Widziałem ducha

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: Andej » 2023-02-20, 09:49

A tak z ciekawości: Gdzie mieszkają te duchy, które mają straszyć, mścić się, czy w jakiś inny sposób dokazywać?
Są one z nieba, piekła, czyśćca? A jeśli tak, to dostają stamtąd przepustki, aby manifestować swoje niezadowolenie z czyjejś przeszłości? Jaki tego cel? Czy jest on na drodze do zbawienia?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-20, 10:00

Andej pisze: 2023-02-20, 09:49 A tak z ciekawości: Gdzie mieszkają te duchy, które mają straszyć, mścić się, czy w jakiś inny sposób dokazywać?
Są one z nieba, piekła, czyśćca? A jeśli tak, to dostają stamtąd przepustki, aby manifestować swoje niezadowolenie z czyjejś przeszłości? Jaki tego cel? Czy jest on na drodze do zbawienia?
Wydaje mi się, że duchami nazywamy zwykle to czego nie rozumiemy.
Anioł, szatan, widzenie - wydaje mi się, że są funkcjami ducha.

Mieszkają nigdzie, dokazują poprzez ukazywanie się, pochodzą od Boga lub szatana.
"aby manifestować swoje niezadowolenie z czyjejś przeszłości?" - to już chyba kwestia interpretacji doświadczającego.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: Andej » 2023-02-20, 10:08

Poltergeist mieszka zwykle w drewnianych domach. Dusiołek czyli zmora zwykle mieszka a pobliżu odrób mających bezdech senny czy paraliż senny. Gorzej ze strzygami. Ale wszystkie one maja jakieś fizyczne i realne wytłumaczenie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-20, 11:10

Andej pisze: 2023-02-20, 10:08 Poltergeist mieszka zwykle w drewnianych domach. Dusiołek czyli zmora zwykle mieszka a pobliżu odrób mających bezdech senny czy paraliż senny. Gorzej ze strzygami. Ale wszystkie one maja jakieś fizyczne i realne wytłumaczenie.
Ale to już folklor :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Patrico
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2023
Been thanked: 1 time

Re: Widziałem ducha

Post autor: Patrico » 2023-02-20, 18:14

Złe duchy to tylko te które zostały potępione one chętnie by się na nas mściły ale niestety nie mogą bo są w w piekle i nie mogę stamtąd wyjść i wejść do naszego świata, przychodzą do nas tylko duchy z czyścica albo przechodzą już tu na ziemi czyściec i są właśnie przypadki że ludzie ich mogą zobaczyć, miałem pewny przypadek około 10 lat temu siedząc o godzinie 1 w nocy w kuchni usłyszałem jakby ktoś stanął na płytce ceramicznej, bo mój brat układał płytki na klatce schodowej no i jedna ta płytka odpadła więc ją położyliśmy na bok i jak brat przyjdzie na weekendzie to ją znowu przyklei, no i wraca do tematu i poczułem lęk i poszedłem do mamy która spała no i powiedziałem jej że mam jakiegoś stracha, powiedziała mi żebym poszedł spać bo jest już późno no i tak zrobiłem, no i rano wspomniałem o tym incydencie że usłyszałem jakby coś stanęło na płytce i mama powiedziała mi że w tym samym czasie kiedy ją obudziłem śniło jej się że schodziła ze schodów moja babcia czyli jej teściowa ale widziała ją tylko od pasa w dół, nie widziała jej całej ale jest 100 % pewna że to ona była.
Ostatnio zmieniony 2023-02-20, 18:20 przez Patrico, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: Albertus » 2023-02-20, 18:22

Patrico pisze: 2023-02-20, 18:14 Złe duchy to tylko te które zostały potępione one chętnie by się na nas mściły ale niestety nie mogą bo są w w piekle i nie mogę stamtąd wyjść i wejść do naszego świata, przychodzą do nas tylko duchy z czyścica.
Tylko że złe duchy to demony.

Jezus wielokrotnie wyrzucał je z ludzi których opętały. Przypomnij sobie Ewangelię.

Patrico
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2023
Been thanked: 1 time

Re: Widziałem ducha

Post autor: Patrico » 2023-02-20, 18:25

Albertus pisze: 2023-02-20, 18:22
Patrico pisze: 2023-02-20, 18:14 Złe duchy to tylko te które zostały potępione one chętnie by się na nas mściły ale niestety nie mogą bo są w w piekle i nie mogę stamtąd wyjść i wejść do naszego świata, przychodzą do nas tylko duchy z czyścica.
Tylko że złe duchy to demony.

