Problem z kontem!

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
Rak

Problem z kontem!

Post autor: Rak » 2023-02-06, 14:17

Od wczoraj mam problem z wysyłaniem postu, bo gdy napiszę i chcę wysłać, to pojawia się informacja, że nie jestem zalogowana. A jestem. Ponad to pojawiają się posty, których nie pisałam. Mam wrażenie, że ktoś włamał się na moje konto. Zgłosiłam mojemu dostawcy internetu, twierdzi, że na moje konto internetowe nie ma włamania, być może jest na stronie, na której mam konto. sprawdzicie to? macie taką możliwość?

krz30
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 16 wrz 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 147 times

Re: Problem z kontem!

Post autor: krz30 » 2023-02-06, 14:35

Radzę zmień hasło na jakieś mocne. Wydaje mi sie tez, ze technologia tego forum nie ma jakichś mocnych mechanizmów do wykrywania tego typu sytuacji. Ale może ekipa administratorska zaskoczy :)
~Krzysztof

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 235
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Problem z kontem!

Post autor: Michał91 » 2023-02-06, 16:34

krz30 pisze: 2023-02-06, 14:35 Radzę zmień hasło na jakieś mocne. Wydaje mi sie tez, ze technologia tego forum nie ma jakichś mocnych mechanizmów do wykrywania tego typu sytuacji. Ale może ekipa administratorska zaskoczy :)
Da się sprawdzić z jakiego IP się logowała oraz z jakiego zostały wysłane te posty, a to już jest bardzo wiele.
Rak pisze: 2023-02-06, 14:17 Od wczoraj mam problem z wysyłaniem postu, bo gdy napiszę i chcę wysłać, to pojawia się informacja, że nie jestem zalogowana. A jestem. Ponad to pojawiają się posty, których nie pisałam. Mam wrażenie, że ktoś włamał się na moje konto. Zgłosiłam mojemu dostawcy internetu, twierdzi, że na moje konto internetowe nie ma włamania, być może jest na stronie, na której mam konto. sprawdzicie to? macie taką możliwość?
Pierwsze i najważniejsze, natychmiast zmień hasło do konta! Drugie też ważne zmień hasło do skrzynki mail powiązanej z kontem, sprawdź też czy w skrzynce nie było jakiś wiadomości również w koszu, spam odnośnie próby zmiany hasła do forum. Problem na pewno nie leży po stronie dostawcy internetu, przypomnij sobie czy nie logowałaś się tutaj z jakiejś kafejki internetowej lub innego urządzenia gdzie mogło dojść do zapisania hasła i możliwości logowania automatycznego. Napisz do administratora być może w panelu administracyjnym phpBB ma opcję sprawdzenia na jakich urządzeniach jesteś/byłaś zalogowana.

krz30
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 16 wrz 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 147 times

Re: Problem z kontem!

Post autor: krz30 » 2023-02-06, 16:45

Tak, zmiana hasła i wylogowanie ze wszystkich urządzeń byłoby dobre.
~Krzysztof

Rak

Re: Problem z kontem!

Post autor: Rak » 2023-02-06, 18:46

Prosiłam o usunięcie konta. A ja założę nowe.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Problem z kontem!

Post autor: Dezerter » 2023-02-06, 18:56

Wystarczy, że zmienisz hasło i każdy, kto dobrał ci się do konta straci dostęp
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Rak

Re: Problem z kontem!

Post autor: Rak » 2023-02-06, 19:05

Ok, zmienię.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Problem z kontem!

Post autor: sądzony » 2023-02-13, 09:49

Też mam problem z kontem. Wciąż jest puste :-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Problem z kontem!

Post autor: Dezerter » 2023-02-13, 10:15

Opcje są dwie
Albo za dużo wydajesz
albo za mało zarabiasz
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Rak

Re: Problem z kontem!

