Hej wszystkim !!! :)

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Hej wszystkim !!! :)

Post autor: Nenderen » 2023-02-12, 11:11

Wydaje mi się, że dzieła Pilipiuka i Prachetta nie mają w Polsce takiej siły przebicia jak Tolkien lub Sapkowski bo nie są tak jak ci dwaj ostatni kojarzeni z filmową franczyzą. Była chyba jakaś wprawdzie ekranizacja Prachetta ale kto ją w Polsce powszechnie kojarzy? A o tym, że Netflix z Ammerryki zrobił serial o Wiesiu i że wcześniej Prezydent Andrzej Duda wręczył Barackowi Obamie egzemplarz gry komputerowej z wiedźminem wie już polskie pacholę w kołysce. ;)
Kiedyś bardzo lubiłem Wiedźmina bo bodajże w tomie Czasie Pogardy lub Chrzest Ognia był antyaborcyjny wątek. I leśna wojowniczka która zdecydowała się oszczędzić własne nienarodzone dziecko po podjęciu tej decyzji nuciła nawet piękną melodię! To było takie urocze, prostolinijne, takie... Nie-po-sapkowskiemu. Sapkowski był wtedy bardzo pełen wiary w proste ideały co stanowiło zaprzeczenie tzw. panswinizmu. Niestety, w Sezonie Burz Sapkowski poszedł mocno w stronę aborcyjnej nowomowy.
Ostatnio zmieniony 2023-02-12, 11:21 przez Nenderen, łącznie zmieniany 5 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Strzelec91
Początkujący
Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 11 lut 2023
Lokalizacja: Pleszew
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: Hej wszystkim !!! :)

Post autor: Strzelec91 » 2023-02-12, 14:00

sądzony pisze: 2023-02-12, 09:04 @Strzelec91 pytałem co piszesz? W sensie książkę :) ... Napisałeś co czytasz także już przypuszczam o czym będę Twoje ;)
Napisałem hehe. O ucieczce z więzienia i o skoku na dużą kasę. Oba inspirowane autentycznymi wydarzeniami.

ODPOWIEDZ