Mąka ze świerszczy

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 235
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Mąka ze świerszczy

Post autor: Michał91 » 2023-02-06, 17:54

Uważam że temat zasługuje na osobny wątek bo niezwykle cieszy i bawi ;))

Obrazek

Jak widzimy na powyższym obrazku eksperci oraz guru telewizji śniadaniowych kontemplują, żywo i ochoczo komentują oraz polecają tego typu produkty oraz artykuły, rozumiem że sami też często z tego typu produktów korzystają. Mam tylko pytanie skąd niby tyle robaków i świerszczy biorą skoro zdecydowali się na masową produkcję mąki, czy istnieje jakaś hodowla tych robali, jeśli tak to gdzie, bo nie powiecie mi chyba że ktoś chodzi i łapie te świerszcze do słoika lub je wabi.
Ostatnio zmieniony 2023-02-06, 17:59 przez Michał91, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: abi » 2023-02-06, 18:12

ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: Albertus » 2023-02-06, 18:16

https://businessinsider.com.pl/technolo ... ie/vzcc10s

Nie mam nic przeciwko jedzeniu świerszczy.

Skoro ludzie jedzą ślimaki, ostrygi, homary i żaby to tym bardziej nie ma nic złego w jedzeniu świerszczy

Problem widzę tylko w tym że jest to propagowane w ramach ideologii fanatycznego klimatyzmu.
Ostatnio zmieniony 2023-02-06, 18:20 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 235
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: Michał91 » 2023-02-06, 19:18

Albertus pisze: 2023-02-06, 18:16 Nie mam nic przeciwko jedzeniu świerszczy.
Ja też nie mam nic przeciwko, sam nie jem ale wiem że ludzie w niektórych krajach umieją przyrządzać robaki nie od dziś więc ma to wielowiekowe tradycje oraz przyzwyczajenia żywieniowe które często nie są do przeskoczenia dla wielu, mogą też zaszkodzić, przykładowo wielu narodom może poważnie zaszkodzić mleko czy nawet lekkie wyroby alkoholowe, natomiast nikt ich tam masowo nie produkuje no chyba że się już wiele pozmieniało i ktoś to eksportuje albo wprowadza do sklepów, żyjemy w czasach kiedy biznes oraz zyski coraz bardziej się liczą a więc też interesuje mnie to w jaki sposób pozyskują tego typu produkty i czy ich obróbka jest na jakimś poziomie. U wielu zwierząt mamy coś takiego jak części niejadalne przykładowo nikt nie zjada pancerza ani głowy krewetki więc raczej też do produkcji paluszków surimi nie używa się tego typu części zwierząt. Podobnie jak przy tworzeniu kiełbasy czy wielu innych produktów. W przypadku produktu jakim jest mąka mamy do czynienia ze sproszkowanym ziarnem a nie ziarnem, łodygami, słomą, trocinami. Podejrzewam ze mąka ze świerszczy to mogą być niejadalne części owadów które po sproszkowaniu częściowo mogą być przyswajalne przez ludzki organizm czyli zawierające białko, ale też wiele substancji zbędnych a być może także toksycznych.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: Albertus » 2023-02-06, 19:39

Michał91 pisze: 2023-02-06, 19:18
Albertus pisze: 2023-02-06, 18:16 Nie mam nic przeciwko jedzeniu świerszczy.
Ja też nie mam nic przeciwko, sam nie jem ale wiem że ludzie w niektórych krajach umieją przyrządzać robaki nie od dziś więc ma to wielowiekowe tradycje oraz przyzwyczajenia żywieniowe które często nie są do przeskoczenia dla wielu, mogą też zaszkodzić, przykładowo wielu narodom może poważnie zaszkodzić mleko czy nawet lekkie wyroby alkoholowe, natomiast nikt ich tam masowo nie produkuje no chyba że się już wiele pozmieniało i ktoś to eksportuje albo wprowadza do sklepów, żyjemy w czasach kiedy biznes oraz zyski coraz bardziej się liczą a więc też interesuje mnie to w jaki sposób pozyskują tego typu produkty i czy ich obróbka jest na jakimś poziomie. U wielu zwierząt mamy coś takiego jak części niejadalne przykładowo nikt nie zjada pancerza ani głowy krewetki więc raczej też do produkcji paluszków surimi nie używa się tego typu części zwierząt. Podobnie jak przy tworzeniu kiełbasy czy wielu innych produktów. W przypadku produktu jakim jest mąka mamy do czynienia ze sproszkowanym ziarnem a nie ziarnem, łodygami, słomą, trocinami. Podejrzewam ze mąka ze świerszczy to mogą być niejadalne części owadów które po sproszkowaniu częściowo mogą być przyswajalne przez ludzki organizm czyli zawierające białko, ale też wiele substancji zbędnych a być może także toksycznych.
Szarańczaki od tysiącleci były jadane i to w całości bo trudno w nich coś oddzielać ze względu na małe rozmiary. Podobnie zresztą jak na przykład jest ze szprotkami.

Św Jan Chrzciciel żywił się szarańczą.

Nie ma w nich raczej żadnych substancji toksycznych( chyba że przejęły je z jakichś pestycydów) a co najwyżej obojętne i nieprzyswajalne. Ale przez to mogą pełnić role podobną do błonnika.