Post autor: Rak » 2023-02-15, 10:36

:) sądzony, taki problem to mają chyba wszyscy

Ale problem z moim kontem na tym portalu jest nadal, po prostu gdy przeglądam fora i po jakimś czasie chce na którymś coś napisać, okazuje się, że musze się ponownie zalogować. Po prostu po kilku minutach program sam mnie wylogowuje. Bez sensu.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Problem z kontem!

Post autor: faraon » 2023-02-15, 11:55

Musisz zaakceptować ciasteczka i zaznaczyć w kratce pod logowaniem by system cie pamietal.
Wtedy logowanie następuje automatycznie gdy tylko wejdziesz na stronę forum.

Dodano po 9 minutach 1 sekundzie:
Sadzony, na problemy z kontem bankowym lekarstwem jest gotówką, wtedy widzisz dokładnie ile masz i na co możesz sobie pozwolić.
Karty kredytowe i overdrafty to proszenie się o problemy.
Kiedys, chyba że 20lat temu mialem kilka kart kredytowych z dość dużymi limitami, pocielem je i do tej pory nie mam żadnej, a karta bankowa rzadko place, wybieram gotówkę i nią Operuje.
Na dodatek mocno to upraszcza rozliczenia podatkowe. :)
Zwłaszcza gdy w czasie działalności gospodarczej używa się konta klienta. No, ale do tego potrzebne bardzo duże zaufanie u klientów, by udostępnili swoje konta. Uprzedzę ewentualne błędne wnioski, bo jest to całkowicie legalne.
Ostatnio zmieniony 2023-02-15, 12:16 przez faraon, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 847 times
Been thanked: 1404 times

Re: Problem z kontem!

Post autor: abi » 2023-02-15, 12:39

Rak pisze: 2023-02-15, 10:36

Ale problem z moim kontem na tym portalu jest nadal, po prostu gdy przeglądam fora i po jakimś czasie chce na którymś coś napisać, okazuje się, że musze się ponownie zalogować. Po prostu po kilku minutach program sam mnie wylogowuje. Bez sensu.
a jak dasz haslo do zapisania na koncie google, to co?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Rak

Re: Problem z kontem!

Post autor: Rak » 2023-02-15, 21:52

Miałam poprzednio zapamiętane przez system logowanie, gdy zaczęły się problemy, zmieniłam hasło i usunęłam tę opcje zapamiętania. Na początku, tzn. 2-3 dni było ok, potem znowu mnie że tak powiem samo wylogowywało.
Teraz też tak było, przed wysłaniem sprawdziłam czy jestem zalogowana i byłam, gdy kliknęłam "wyślij" pokazało się okienko do logowania, zalogowałam się, pokazała się informacja, że formularz jest nieprawidłowy, musiałam wyjść ze strony i zaczynać od nowa. Zobaczymy czy teraz uda mi się wysłać.

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Problem z kontem!

Post autor: Ate » 2023-02-15, 22:06

Rak pisze: 2023-02-15, 21:52 Miałam poprzednio zapamiętane przez system logowanie, gdy zaczęły się problemy, zmieniłam hasło i usunęłam tę opcje zapamiętania.
Zwykle jest ustawiona sesja zalogowania na jakiś czas, po czym automatycznie cię wyloguje, skoro teraz nie masz tego okienka zaznaczonego. To nie magia ani nie problem, tylko standardowa funkcjonalność. Zaznacz opcję, jeśli jej potrzebujesz. Nie zaznaczysz - będzie cię wylogowywać po jakimś czasie.

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 235
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Problem z kontem!

Post autor: Michał91 » 2023-02-15, 22:23

Zapamiętywanie przez przeglądarkę logowanie to jest to że automatycznie uzupełni ci login oraz hasło przy logowaniu. Więc nie ma to znaczenia czy cię z forum po jakimś okresie nie aktywności wyloguje czy nie.

Żeby zaś zalogować się trwale tak byś musiała logować się tylko po ponownym włączeniu komputera przykładowo to musisz zaznaczyć okienko "zapamiętaj mnie"
Ostatnio zmieniony 2023-02-15, 22:24 przez Michał91, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”