Jezus wielokrotnie wyrzucał je z ludzi których opętały. Przypomnij sobie Ewangelię.
No może i masz rację.

John Wick

Re: Widziałem ducha

Post autor: John Wick » 2023-10-01, 09:51

Ktoś może mnie nie wierzyć nie musi może uznać że wymyślam albo kłamie.
Kiedyś parę razy jak miałem 23-27 lat jeździłem z grupą znajomych osób na urbexy. W dwóch miejscach opuszczonych budynkach gdzie kiedyś było więźienie czy szpital psychiatryczny przekonałem się że duchy istnieją. W nocy się tam poszło a raczej pojechało specjalnie z ekipą.
Były to miejsca opuszczone stare urbexy o których już ludzie zapomnieli gołe mury.
W jednym miejscu było tak że jak byliśmy było słychać krzyki czy płacz albo szepty.
Naprawdę w środku nocy byliśmy tam 3 noce z rzędu w odstępach. Było podczas każdej wizyty słychać z odległości krzyk jakiś który po chwili się urwał albo widzieliśmy 2 razy jakieś czarne postaci przemykające po korytarzu szybko jak cień.
Były to postacie przypominające człowieka tak jak postać kontury człowieka. Dwie dziewczyny na schodach które szły zobaczyć co jest na górze mówiły że na dole widziały ciemną postać stojącą przy rogu jak się idzie w górę na schody i patrząca na nich. Obserwowała ich stojąc nieruchomo bez ruchu. Mówiły że nie wiedzą czy była to postać mężczyzny czy kobiety. Co dalej inna osoba słyszała głos który mówił Wynoście się stąd. Albo podobny Odejdzcie z tego miejsca.
To nie są wymysły ani że moja wyobraźnia. Pamiętam jakby to było wczoraj jak poszedłem na korytarz za mną 5 osób innych było z latarkami i nagle jakaś ciemna postać przebiegała przez korytarz tak jakby uciekała przed nami. To były opuszczone budynki gdzie stały gołe mury. Miejsce od kilku lat puste i nie było tam nikogo.
Był tam kiedyś szpital psychiatryczny a budynek był w stanie niezbyt idealnym ale nie można powiedzieć że koszmarnym. Chociaż nie było tam przyjemnie chodzić i poruszać się po tym miejscu. Jednak jak byłem świadkiem naprawdę tam coś się działo. Dziewczyny dwie potwierdzały że widziały ciemną postać przy schodach i że ta postać się w nich wpatrywała. Co więcej krzyki jakieś które dobiegały z pomieszczenia. Pamiętam że 2 nocy jak tam poszliśmy to było słychać płacz i szepty. Ktoś z grupy mówi że kto to mówił tak szeptał? Było też słychać huk jakby ktoś walnął z całej siły drzwiami albo jakby coś runęło z góry mocno o podłogę i narobiło szumu. To było 3 noce z rzędu bo poszliśmy tam by jeszcze sprawdzić innej nocy czy to się powtórzy. Tak więc powtórzyło się tak że każdej nocy było słychać krzyki jakieś albo płacz. A inne osoby z grupy potwierdziły że usłyszały głos który kazał się im wynosić z tego miejsca. Tak więc jednak oni istnieją i takie miejsca mogą kryć tajemnice zbyt przerażające i które lepiej nie odkrywać.
Ja wiem że lepiej uważać gdzie się chodzi.
To co tam przeżyłem było jednym z powodów że przestałem interesować się zjawiskami paranormalnymi. Nikt by nie chciał chyba iść korytarzem i widzieć jak ciemna postać przebiegała tuż przed moją grupą. Albo jak usłyszy się płacz czy krzyki i to nie jest nikt z naszej grupy co robi sobie głupie żarty .

