pentagram

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
ahaok
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 24 gru 2022
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 36 times
Been thanked: 5 times

pentagram

Post autor: ahaok » 2023-02-10, 15:53

Gram sobie dzisiaj w grę, robię zadanie i nagle widzę jakiś głaz który miał na sobie pentagram. Skończyłam grac bo zaczęłam się zastanawiać. Potem w internecie coś szukałam itd. okazało się że podobno to jest jakiś,, dobry pentagram" bo był jednym wierzchołkiem do góry. Ale właśnie pojawia mi się pytanie w głowie czy taki pentagram jest złem? Szukałam, szukałam i nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi. Z jednej strony ta gra mi wygląda na dość okej, raz był wątek religijny ze ktoś tam w niedzielę ciął drewno cyz coś i że tak się nie robi( w sensie ze wykonuje się pracę niekonieczne). Więc teraz już nie wiem... Zatem czy tkz.,, dobry pentagram" jest grzechem? Leżę już od dawna i szukam ale nie za bardzo są te odpowiedzi. Dziękuję

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: pentagram

Post autor: Dezerter » 2023-02-10, 20:32

Dobry pentagram czyli taki
Obrazek
nie jest zły, ale ja bym go nie nosił jako przypinkę
Dla pierwszych chrześcijan pentagram odzwierciedlał pięć ran Jezusa[2][3] ze względu na 5 wierzchołków. Od XIX wieku uważany za symbol Szatana, ze względu na podobieństwo do głowy kozła (gdy jest odwrócony dwoma wierzchołkami do góry). W XIX wieku Eliphas Lévi podzielił pentagramy na „dobrą stronę” i „złą stronę”. Za „dobrą” uznał ten odwrócony jednym wierzchołkiem do góry, za „złą” odwrócony – zwrócony dwoma wierzchołkami do góry. Pentagram zwrócony jednym wierzchołkiem do góry zwany jest Pentagramem Białym, jest on odzwierciedleniem sacrum – siły boskiej.
za wiki

Dodano po 7 minutach 44 sekundach:
Ps
Nie wiem jak u was, ale u mnie na choince wisiał taki "pentagram"
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

psalm13
Bywalec
Bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 7 lut 2023
Has thanked: 75 times
Been thanked: 39 times

Re: pentagram

Post autor: psalm13 » 2023-02-10, 21:46

Dezerter pisze: 2023-02-10, 20:40 Dobry pentagram czyli taki
Obrazek
nie jest zły, ale ja bym go nie nosił jako przypinkę
Dla pierwszych chrześcijan pentagram odzwierciedlał pięć ran Jezusa[2][3] ze względu na 5 wierzchołków. Od XIX wieku uważany za symbol Szatana, ze względu na podobieństwo do głowy kozła (gdy jest odwrócony dwoma wierzchołkami do góry). W XIX wieku Eliphas Lévi podzielił pentagramy na „dobrą stronę” i „złą stronę”. Za „dobrą” uznał ten odwrócony jednym wierzchołkiem do góry, za „złą” odwrócony – zwrócony dwoma wierzchołkami do góry. Pentagram zwrócony jednym wierzchołkiem do góry zwany jest Pentagramem Białym, jest on odzwierciedleniem sacrum – siły boskiej.
za wiki

Dodano po 7 minutach 44 sekundach:
Ps
Nie wiem jak u was, ale u mnie na choince wisiał taki "pentagram"

Z osobistych doświadczeń mogę powiedzieć, że takie samo stanowisko mają między innymi wyznawczynie ''wicca''.

ahaok
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 24 gru 2022
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 36 times
Been thanked: 5 times

Re: pentagram

Post autor: ahaok » 2023-02-10, 21:52

Dezerter pisze: 2023-02-10, 20:40 Dobry pentagram czyli taki
Obrazek
nie jest zły, ale ja bym go nie nosił jako przypinkę
Dla pierwszych chrześcijan pentagram odzwierciedlał pięć ran Jezusa[2][3] ze względu na 5 wierzchołków. Od XIX wieku uważany za symbol Szatana, ze względu na podobieństwo do głowy kozła (gdy jest odwrócony dwoma wierzchołkami do góry). W XIX wieku Eliphas Lévi podzielił pentagramy na „dobrą stronę” i „złą stronę”. Za „dobrą” uznał ten odwrócony jednym wierzchołkiem do góry, za „złą” odwrócony – zwrócony dwoma wierzchołkami do góry. Pentagram zwrócony jednym wierzchołkiem do góry zwany jest Pentagramem Białym, jest on odzwierciedleniem sacrum – siły boskiej.
za wiki

Dodano po 7 minutach 44 sekundach:
Ps
Nie wiem jak u was, ale u mnie na choince wisiał taki "pentagram"
Dziękuję 😊

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”