Do paluszków surimi używa się po prostu mięsa ryb
Ostatnio zmieniony 2023-02-06, 19:40 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: Nenderen » 2023-02-06, 20:39

Myślę że warto przyjrzeć się idei jedzenia owadów jako tako, a niezależnie od tego czy popierają ją z lewa czy z prawa sama ta idea jako rozpatrywana sama w sobie jest słuszna. Czytałem naukowe opracowanie które już wiele lat wstecz przewidywało, że nastanie taki żywieniowy trend i jeśli pomoże to w jakimś stopniu do zmniejszenia klęski globalnego głodu to warto to poprzeć.
Ostatnio zmieniony 2023-02-06, 20:45 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: Albertus » 2023-02-06, 21:32

Nenderen pisze: 2023-02-06, 20:39 Myślę że warto przyjrzeć się idei jedzenia owadów jako tako, a niezależnie od tego czy popierają ją z lewa czy z prawa sama ta idea jako rozpatrywana sama w sobie jest słuszna. Czytałem naukowe opracowanie które już wiele lat wstecz przewidywało, że nastanie taki żywieniowy trend i jeśli pomoże to w jakimś stopniu do zmniejszenia klęski globalnego głodu to warto to poprzeć.

Nie ma klęski globalnego głodu a ziemia jest w stanie wyżywić w obfitości wielokrotnie więcej ludzi niż obecnie ją zamieszkuje i to w zupełnie normalny sposób bez żadnych zmian trendów żywieniowych. Lokalne niedobory żywności to obecnie wynik błędnych systemów gospodarczo politycznych oraz wynikają z ludzkiej mentalności ewentualnie z jakichś klęsk suszy czy wojen.

Pamiętam jak jako dziecko czytałem artykuły różnych naukowców a nawet profesorów którzy przekonywali że wynikiem niedoborów żywności w Chinach jest przeludnienie i jedynym ratunkiem jest ograniczenie przyrostu ludności pomimo że wtedy jeszcze nie było tam nawet miliarda ludzi. Dzisiaj w Chinach jest ponad miliard i czterysta milionów a głód zniknął a większość ludzi żyje we względnym dostatku i dobrobycie.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: Lwica » 2023-02-06, 21:57

Polecam czytać etykiety (ja to od dawna robię, ale wiem że nie każdy). Ponoć... Mają obowiązek podawać każdy składnik w składzie.
Ja najbardziej obawiam się zarobaczenia organizmu. Co innego jak sobie gdzieś jedzą jednego świerszcza na patelni. A co innego sporo mąki, z setki świerszczy, którą człowiek przeciętny zjada co dzień np w pieczywie.
I pewnie nam powstanie nowa alergia... Na robaki :D

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19087
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2629 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-02-06, 22:04

Co do zasady, obiektywnie, nie różni się to wiele od kryla, którego dodawano w latach 70-tych XX wieku. Ale przyznam, że jak się pomyśli, to obrzydliwe :)

Awatar użytkownika
erzac
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 21 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 241 times
Been thanked: 56 times

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: erzac » 2023-02-06, 22:18

Pasztet z kryla był pyszny mniammm.
Z Gdańska albo Gdyni woziłem czasem w plecaku do Tarnowa. Przy okazji oczywiście
Ludziska w sklepie oczy przecierali myślac pewnie że i tego też wnet braknie. Końcówka komuny chyba 88r.
Potem jakoś nie chciało mi się

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 235
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: Michał91 » 2023-02-06, 23:09

Ale chyba nie powiecie mi że te świerszcze to łapią w słoiki czy siatkami na motyle.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19087
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2629 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-02-06, 23:11

Hodowla. Świń też nie łapią siatką na motyle :)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: Albertus » 2023-02-07, 06:30

Michał91 pisze: 2023-02-06, 23:09 Ale chyba nie powiecie mi że te świerszcze to łapią w słoiki czy siatkami na motyle.
Nie powiemy.

Awatar użytkownika
erzac
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 21 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 241 times
Been thanked: 56 times

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: erzac » 2023-02-07, 07:51

Michał91 pisze: 2023-02-06, 23:09 Ale chyba nie powiecie mi że te świerszcze to łapią w słoiki czy siatkami na motyle.
Odradzam łapać świerszcza za tylnia noge, potrafii tak energicznie skoczyć że ostanie jeno udko świerszczowe do obgryzienia a cała reszta ucieknie. Szkoda :(

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 235
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Mąka ze świerszczy

Post autor: Michał91 » 2023-02-07, 08:02

Albertus pisze: 2023-02-07, 06:30
Michał91 pisze: 2023-02-06, 23:09 Ale chyba nie powiecie mi że te świerszcze to łapią w słoiki czy siatkami na motyle.
Nie powiemy.
No ale byłoby to niezwykle zabawne jakby ktoś sobie tak dorabiał, albo pierwsza praca rozdawanie ulotek kontra łapanie świerszczy
erzac pisze: 2023-02-07, 07:51 Odradzam łapać świerszcza za tylnia noge, potrafii tak energicznie skoczyć że ostanie jeno udko świerszczowe do obgryzienia a cała reszta ucieknie. Szkoda
Oj tam oj tam, pewnie większe je wyhodują to i za jakiś czas same nóżki też będą sprzedawać. W sumie z tymi szprotkami to podobnie jest że są tak małe że czasem się ich nie filetuje. Zjedzenie głowy też raczej nie zaszkodzi, koty wielu rzeczy nie zjedzą a samą głowę sardynki bardzo chętnie. W sumie to dosyć dobrzy testerzy tego co potencjalnie może być szkodliwe a nie. Kot poluje, zjada pasikoniki oraz świerszcze.
Ostatnio zmieniony 2023-02-07, 08:04 przez Michał91, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