało ostatnio żebym obejrzał z nią pewien film.
Przemknęło mi przez głowę że niekoniecznie będzie chrześcijański ale nie chciałem sprawdzić tej osobie przykrości bo jest dla mnie bardzo ważna.

Film zrobiony bardzo profesjonalnie, oczywiście z profesjonalną grą aktorską. Traktujący o cieniach zawodowej gastronomii prezentowanej w popularnych programach gdzie szef kuchni jest bóstwem.

Twórcy filmu chcieli dokładnie odwzorować pewne rzeczy, złe rzeczy w skali 1:1, dodając trochę przerysowania.

Jest w nim mnóstwo przemocy i wulgaryzmów - czyli norma.
Przecież wiadomo, żeby bez tego nikt nie pójdzie do kina, nie obejrzy w netflixie czy w sklepie play.
'Przemoc i bluzgi w filmach i programach to przecież podstawa, która później przydaje się w życiu'.

Można zadać pytanie – jak wielu ludzi, jak wielu z nas jest w stanie powiedzieć 'nie' takim treściom i oddzielić od nich? Czy to jeszcze możliwe? 'Bo przecież to by było bardzo radykalne'.

Do tego trzeba być krytycznym wobec popkultury i jej wytworów.

Wiedzieć, że twórcy tych materiałów dobrze wiedzą jaki efekt chcą wywołać widzów - wstrząs, szok, zgorszenie, złamanie sumienia i oczywiście pożądanie u mężczyzn.

Znacie to określenie - ładnie opakowane zło.

W jednej ze swoich nowych flagowych piosenek Paddy Kelly śpiewa w radiu że widzi cuda w zepsutym świecie.
Wydaje mi się, że coraz trudniej o to. Kiedy w mediach i codziennym życiu zło jest wywyższane, a dobro i jego przejawy - wyśmiewane.
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Parę słów świadectwa po obejrzeniu filmu

Post autor: Andej » 2023-02-06, 13:12

Źli ludzie dostrzegają głównie zło. A dobrzy, dobro.
Nieprawdą jest, że zło i przemoc przyciągają. Przyciągają tylko niektórych.
Ale faktem jest, że zło bardziej porusza. To gra na emocjach. I to na złych emocjach.
Wystarczy popatrzyć na informacje w telewizji czy na portalach. Głównie nieszczęścia, oskarżenia, zarzuty. Czy mamy temu ulegać?
Starajmy się dostrzegać dobro. I je uwypuklać. Starajmy się pokazywać to, co dobre. Zamiast płakać nad rozlanym mlekiem. Wybaczać, zamiast oskarżać. Najpierw poprawiać samych siebie, a dopiero potem innych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”