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: Albertus » 2023-10-01, 12:01

Marcin89 pisze: 2023-10-01, 09:51 Ktoś może mnie nie wierzyć nie musi może uznać że wymyślam albo kłamie.
Kiedyś parę razy jak miałem 23-27 lat jeździłem z grupą znajomych osób na urbexy. W dwóch miejscach opuszczonych budynkach gdzie kiedyś było więźienie czy szpital psychiatryczny przekonałem się że duchy istnieją. W nocy się tam poszło a raczej pojechało specjalnie z ekipą.
Były to miejsca opuszczone stare urbexy o których już ludzie zapomnieli gołe mury.
W jednym miejscu było tak że jak byliśmy było słychać krzyki czy płacz albo szepty.
Naprawdę w środku nocy byliśmy tam 3 noce z rzędu w odstępach. Było podczas każdej wizyty słychać z odległości krzyk jakiś który po chwili się urwał albo widzieliśmy 2 razy jakieś czarne postaci przemykające po korytarzu szybko jak cień.
Były to postacie przypominające człowieka tak jak postać kontury człowieka. Dwie dziewczyny na schodach które szły zobaczyć co jest na górze mówiły że na dole widziały ciemną postać stojącą przy rogu jak się idzie w górę na schody i patrząca na nich. Obserwowała ich stojąc nieruchomo bez ruchu. Mówiły że nie wiedzą czy była to postać mężczyzny czy kobiety. Co dalej inna osoba słyszała głos który mówił Wynoście się stąd. Albo podobny Odejdzcie z tego miejsca.
To nie są wymysły ani że moja wyobraźnia. Pamiętam jakby to było wczoraj jak poszedłem na korytarz za mną 5 osób innych było z latarkami i nagle jakaś ciemna postać przebiegała przez korytarz tak jakby uciekała przed nami. To były opuszczone budynki gdzie stały gołe mury. Miejsce od kilku lat puste i nie było tam nikogo.
Był tam kiedyś szpital psychiatryczny a budynek był w stanie niezbyt idealnym ale nie można powiedzieć że koszmarnym. Chociaż nie było tam przyjemnie chodzić i poruszać się po tym miejscu. Jednak jak byłem świadkiem naprawdę tam coś się działo. Dziewczyny dwie potwierdzały że widziały ciemną postać przy schodach i że ta postać się w nich wpatrywała. Co więcej krzyki jakieś które dobiegały z pomieszczenia. Pamiętam że 2 nocy jak tam poszliśmy to było słychać płacz i szepty. Ktoś z grupy mówi że kto to mówił tak szeptał? Było też słychać huk jakby ktoś walnął z całej siły drzwiami albo jakby coś runęło z góry mocno o podłogę i narobiło szumu. To było 3 noce z rzędu bo poszliśmy tam by jeszcze sprawdzić innej nocy czy to się powtórzy. Tak więc powtórzyło się tak że każdej nocy było słychać krzyki jakieś albo płacz. A inne osoby z grupy potwierdziły że usłyszały głos który kazał się im wynosić z tego miejsca. Tak więc jednak oni istnieją i takie miejsca mogą kryć tajemnice zbyt przerażające i które lepiej nie odkrywać.
Ja wiem że lepiej uważać gdzie się chodzi.
To co tam przeżyłem było jednym z powodów że przestałem interesować się zjawiskami paranormalnymi. Nikt by nie chciał chyba iść korytarzem i widzieć jak ciemna postać przebiegała tuż przed moją grupą. Albo jak usłyszy się płacz czy krzyki i to nie jest nikt z naszej grupy co robi sobie głupie żarty .
I co w związku z tym?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Widziałem ducha

Post autor: Dezerter » 2023-10-01, 12:12

Ja czegoś nie rozumiem
jak "zobaczyłeś ducha", to przestałeś się interesować zjawiskami paranormalnymi" :-? :-\
czy jak ja interesując się ufo zobaczył bym zielonego, albo szarego to przestałbym się interesować ufo- no nie, wręcz przeciwnie
wyjaśnisz swoje motywacje, bo wydają się absurdalne na pierwszy rzut oka
A co do duchów
- noc i zmęczenie więc zmysły zawodzą
- miejsce sprzyjające różnym strachom, oczekiwaniom, pracuje wyobraźnia mocno
- ruina więc wszystko skrzypi, kruszy się, pęka, wydaje dziwne odgłosy
- opuszczone miejsce, więc mogło być zamieszkane przez ptaki, dzikie zwierzęta, czy nawet bezdomnych, którzy starali się was zniechęcić do odwiedzin
- miejscowe chłopaki mogli chcieć nastraszyć miastowych turystów
- niektórzy z was mogli chcieć wprowadzić dodatkowe atrakcje w postaci strachów ;)
to tak na szybko (a można wymyślić więcej) racjonalnych wytłumaczeń tego co opisałeś
Choć sam w życiu spotkałem kilka niewytłumaczalnych zjawisk więc całkowicie nie neguję.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