Modlitwa za niewierzących

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Nieznajoma
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Modlitwa za niewierzących

Post autor: Nieznajoma » 2023-02-07, 18:14

Hej Kochani,
chodzi za mną taki temat - czy można modlić się za niewierzących nie tylko o ich zbawienie, ale też po prostu o to, by ułożyło im się w życiu (np. o zdrowie, dobrą żonę, pracę, powodzenie na egzaminie, itp.?). Tzn. móc na pewno można ;) tylko pytanie, jaką wartość ma taka modlitwa w oczach Boga, skoro wiadomo, że w przypadku osoby, która naraża się często w sposób zatwardziały na brak zbawienia, są to kwestie zupełnie błahe.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Modlitwa za niewierzących

Post autor: Drwal » 2023-02-07, 20:03

Jak najbardziej można się modlić. Załóżmy , że uprosiłaś te sprawy dla tej osoby i Bóg wykorzysta tą sytuację do nawrócenia.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Modlitwa za niewierzących

Post autor: Susanna » 2023-02-07, 20:31

Pewnie że tak :)
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 235
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Modlitwa za niewierzących

Post autor: Michał91 » 2023-02-07, 20:42

Nieznajoma pisze: 2023-02-07, 18:14 Hej Kochani,
chodzi za mną taki temat - czy można modlić się za niewierzących nie tylko o ich zbawienie, ale też po prostu o to, by ułożyło im się w życiu (np. o zdrowie, dobrą żonę, pracę, powodzenie na egzaminie, itp.?). Tzn. móc na pewno można ;) tylko pytanie, jaką wartość ma taka modlitwa w oczach Boga, skoro wiadomo, że w przypadku osoby, która naraża się często w sposób zatwardziały na brak zbawienia, są to kwestie zupełnie błahe.
Można się o wszystko modlić nawet o zbawienie i wskrzeszenie Adolfa Hitlera.
Nieznajoma pisze: 2023-02-07, 18:14 tylko pytanie, jaką wartość ma taka modlitwa w oczach Boga
Szczerze to podejrzewam ze żadną

Nieznajoma
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Modlitwa za niewierzących

Post autor: Nieznajoma » 2023-02-07, 21:05

Michał91 pisze: 2023-02-07, 20:42
Nieznajoma pisze: 2023-02-07, 18:14 tylko pytanie, jaką wartość ma taka modlitwa w oczach Boga
Szczerze to podejrzewam ze żadną
Uzasadnisz?
Ostatnio zmieniony 2023-02-08, 07:24 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Modlitwa za niewierzących

Post autor: sądzony » 2023-02-07, 21:17

Wydaje mi się i wierzę, że każda szczera modlitwa ma jakieś "znaczenie w oczach Boga."
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Elbrus
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Modlitwa za niewierzących

Post autor: Elbrus » 2023-02-07, 22:39

Nieznajoma pisze: 2023-02-07, 18:14 tylko pytanie, jaką wartość ma taka modlitwa w oczach Boga, skoro wiadomo, że w przypadku osoby, która naraża się często w sposób zatwardziały na brak zbawienia, są to kwestie zupełnie błahe.
No a jaki status mają te kwestie w przypadku osoby, która współpracuje z łaską Bożą i jest na najlepszej drodze do zbawienia? W jej przypadku modlitwa o takie rzeczy ma jeszcze mniej sensu, bo są one w porównaniu ze zbliżającą się wiecznością tym bardziej błahe. W przypadku osoby cierpiącej wieczne męki przyjemności doczesne (lub przynajmniej: znośne życie), to jedyne dobro, jakiego doświadczy od teraz na wieczność. Uważasz, że czymś lepszym byłoby, żeby choć tak małego, przemijającego dobra niewierzący powinni być pozbawieni? Czy uważasz, że niewierzący, którzy są zatwardziali, powinni cierpieć wiecznie po śmierci i dodatkowo cierpieć za życia? To byłoby lepsze? Nawet jeśli, to Bóg się z takim patrzeniem nie zgadza, skoro bezbożnikom daje powodzenie i trochę (ulotnego) szczęścia. Czy nie tak?
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Modlitwa za niewierzących

Post autor: sądzony » 2023-02-08, 07:45

Osobiście chyba nie znam ludzi nieuduchowionych (niekoniecznie w duchu chrześcijaństwa) i szczęśliwych zarazem :-?
(Oczywiście moje znajomości są ograniczone, a pojęcie "szczęścia" może być niewłaściwe.)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